صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ایجاد مرکز تشخیصی و درمانی در مازندران نیاز به منابع مالی دارد

پرفسور سمیعی: مازندران نیاز به مرکز تشخیصی و درمانی دارد و بنا داریم به هرنحوی که شده این امر محقق شود و برای اینکه بتوانیم چنین مرکزی ایجاد کنیم، نیاز به تامین منابع داریم.

کد خبر : 42332

تاریخ انتشار : 05/07/1395 - 11:02


ایجاد مرکز تشخیصی و درمانی در مازندران نیاز به منابع مالی دارد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، پرفسور مجید سمیعی در نشست با خبرنگاران در ساری با بیان اینکه اکثر جراحان مغز و اعصاب نزد من دوره هایی را گذرانده‌اند، اظهار کرد: در مقایسه با کشورهای دیگر در سطح خوب و بالایی هستیم، اما کسی که در ایران زندگی نمی‌کند نمی‌تواند ارزش و منزلت پیشرفت‌های حوزه پزشکی ایران را درک کند

وی با این پرسش که چند درصد از بودجه کشور برای علوم و تحقیقات مصرف می شود گفت: این درحالی است که باید بودجه کشورهای دیگر در زمینه تحقیقات و علوم نیز بررسی شود.

پرفسورسمیعی، یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پزشکی را بیماری‌های مزمن ذکر کرد و گفت: بیمار تمام وقت باید تحت مراقبت طبیب باشد و این مسئله مهم بوده زیرا بیماران همیشه با درد و ناراحتی که دارند، دچار مشکلاتی هستند.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب درپاسخ به مرگ سینماگر برجسته کشور ( کیارستمی)، ناشی از خطای پزشکی گفت: من تاکنون چنین حرفی را نزده ام و انتساب چنین حرفی به من صحت ندارد.

وی تاکید کرد: هر جراح و متخصصی که در رشته‌ای تحصیل کرد سال‌ها باید نزد یک استاد دوره ببیند و در این صورت بیمار زودتر به نتیجه خواهد رسید.

رئیس فدراسیون جهانی انجمن جراحی مغز و اعصاب با اشاره به اینکه تعداد جراحان ستون فقرات زیاد شده، گفت: شمار عمل‌های جراحی در ستون فقرات زیاد شده است و بیش از ۵۰ درصد بیماران بدون تشخیص عمل می شوند.

پرفسور سمیعی یادآور شد: مازندران نیاز به مرکز تشخیصی و درمانی دارد و بنا داریم به هرنحوی که شده این امر محقق شود و برای اینکه بتوانیم چنین مرکزی ایجاد کنیم، نیاز به تامین منابع داریم.

 

سمیعی با اشاره به اینکه تاکنون استفاده از سلول‌های بنیادین برای جراحی‌های مغز و نخاع نتیجه مثبت نداشته است گفت: تاکنون یک مورد نتیجه مثبت ناشی از استفاده از سلول های بنیادین برای مغز و نخاع نداشتیم و اگر افرادی بخواهد در این زمینه استفاده کنند باید مدرک طبابت را از وی گرفت زیرا یک جنایت پزشکی است.

وی با بیان اینکه ایران جهش خوبی برای ایجاد دانشگاه ها داشته است و پنج میلیون نفر دانشجو دارد افزود: آن چیزی که در ایران کسر داریم باید کارهای فنی و دستی را بیشتر بها دهیم.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : ایجاد مرکز تشخیصی و درمانی در مازندران نیاز به منابع مالی دارد

ایجاد مرکز تشخیصی و درمانی در مازندران نیاز به منابع مالی دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر