صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار مازندران خبر داد:

یک هزار و 400 روستا به زیرساخت اینترنت مجهز شده‌اند

استاندار مازندران گفت: ربیع فلاح با تأکید بر اینکه ورود فنّاوری‌های نوین و امکانات زیرساختی در روستاها باید در جهت تولید و خدمات رفاهی باشد گفت: یک هزار و 400 روستا به زیرساخت اینترنت با باند پهن مجهز شده است که این امکانات تنها برای سرگرمی یا استفاده‌های خاص نیست بلکه برای کمک و رفاه مردم باید بکار رود.

کد خبر : 42093

تاریخ انتشار : 25/06/1395 - 23:08


یک هزار و 400 روستا به زیرساخت اینترنت مجهز شده‌اند

به گزارش خبرنگار خط امید، ربیع فلاح جلودار در نخستین جشنواره دختران روستایی مازندران به نام ماهتو که در روستای آسیاب‌سر برگزار شد اظهار کرد: در طی دو سال اخیر کمیته روستایی برای هدایت گردشگراني که به استان مازندران سفر می‌کنند تشکیل شد،25 درصد از جمعیت کسانی که به مازندران سفر کردند به‌طرف روستاها سوق داده شدند تا حداقل آثار، شرایط و امکانات روستاهای این استان را ببینند و آشنا شوند.

وی در ادامه افزود: 45 درصد از جمعیت استان مازندران در روستاها قرار دارند و سهم اعظم احیای روستاها در دستان توانمند بانوان روستایی است و ما باید نیازهای عمومی و توانمندی‌های مورد لزوم در روستاها بخصوص برای بانوان روستایی را حمایت و کمک کنیم تا قابلیت‌ها بروز داده شوند.

استاندار مازندران تصريح کرد: روستاها محل تولید و تلاش و محلی برای مردمان سخت‌کوش و زنان فعال هست که همیشه در طول تاریخ و در تمامی عرصه‌ها حضور داشتند، با توجه به سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل یکی از سیاست‌های مقام معظم رهبری استفاده از قابلیت‌ها و استعدادهای محلی و بومی است، با مجموعه این امکانات و قابلیت‌هایی که در روستاهای ما وجود دارد اگر بتوان آن‌ها را کنار هم قرارداد و بهره‌برداری صحیح و اصولی انجام شود خیلی از نیازها و مشکلات مردم منطقه حل خواهد شد.

ربیع فلاح با تأکید بر اینکه ورود فنّاوری‌های نوین و امکانات زیرساختی در روستاها باید در جهت تولید و خدمات رفاهی باشد گفت: 1400 روستا به زیرساخت اینترنت با باند پهن مستقرشده است که این امکانات تنها برای سرگرمی یا استفاده‌های خاص نیست بلکه برای کمک و رفاه مردم باید بکار رود، خیلی از مردم از آثار چند هزارساله که در این مناطق وجود دارد اطلاع ندارند و باید امکانات گردشگری و توریستی شناسانده شوند.

استاندار مازندران با اشاره به بحث اشتغال زنان روستایی اظهار کرد: امکاناتی ازجمله صندوق خرد روستایی وجود دارد که باید در تمام روستاها انجام و ترویج شود در رابطه با اشتغال بانوان روستایی که اختلاف چندانی با زنان شهری ندارند و باید تمهیداتی برای فارغ‌التحصیلان به وجود آید و نيز ضمن تولید باید یکسری از صنایع‌دستی که در قبل وجود داشت احیا شود و از امکانات بالقوه‌ای که عملاً بهره‌برداری نمی‌شد استفاده کرد تا به‌صورت یک کمک‌هزینه روستایی به‌عنوان یک چرخه اقتصادی در روستا همیشه برقرار باشد.

ربیع فلاح خاطرنشان کرد: زنان روستایی ما بخش قابل‌توجهی از نیروهای توانمند کشور، استان و شهرستانی ما هستند و همواره در تمام عرصه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و. ... همگام با مردان سرزمین ما حضور داشتند و امید است شاهد پیشرفت و موفقیت بانوان کشورمان در تمام زمینه‌ها باشیم.

استاندار مازندران در خاتمه افزود: مبلغ یک میلیارد ریال برای گردشگری و زیرساخت‌های روستای تاریخی و توریستی آسیاب‌سر از سوی استانداری در اختیار فرمانداری بهشهر قرار می‌گیرد تا زیرساخت‌های موردنیاز برای گردشگران داخلی و خارجی انجام شود.

خبرنگار: عنقا 

  

دیدگاه شما در مورد : یک هزار و 400 روستا به زیرساخت اینترنت مجهز شده‌اند

یک هزار و 400 روستا به زیرساخت اینترنت مجهز شده‌اند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر