صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مازندران صاحب مرکز درمانی علوم اعصاب می‎‌شود

سفر پرفسور سمیعی نوید بخش ایجاد مرکز درمانی علوم اعصاب است.

کد خبر : 42329

تاریخ انتشار : 05/07/1395 - 10:56


مازندران صاحب مرکز درمانی علوم اعصاب می‎‌شود

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، پرفسور مجید سمیعی از روز گذشته تاکنون میهمان مردم مازندران است، پس از دیدار با مسئولان استانی در دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران برای هزار و 600 نفر از پزشکان سخنرانی کرد.

دیگر برنامه‌های پرفسور سمیعی بررسی وضعیت احداث بیمارستان و مرکز درمانی علوم اعصاب بود که این موضوع توسط دکتر کتابچی مطرح و با همکاری مسئولان استانی در حال شکل‌گیری است.

پرفسور سمیعی در دیدار مشترک با نماینده ولی فقیه و خبرنگاران استان مازندران قول داد در صورتی که منابع مالی این مرکز درمانی به صورت کامل تامین شود حاضر به تربیت دانشجویان این رشته در تهران و آلمان است.

پرفسور سمیعی در جمع خبرنگاران مازندران به اقدامات انجام شده در رشته علوم اعصاب اشاره کرد و در ارتباط با ظرفیت علمی ایران در این رشته نیز گفت: کشور ما پیشرفت مناسبی در رشته علوم اعصاب کرد و اقدامات قابل قبولی تاکنون در این زمینه ارائه شد.

وی در ادامه به پیشرفت علوم اعصاب در سطح دنیا نیز اشاره کرد و به تعداد بسیار بالای پزشکان در این رشته هم گریزی زد و اظهار کرد: جراحی‌های ستون فقرات در جهان بسیار زیاد است.

سمیعی یادآور شد: 50 درصد جراحی‌ها بدون تشخیص درست انجام می‌شود که این جراحی‌ها بعدا برای بیماران مشکلاتی به وجود می‌آید که نیاز است پزشکان تحقیقات بیشتری در این ارتباط داشته باشند.

دیگر سئوال مطرح شده از پرفسور سمیعی در ارتباط با استفاده از سلول‌های بینادی در درمان عارضه نخاعی و مغزی بود که پرفسور سمیعی استفاده از سلول‌های بنیادی برای ضایعات نخاعی و مغزی را جنایت پزشکی اعلام کرد و گفت: افرادی که از سلول‌های بنیادی برای درمان این بیماری اسفاده می‌کنند باید مدارک پزشکی آنها را باطل کرد.

در این نشست مشترک آیت‌الله نورالله طبرسی با اعلام اینکه برای برگزاری این نشست مشترک و نیز حضور پرفسور سمیعی تلاش زیادی انجام شد و پرفسور سمیعی نیز برای حضور در این جلسه از شرکت در جلسه تقدیر و تشکر از پزشکان کشورهای اسلامی در مالزی انصراف داد، افزود: پرفسور سمیعی یک شخصیت حقوقی جهانی است و با از خود گذشتگی در این جلسه شرکت کرد.

وی در ادامه خواستار همکاری مسئولان مازندران برای ایجاد مرکز درمانی علوم اعصاب شد و گفت: باید تلاش کنیم که نیازمندی‌های پرفسور سمیعی در ارتباط با ساخت بیمارستان علوم اعصاب را فراهم کنیم.

به گزارش بلاغ، پرفسور سمیعی امروز برنامه‌های را در شهرستان بابل در دستور کار دارد.



 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران صاحب مرکز درمانی علوم اعصاب می‎‌شود

مازندران صاحب مرکز درمانی علوم اعصاب می‎‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر