صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

لزوم لایروبی رودخانه تلار برای جلوگیری از طغیان

بخشدار بهنمیر با بیان اینکه لایروبی رودخانه تلار موجب جلوگیری از طغیان رودخانه می‌شود، گفت: باید هر چه زودتر لایروبی رودخانه تلار در دستور کار قرار گیرد.

کد خبر : 42225

تاریخ انتشار : 28/06/1395 - 10:27


لزوم لایروبی رودخانه تلار برای جلوگیری از طغیان

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،اسحاق‌علی کشاورز طی گفت‌وگویی اظهار کرد: طغیان رودخانه تلار در زمان بارندگی یکی از مشکلاتی است که مردم بهنمیر از گذشته تاکنون با آن مواجه هستند و متحمل خسارات زیادی می‌شوند.

وی طول رودخانه تلار بهنمیر را 20 کیلومتر اعلام کرد و افزود: یکی از راهکارهای مهم و اساسی برای جلوگیری از طغیان رودخانه تلار لایروبی این رودخانه است.

بخشدار بهنمیر با اشاره به اینکه تمام تلاش ما از زمان ورود، پیگیری برای لایروبی این رودخانه بود، بیان کرد: با برگزاری جلسات متعدد در نهایت با حمایت استاندار، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل مدیریت بحران استانداری لایروبی این رودخانه در دستور کار آب منطقه‌ای قرار گرفت.

کشاورز با اعلام اینکه در حال حاضر پیمانکار در حال فعالیت در بستر رودخانه است، گفت: قرار است از خاک داخل رودخانه برای دیوارسازی، افزایش بستر و ایجاد حاشیه امن برای رودخانه استفاده شود اما در بعضی جاها خاک رودخانه بیشتر از مصرف مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده سه قانون معادن، هرگونه شن، ماسه و خاک رسی که ارزش اقتصادی دارد باید به مزایده گذاشته شود، گفت: بر اساس نظریه کارشناسان امور آب منطقه‌ای و اداره صنعت، معدن و تجارت مازندران آنچه درون رودخانه تلار است گل و لای، خس و خاشاک است و ارزش اقتصادی ندارد برای همین کسی حاضر به جابه‌جایی خاک این رودخانه نیست.

بخشدار بهنمیر با اشاره به اینکه برای جلوگیری از سیلاب و طغیان رودخانه باید هر چه زودتر خاک رودخانه جابه‌جا شود، تصریح کرد: پیشنهاد دادیم شهرداری، دهیاری‌ها و آموزش و پرورش از این خاک برای نیاز خود استفاده کنند.

کشاورز در پایان با بیان اینکه دستگاه‌های ناظر مثل امور آب و اداره صنعت، معدن و تجارت باید با بخشداری همکاری کنند و هر چه زودتر به لایروبی رودخانه بپردازند تا در هنگام بارندگی دیگر شاهد طغیان و آب‌گرفتگی در بهنمیر نشویم، گفت: بنده به‌عنوان بخشدار با پیگیری‌های مکرر تمام تلاشم را انجام دادم تا هیچ خطری متوجه مردم بخش نشود و در صورت هرگونه مشاهده بارندگی و طغیان، مسؤولان مذکور باید پاسخگو باشند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : لزوم لایروبی رودخانه تلار برای جلوگیری از طغیان

لزوم لایروبی رودخانه تلار برای جلوگیری از طغیان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر