صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

امضاء تفاهم‌نامه حمایت از مرکبات مازندران میان اتاق بازرگانی استان و بنیاد برکت

نایب رئیس اتاق بازرگانیبا اعلام امضاء تفاهم‌نامه مشترک میان اتاق بازرگانی مازندران و بنیاد برکت، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته میان مدیران استان و بنیاد برکت قرار بر این شد تا این بنیاد در دو طرح کوتاه مدت و بلند مدت در مرکبات مازندران سرمایه‌گذاری کند.

کد خبر : 42400

تاریخ انتشار : 07/07/1395 - 14:42


امضاء تفاهم‌نامه حمایت از مرکبات مازندران میان اتاق بازرگانی استان و بنیاد برکت

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،

امیر میران در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با اشاره به مشکلات صادرات مرکبات استان، گفت: محقق نشدن صادرات مرکبات استان نشات گرفته از عواملی نظیر نداشتن بسته بندی مناسب، نبود پایانه حمل و نقل بین المللی، فراهم نبودن امکان حمل و نقل مناسب، نرخ سود تسهیلات برای سرمایه در گردش و بالا بودن تعرفه های گمرکی است.

وی با بیان اینکه مشوق‌های صادراتی مناسبی برای بازار مرکبات در نظر گرفته نشده، اظهار کرد: از سال 90 تاکنون مشوق صادراتی درنظر گرفته نشد در حالی که همین مشوق‌های صادراتی در ایجاد انگیزه افراد برای صادرات تاثیر دارد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران نداشتن برندی کارآمد در صنعت مرکبات مازندران را یکی از عوامل عدم توفیق در صادرات دانست و افزود: الویت‌های صادرات در بازار جهانی نسبت به گذشته تغییر یافته است و نمی‌توان با تجارت سنتی به دنبال بازار فروش بود، چند تاجر مازندرانی وجود دارند که هرکدامشان حداکثر می‌توانند سالانه یک تا سه هزار‌تن مرکبات به کشورهای آسیای میانه و همسایه‌ها صادر کنند، در صورتی که کشور روسیه در سال 500 هزارتن مرکبات وارد می‌کند که متاسفانه هیچ تاجر ایرانی قدرت تامین تقاضای آن بازار را ندارد.

میران با تاکید بر اینکه تامین دائمی مرکبات برای صادرات الزامات خود را دارد، خاطرنشان کرد: اگر مازندران بخواهد در جهان واقعی در عرصه صادرات مرکبات موفق عمل کند، باید صاحب یک برندی شود که همیشه بالای 100 هزار تن مرکبات سورت شده صادراتی آماده تحویل داشته باشد. البته برندی که هزینه‌های قابل توجه‌ایی برای آموزش نیروهای انسانی‌اش پرداخت کند تا در عرصه جهان بماند.

وی با اشاره به ورود اتاق بازرگانی مازندران در بازار مرکبات، اظهار کرد: یکی از وظایف اتاق بازرگانی کوشش در راه شناسایی بازار کالاهای صادراتی ایران در خارج از کشور و تشویق و کمک به واحد‌های تولیدی به منظور حضور در این بازارهاست که اتاق بازرگانی مازندران با شناسایی بازار مناسب در روسیه و کشورهای cis به دنبال تقویت صادرات مرکبات مازندران است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران به نشست مشترک اخیر این نهاد، استاندار مازندران و مدیران بنیاد برکت کشور، اشاره کرد و گفت: فلسفه‌ی وجودی بنیاد بركت، كمك و همیاری برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و كارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای كسب و كار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در كشور، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری است، و از آن نظر که محرومیت مازندران همیشه در پس لباس زیبای طبیعت پنهان مانده، این بنیاد به مازندران ورود نکرده بود که با پیشنهاد استاندار مازندران در این نشست قرار به سرمایه گذاری این نهاد در امر مرکبات استان شد.

میران با اعلام امضاء تفاهم‌نامه مشترک میان اتاق بازرگانی مازندران و بنیاد برکت، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته میان مدیران استان و بنیاد برکت قرار بر این شد تا این بنیاد در دو طرح کوتاه مدت و بلند مدت در مرکبات مازندران سرمایه‌گذاری کند.

وی در ادامه افزود: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای سال اول به منظور صادرات به روسیه و کشورهای CIS اقدام به خرید 400 هزار تن مرکبات و کیوی مازندران خواهد کرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران در تشریح طرح بلند مدت بنیاد برکت در مازندران، بیان کرد: در تفاهم‌نامه امضاء شده میان اتاق بازرگانی مازندران و بنیاد برکت قید شد که این بنیاد یک کنسرسیوم برای مرکبات استان ایجاد کند تا یک برند اقتصادی کارآمد و معتبر به منظور صادرات مرکبات و کیوی مازندران در سال‌های بعد راه‌اندازی شود.

میران در پایان این تفاهم نامه را یک موفقیت بزرگ در رونق صادرات محصولات کشاورزی استان دانست و گفت: باید از پتانسیل ایجاد شده به نفع استان بهره برد تا از این پس مرکبات مازندران با برندی واحد و معتبر در سطح منطقه و جهان دیده شود.
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : امضاء تفاهم‌نامه حمایت از مرکبات مازندران میان اتاق بازرگانی استان و بنیاد برکت

امضاء تفاهم‌نامه حمایت از مرکبات مازندران میان اتاق بازرگانی استان و بنیاد برکت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر