صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پایان طرح‌های سالم‌سازی دریا در مازندران/ کاهش 8 درصدی غریق نسبت به سال گذشته

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه طرح‌های دریا روز گذشته به پایان رسیده است، گفت: امسال نسبت به سال گذشته هشت درصد کاهش غریق داشته‌ایم.

کد خبر : 42321

تاریخ انتشار : 04/07/1395 - 11:33


پایان طرح‌های سالم‌سازی دریا در مازندران/ کاهش 8 درصدی غریق نسبت به سال گذشته

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، عیسی قاسمی‌طوسی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اجرای طرح‌های دریا به صورت رسمی تا 31 شهریور بوده است که به دلیل تعطیلات عید غدیر تا دوم مهر ماه ادامه داشته است.

وی با اعلام پایان طرح‌های سالم‌سازی دریا در سال 95 افزود: از شروع طرح‌های دریا تا پایان آن 79 نفر در دریای مازندران غرق شده‌اند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه امسال هشت درصد کاهش غریق نسبت به سال گذشته داشته‌ایم، خاطر نشان کرد: این تعداد غریق مجموع غرقی‌ها در داخل و خارج طرح است.

وی با اشاره به نبود زیرساخت‌های لازم برای طرح‌های سالم‌سازی تاکید کرد: در شهرداری‌ها منابع موجود نیست و طرح‌های خصوصی هم تعهدات لازم را انجام نمی‌دهند.

طوسی با اشاره به اینکه در طرح‌های سالم‌سازی برای شهرداری‌ها درآمدی وجود ندارد که توجیه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: هزینه‌های جاری در طرح‌ها فراوان است و دولت باید برای زیرساخت‌های مورد نظر را طرح را آماده کند.

وی با اشاره به ناچیز بودن دریافت ورودی طرح‌های دریا از مردم تشریح کرد: با وجود منابع مالی محدود سرویس‌دهی به گردشگران و مسافران به همان اندازه‌ای است که منابع مالی موجود است البته تلاش می‌شود تا در سال‌های آینده وضعیت بهداشتی در طرح‌های دریا بهتر شود.

وی با بیان اینکه حقوق خرداد، تیر و مردادماه ناجیان غریق واریز شده است، افزود: حقوق شهریور ماه ناجیان هم از طریق منابع استانی واریز می‌شود.

طوسی با اشاره به اینکه مدیران طرح‌ها باید تحرکات لازم برای طرح‌های بعدی را داشته باشند، یادآور شد: امیدواریم در طرح‌های سالم‌سازی در آینده با پوشش شدید مناطق ممنوعه کاهش غریق را داشته باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه دولت باید زیر ساخت‌های لازم برای طرح‌های دریا را ایجاد کند، تاکید کرد: امیدواریم با کمک دولت طرح‌ها بتوانند در سال‌های آینده هم فعالیت خود را بهتر ادامه دهند.

طوسی هزینه‌های طرح‌های سالم‌سازی دریای مازندران را از طریق منابع استانی عنوان کرد و افزود: هنوز هیچ اعتباری از سوی وزارت کشور پرداخت نشده است و با منابع مالی استانی نمی‌توان طرح های دریا را بهتر از وضعیت موجود اداره کرد.

وی افزود: 95 طرح سالم‌سازی دریا با فعالیت حدود یک‌هزار ناجی از اول خرداد تا دوم مهرماه سال جاری در سواحل مازندران برپا بوده است. 

  

دیدگاه شما در مورد : پایان طرح‌های سالم‌سازی دریا در مازندران/ کاهش 8 درصدی غریق نسبت به سال گذشته

پایان طرح‌های سالم‌سازی دریا در مازندران/ کاهش 8 درصدی غریق نسبت به سال گذشته

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر