صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قدرت دفاعی ایران گزینه‌های آمریکا را به زیر میز برد/ آمریکا از فردای انقلاب جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران با بیان اینکه دفاع مقدس فقط جنگ هشت ساله نبود، گفت: آمریکا از فردای انقلاب، جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد.

کد خبر : 42419

تاریخ انتشار : 11/07/1395 - 11:11


قدرت دفاعی ایران گزینه‌های آمریکا را به زیر میز برد/ آمریکا از فردای انقلاب جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،سردار علیجان میرشکار در بازدید از پایگاه خبری بلاغ طی گفت‌وگویی با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: وقتی کلمه دفاع مطرح می‌شود یعنی هجمه‌ای به کشوری صورت گرفته و آن ملت مجبور شده از خود، هویت و دینش دفاع کند.

وی با بیان اینکه نخستین سوالی که در ذهن‌ها ایجاد می‌شود این است که چه کسانی به ما هجمه کرده‌اند، افزود: خیلی‌ها دوست دارند دفاع هشت ساله ما را جنگ ایران و عراق معرفی کنند تا ماسک زیبای دروغینی که بر چهره کشورهایی که پشت سر صدام قرار داشتند را حفظ کنند.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران تصریح کرد: طبق اسناد غربی‌ها، صدام آلت دست دو قدرت آن مقطع و تمام ایادی آنان بود، بنابراین دفاع مقدس تنها جنگ میان ایران و عراق نبود.
 

http://www.bloghnews.com/images/docs/000230/n00230143-r-b-004.jpg


میرشکار با بیان اینکه هدف صدام از حمله به ایران به دست آوردن اروندرود بود اما هدف غرب این نبود، خاطرنشان کرد: هدف غرب جلوگیری از روند رو به رشد اسلام ناب محمدی بود.

وی تاکید کرد: غرب امروز را می‌دید و می‌دانست که ایران الگوی مستضعفین دنیا خواهد شد و مقابل استکبار خواهد ایستاد.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران با بیان اینکه دفاع مقدس فقط جنگ هشت ساله نبود، بیان کرد: آمریکا از فردای انقلاب، جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد.

میرشکار با اشاره به اینکه دشمن با شکل‌های جدیدی با ما وارد جنگ شده است، اضافه کرد: درست است که توپخانه دشمن در حلب است اما با FATF جمهوری اسلامی را می‌زنند، قاسم سلیمانی در خط مقدم سوریه است اما سپاه قدس توسط بانک‌های ایران تحریم می‌شود، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا را تحریم می‌کنند تا بهتر بتوانند چپاول کنند.

وی با بیان اینکه هدف دشمن زدن ولایت است، گفت: اگر امروز سپاه و بسیج را می‌زنند، اگر بحث دفاع از حقوق کودکان را بیان می‌کنند، هدف از بین رفتن بسیج دانش‌آموزی است تا دیگر فهمیده‌ها و احمدی‌روشن‌ها متولد نشوند.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران با اشاره به اینکه توپخانه دشمن در حال برنامه‌ریزی است تا حضور در صحنه مردم را از بین ببرد، یادآور شد: دشمن بر روی ایمان مردم کار می‌کند، اگر ایمان مردم گرفته شود دیگر برای مردم فرق نمی‌کند خاک خرمشهر تصرف شود یا خیر.
 

http://www.bloghnews.com/images/docs/000230/n00230143-r-b-007.jpg


میرشکار تاکید کرد: دشمن می‌خواهد فرهنگ مبتذل خودش را از طریق ماهواره و فضای مجازی به جیب بچه‌های ما بفرستد.

وی با بیان اینکه خیلی عقبیم و باید بجنبیم، نه آنکه بنشینیم و منتظر باشیم تا دولت کمکمان کند، متذکر شد: باید ببینیم دشمن کیست، امروز چه می‌کند، کجا را می‌زند و چرا دارد می‌زند.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران با اشاره به اینکه فرهنگ دفاع مقدس چیزی نبود که رزمندگان ما ابداع کرده باشند، ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس آموزه‌های دین ما بود که رزمندگان آن را احیا کردند.

میرشکار با اشاره به سخنان اخیر هاشمی رفسنجانی درباره قدرت دفاعی کشور، اظهار کرد: ژاپن می‌خواست که قدرت دفاعی داشته باشد اما نگذاشتند.

وی با بیان اینکه ما فقط نمی‌خواهیم بگوییم موشک دلیل اقتدار ایران است، افزود: مگر می‌شود نظامی شکل بگیرد و با وجود این همه هجمه، تجهیزات نظامی نداشته باشد.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران تاکید کرد: جدای از آنکه این تجهیزات را آماده می‌کنیم، دلیل اصلی اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران ولایت، حضور در صحنه و ایمان مردم است.
 

http://www.bloghnews.com/images/docs/000230/n00230143-r-b-006.jpg

میرشکار با طرح این پرسش که «چرا گزینه‌های روی میز غرب به زیر میز رفته و امروز اثری از آنها نیست؟»، تصریح کرد: همه دنیا می‌داند که این موضوع به دلیل اقتدار نظامی و دفاع ایران بود، آیا هاشمی این موضوع را نمی‌داند؟

وی با بیان اینکه ایران بازیگر اصلی منطقه است، گفت: در طول تاریخ سراغ ندارید رزمندگان هفت کشور در کنار هم برابر دشمن بجنگند.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران با اشاره به اینکه آمریکا می‌داند اکنون از هیچ کشوری نمی‌تواند به ایران هجمه کند، خاطرنشان کرد: آنها می‌دانند از هر کشوری به ایران حمله کنند در همان کشور زمین می‌خورند چون به خوبی درک کرده‌اند که ایران قدرت بسیج بین‌المللی گسترده‌ای دارد.

میرشکار اذعان کرد: اگر دیپلماسی ما بر اساس گفتمان حضرت امام و دید رهبری رقم بخورد، قطعا قدرت اول منطقه خواهیم ماند.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب در دو حوزه فرهنگ و اقتصاد پسرفت داشته‌ایم، بیان کرد: لیبرال‌ها چنگ انداختند و نگذاشتند در این دو حوزه پیشرفت کنیم.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران ادامه داد: در سال‌ها اخیر بودجه فرهنگی کم نداشته‌ایم اما برخلاف فرهنگی که حضرت امام(ره) مدنظرش بوده حرکت کرده‌ایم.

میرشکار با بیان اینکه فقط دولت‌ها مقصر نیستند، اضافه کرد: مراکز علمی و حوزه‌های علمیه نیز در این زمینه حرکتی نداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه هر کجا مردم ما وارد صحنه شدند پیروز شدیم، بیان کرد: مقام معظم رهبری از شکل حرکت جوانان راضی هستند و ما باید آن را گسترش دهیم.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلای مازندران در پایان گفت: ما باید به منابع اصلی یعنی قرآن، نهج‌البلاغه و احادیث رجوع کنیم و فرهنگ کشورمان را گسترش دهیم.


 

  

دیدگاه شما در مورد : قدرت دفاعی ایران گزینه‌های آمریکا را به زیر میز برد/ آمریکا از فردای انقلاب جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد

قدرت دفاعی ایران گزینه‌های آمریکا را به زیر میز برد/ آمریکا از فردای انقلاب جنگ نرم علیه ایران را آغاز کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر