صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نجات جنگل‌ها از سیلاب با بهره‌مندی از آبخیزداری و آبخوان‌داری مناسب

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: نجات حدود 2 میلیون هکتار عرصه جنگلی در سطح شمال کشور از خطرات احتمالی سیلاب نیازمند آبخیزداری و ایجاد آبخوان مناسب هستند.

کد خبر : 42240

تاریخ انتشار : 29/06/1395 - 18:26


نجات جنگل‌ها از سیلاب با بهره‌مندی از آبخیزداری و آبخوان‌داری مناسب

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،عباس‌علی نوبخت در جلسه بررسی امور جنگل‌های شرق مازندران در فرمانداری نکا با اشاره به وجود مشکلات عدیده باتوجه به تغییرات اقلیمی کشور، اظهار کرد: این تغییرات سبب مهاجرت‌های فراوان شده است درحالی که باید مهاجرت اکولوژی به سمت آب داشته و باید منابع آبی کشور را احیا و به درستی مدیریت کرد.

معاون امور جنگل‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود یک میلیون و 934 هزار هکتار عرصه جنگلی در سطح شمال کشور، خاطرنشان کرد: این سطح از منابع نیازمند آبخیزداری و ایجاد آبخوان مناسب هستند تا بتوان جنگل را از خطرات احتمالی سیلاب‌ها نجات داد.

این مسئول اضافه کرد: درحالی که در هر هکتار از جنگل‌های کشور در هر سال 2 هزار و 500 متر مکعب آب درون خود ذخیره می‌شود اما جنگل‌های شمال سالانه 2 میلیارد و 901 میلیون متر مکعب آب را درون خود ذخیره می‌کنند.

وی با ابراز تأسف از عدم توجه مسئولان به وجود نیمی از تمدن ایرانی در قسمت شمالی و جنوبی البرز گفت: حفظ عرصه و حفظ پوشش این حوزه دارای اهمیت بیشتری است.

نوبخت به فعالیت کشورهای پیشرفته در زمینه مونوکسید کربن اشاره و تصریح کرد: در کشور ما هم به منظور حفظ منبع طبیعی و در بحث مونوکسید کربن فعالیت‌هایی صورت گرفته است تا نسل‌های بعدی هم از این نعمت بهره‌مند شوند.

وی در پایان با اشاره به ارائه طرح پارک‌های جنگلی شرق مازندران، گفت: پیشنهادات مربوط به هفت نقطه مستعد شرق مازندران شامل جنگل‌های کوهسارکنده، قرمرض و استخرپشت نکا، جنگل مهربان‌رود رستمکلا، عباس‌آباد و پارک ملت بهشهر و یک نقطه در منطقه گلوگاه ارائه شده که باید سیکل اداری خود را طی کند و در قالب یک طرح پیرامون حفظ مراتع جنگلی ارائه شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : نجات جنگل‌ها از سیلاب با بهره‌مندی از آبخیزداری و آبخوان‌داری مناسب

نجات جنگل‌ها از سیلاب با بهره‌مندی از آبخیزداری و آبخوان‌داری مناسب

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر