صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

باد و باران مهمان روزهای پایانی هفته جاری در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: سامانه بارشی دیگری روزهای پایانی هفته جاری آسمان مازندران را زیر تأثیر قرار می‌دهد.

کد خبر : 42341

تاریخ انتشار : 06/07/1395 - 09:33


باد و باران مهمان روزهای پایانی هفته جاری در مازندران

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: سامانه بارشی از شنبه شب تا روز یک‌شنبه در آسمان مازندران فعال بوده که پیامد آن رگبار باران، وزش باد(برخی مناطق شدید)، کاهش دما و مواج و طوفانی شدن دریا بوده است.

وی ادامه داد: بیشترین بارش ناشی از این سامانه بارشی از بابلسر 89، نوشهر 85، قائم‌شهر 45، ساری 40، دشت‌ناز 33، کیاسر 32، آمل 22 و گلوگاه 20 میلی‌متر و همچنین بیشترین وزش باد از نوشهر 79، قائم‌شهر 72 و ساری 65 کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به کاهش دمای هوای استان در این مدت، اضافه کرد: امروز این سامانه بارشی از آسمان مازندران خارج شد.

اسدی تصریح کرد: با توجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از روز دوشنبه تا چهارشنبه به‌دلیل نوسانات جریانات شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر و عبور امواج تراز میانی در برخی ساعات شاهد افزایش ابر و ابرناکی آسمان مازندران هستیم که احتمال بارش‌های پراکنده در برخی از مناطق استان دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی دیگری روزهای پایانی هفته جاری آسمان مازندران را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: از چهارشنبه شب با نفوذ تدریجی سامانه بارشی و تقویت جریانات خنک و مرطوب شمالی انتظار داریم شاهد رگبار باران، وزش باد(برخی مناطق شدید) و رعد و برق هستیم که روز پنج‌شنبه این بارش‌ها به همراه کاهش دما در آسمان استان تداوم دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران امروز نسبتاً مواج و از چهارشنبه شب به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : باد و باران مهمان روزهای پایانی هفته جاری در مازندران

باد و باران مهمان روزهای پایانی هفته جاری در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر