صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حتی یک ریال از بودجه 16 هزار میلیارد تومانی دولتی به صنایع کوچک پرداخت‌نشده است

رئیس اتحادیه چاپخانه‌های خراسان رضوی با یادآوری این که قرار بود 16 هزار میلیارد تومان اعتبار دولت به صنایع کوچک اختصاص یابد از پرداخت نشدن حتی یک ریال از بودجه دولت تاکنون برای صنایع کوچک خبر داد.

کد خبر : 42102

تاریخ انتشار : 26/06/1395 - 10:51


حتی یک ریال از بودجه 16 هزار میلیارد تومانی دولتی به صنایع کوچک پرداخت‌نشده است

به گزارش خط امید به نقل از فارس، علی مغانی پنج‌شنبه‌شب در همایش ملی صنعت چاپ در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی قدس با اشاره به ظرفیت هنری صنعت چاپ در کشور اظهار کرد: متأسفانه به علت در دسترس بودن صنعت چاپ، ارزش آن در جامعه دیده نمی‌شود و این در حالی است که همه صنایع کشور به صنعت چاپ وابسته هستند.

وی با تأکید بر اینکه بودجه دفتر چاپ 2 میلیارد تومان در وزارت فرهنگ و ارشاد است اضافه کرد: اگر قرار است صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کند باید به سرمایه‌گذاری در چاپخانه‌ها توجه کرد.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌های خراسان رضوی از عدم پرداخت حتی یک ریال از بودجه دولت برای صنایع کوچک خبر داد و گفت: قرار بود 16 هزار میلیارد تومان اعتبار دولت به صنایع کوچک اختصاص پیدا کند.

مغانی با اشاره به لزوم ایجاد بستر مناسب توسط دولت برای رفع مشکلات چاپخانه‌ها و افزایش درآمد این صنعت تأکید کرد: بر اساس قوانین کشور، همه چاپخانه‌های ایران از پرداخت مالیات معاف هستند، اما باوجود نامه‌نگاری پنج وزیر ارشاد وقت به سازمان دارایی، فعالان این صنعت همچنان در حال پرداخت مالیات هستند.

وی خراسان را نخستین استان کشور در برخورداری از شهرک چاپ و نشر دانست و گفت: باوجود ارائه زمین‌های بزرگ‌تر به چاپخانه‌داران در این شهرک، اما آن‌ها بازهم کمبود فضا دارند که این امر نیازمند بررسی و بازنگری است.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌های خراسان رضوی با اشاره به نیاز چاپخانه‌های این استان به تجهیزات جدید ادامه داد: وجود بیمه، مالیات، استهلاک ماشین و ساختمان همراه با پرداخت حقوق و مزایا به کارکنان سبب ایجاد مشکلات بسیاری برای چاپخانه‌ها شده است.

مغانی با ابراز خرسندی نسبت به تأمین مواد اولیه مناسب و ارزان توسط دولت برای چاپخانه‌ها بیان کرد: اگر تعامل مناسبی میان بخش خصوصی و دولتی ایجاد شود بی‌تردید کشور ما نیازی به واردات صنعت چاپ ندارد.

انتهای پیام/3268/ج30/ 

  

دیدگاه شما در مورد : حتی یک ریال از بودجه 16 هزار میلیارد تومانی دولتی به صنایع کوچک پرداخت‌نشده است

حتی یک ریال از بودجه 16 هزار میلیارد تومانی دولتی به صنایع کوچک پرداخت‌نشده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر