صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شوک شدید با دستور روحانی برای توقف فعالیت مرکز هواپیماسازی ۱۸ هزار میلیارد تومانی

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه گفت: دستور رئیس جمهور برای توقف فعالیت مرکز هواپیماسازی شاهین‌شهر(هسا) به ارزش نزدیک به 18 هزار میلیارد تومان سبب شوک شدیدی در این مرکز شده است.

کد خبر : 42242

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 18:30


شوک شدید با دستور روحانی برای توقف فعالیت مرکز هواپیماسازی ۱۸ هزار میلیارد تومانی

به گزارش خط امید به نقل از فارس،حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به سفر چند روز گذشته وزیر راه و شهرسازی به اصفهان، اظهار کرد: صنعت هواپیماسازی اصفهان که در شاهین‌شهر مستقر است یکی از افتخارات کشور و یک واحد صنعتی بی‌نظیر در کشور بوده و به گفته برخی از صاحب‌نظران در دنیا هم باعث سربلندی کشور است.

وی افزود: این واحد یکی از تولیدات خود را ساخت قطعات و هواپیمای مسافربری تعریف کرده است که در این جهت نیز از تکنولوژی و فناوری بالایی برخوردار است.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: این صنعت بر اساس فناوری بومی و موسسات پژوهش محوری که با آن همکاری دارند نیز از اهمیتی برخوردار است.

حاجی‌دلیگانی عنوان کرد: مدتی است که بر اساس حادثه‌ای که اتفاق افتاد علیرغم اینکه کارشناسان عدم مشکل در پرنده را تایید کرده و بیان داشتند مشکل از هدایتگران هواپیما بوده است، دستوری توسط رئیس‌ جمهور داده شده بود که کل کار متوقف شود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این دستور شرایطی به وجود آمده بود که کم‌کم این صنعت رو به کاهش و یا اخراج نیرو می‌رفت، تاکید کرد: بخشی از افراد هم که وابسته به شرکت‌های این صنعت بودند چند ماهی حقوق خود را نگرفته بودند.

نماینده مردم شاهین‌شهر بیان کرد: برای این وضعیت به دنبال راهکارهایی بودیم ‌که یکی از این راهکارها این بود که افراد دولت استعدادها و ظرفیت‌های این صنعت را ببینند که چند روز گذشته حضور وزیر راه و شهرسازی را در این صنعت داشتیم.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به اینکه این سفر از دو یا سه جایگاه با اهمیت بود، تصریح کرد: یکی این که ایشان عضو دولت و وزیر راه و شهرسازی است که هواپیماهای مسافربری هم باید با تایید و استاندارد هواپیمایی ایران خود را تطبیق دهد و از طرفی وی عضو مجمع عمومی صنعت هواپیمایی کشور نیز هست که باید در جریان این بستر و این ظرفیت قرار بگیرند.

وی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی با برنامه‌ریزی که انجام گرفته بود تقریبا به مدت 6 ساعت از این مرکز با حضور مسؤولان هواپیمایی کشور بازدید کردند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه اذعان کرد: این سفر بسیار مفید بود و مسؤولان از این ظرفیت تعجب کرده بودند که چنین استعدادی در زمینه تولید هواپیما و قطعات هواپیما وجود دارد.

حاجی‌دلیگانی گفت: یکی از نتایج این بازدید این شد که این ظرفیت را باید به استفاده کنندگان از این صنعت بشناسانیم چون آن‌ها به دنبال قطعات می‌گردند و این مرکز قطعات را تولید می‌کند.

وی افزود: برای اینکه ما بتوانیم این صنعت را پویاتر کنیم باید بیشتر روی جنبه تجاری این صنعت کار شود تا سازمان تشکیلاتی این مجموعه صنعتی به نحوی سامان پیدا کند که بتواند برای صادرات هواپیماها و قطعات ساخت خودش با دیگر کشورها هم داد و ستد داشته باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: نکته دیگر این بازدید این بود که مجمع عمومی هواپیمایی کشور تشکیل شود و در خصوص شناساندن و بهره‌وری بیشتر از این همه ظرفیتی که نزدیک به 18 هزار میلیارد تومان ارزش دارد برنامه‌ریزی شود که استفاده بهینه از این ظرفیت انجام گیرد.

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: نکته دیگر در مورد مسؤولان این بود که در جهت افزایش کیفیت این صنعت قدم بردارند و برای مردم نیز مزایا و ایمنی پرنده ساخت مهندسین کشور را تبیین کنند؛ همچنین نکته پایانی این بود که بحث تجاری سازی و بازاریابی تولیدات این صنعت در بازار مصرف انجام شود و وزیر راه و شهرسازی اذعان کردند که باید از این ظرفیت در زمینه تجاری سازی استفاده شود.

وی تاکید کرد: به رئیس جمهور و معاون اول ایشان توصیه می‌کنیم که از ظرفیت‌ها و استعدادهای جوانان برومند ایرانی دیدن کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه عنوان کرد: بنا بر این شد که از سوی بنده و استاندار اصفهان از وزیر امور خارجه دعوت به عمل آید که با حضور در این مجموعه از ظرفیت‌های آن دیدن کرده تا در بازاریابی تولیدات این صنعت کمک کننده باشند.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: دستور توقف فعالیتی که داده شده بود باعث ایجاد شوکی در این صنعت شد و امیدواریم با بازدیدهایی که صورت می‌گیرد این صنعت وضعیت بهتری پیدا کند.

انتهای پیام/63076/صا40 

  

دیدگاه شما در مورد : شوک شدید با دستور روحانی برای توقف فعالیت مرکز هواپیماسازی ۱۸ هزار میلیارد تومانی

شوک شدید با دستور روحانی برای توقف فعالیت مرکز هواپیماسازی ۱۸ هزار میلیارد تومانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر