صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تا کی باید چوب اعتماد به غرب را بخوریم؟/ برجام بس نبود که FATF هم آمد؟!

دولت در حالی پای برگه FATF را امضا کرد که مردم خواستار رسیدگی جدی به این موضوع هستند و اعلام کردند که همنشینی با گرگ‌ها را نمی‎پسندند.

کد خبر : 42087

تاریخ انتشار : 25/06/1395 - 09:29


تا کی باید چوب اعتماد به غرب را بخوریم؟/ برجام بس نبود که FATF هم آمد؟!

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، انعقاد قرار داد FATF علاوه بر واکنش‌هایی که از سوی مقامات سیاسی و مطلع بوجود آورد، انتقادهایی را نیز در سطح عامه مردم به همراه داشته است. این انتقادها زمانی مطرح شد که مردم از طریق رسانه‌ها درباره چند و چون این قرارداد و مشکلاتی که پس از انعقاد قرار داد برای کشور ما به وجود می‌آید، مطلع شدند.

تاکنون موضوع قرارداد FATF از شخصیت‌ها و صاحب‌نظران و فعالان سیاسی از طیف‌های مختلف مورد پرسش قرار گرفت و نظرات‌شان جهت واکاوی از زوایا و ابعاد مختلف در اختیار کاربران محترم قرار گرفت و حال، جا دارد تا با رجوع به نظرات مردم، از نوع نگاه آنان نسبت به این قرارداد با خبر شویم.

در همین ارتباط گفت‌وگو کردیم با چند تن از مردم، که فارغ از مسائل سیاسی، اطلاعات خود درباره این قرار داد را از طریق رسانه‌ها کسب کردند.

جلوی ارائه امتیاز بیشتر به غربی‌ها گرفته شود
رضا محمدی درباره قرار داد با سازمان‌های به اصطلاح مبارزه با پولشویی اظهار کرد: کشورهایی در این قرار داد خط و مشی‌ها را ارائه می‌دهند که خودشان حامی تروریسم هستند و رد پای آنها در بسیاری از عملیات‌های تروریستی کاملاً مشهود است.

وی اضافه کرد: پولشویی مربوط به کشورهایی است که قرار است در عملیات‌های خرابکارانه شرکت کنند، ایران بارها و بارها نسبت به عملکرد گروهک‌های تروریستی مستقر در این کشورهای مدعی اعتراض کرد، در کشور ما پول شویی سازمان یافته و منتسب به جریان‌ها و گروه‌های مرتبط با نظام وجود ندارد که ایران بخواهد با این کشورها قرار دادهمکاری منعقد کند.

این شهروند مازندران خاطر نشان کرد: در جریان هسته‌ای بدون توجه به حقوق کشور امتیازات زیادی به طرف‌های غربی داده شد، نباید دیگر به خواسته‌های غیر معقول آنها پاسخ داد.

غرب متعهد‌ و مسئولیت‌پذیر نیست
رضا عزیزی در ارتباط با این قرار داد اظهار کرد: کشورهایی در این معاهده حضور دارند، که بسیاری از آنها انبارهای پر از سلاح‌های کشتار جمعی دارند، اصلاً دلیلی بر اینکه ما به این کشورها اعتماد کنیم وجود ندارد.

وی اضافه کرد: چه تضمینی وجود دارد که ما با پیوستن به این قوانین، دوباره راهی را برای مستکبرین در جهت جلوگیری و یا کاستن از سرعت پیشرفت کشورمان باز نکنیم؟.

این شهروند مازندرانی یادآور شد: در جریان مذاکرات هسته‌ای طرف‌های قرار داد حتی به مسائل دفاعی کشور می‎خواستند ورود پیدا کنند، به نظر می‌رسد که اینها برای کشور ما کیسه دوختند، هدف آنها از اجرای این طرح نابودی ایران است،چه طور می‎شود به کشورهایی اعتماد کنیم که مجری و ناظر بر اجرای این طرح خودشان هستند، همه طرح‌ها و برنامه‌ها باید با اصول خودشان پیش برود، از طرفی همین کشورها عامل کشتار بسیاری از انسان‌های بی دفاع در اقصی نقاط جهان هستند و تفکر آنها به استعمار کشیدن دیگر کشورها است.

خواسته‌های نامعقول غرب
یعقوبی با بیان اینکه به نظر می‌‎رسد، غرب با مطرح کردن این قرار داد به دنبال تضمینی دیگر در کشور است، افزود: جمهوری اسلامی ایران خار چشم دشمنان نظام است، پس آنها علاقه‌ای به پیشرفت کشور ما ندارند، هر جا که احساس کنند ایران ممکن است رو به جلو حرکت کند، مانع پیشرفت می‎شوند.

وی خاطر نشان کرد: در جریان هسته‌ای کشور ما به سمت و سوی تولید بمب هسته‌ای نرفت، بیشتر تحرکات ما در مسائل هسته‌ای برای تامین نیازمندی‌های کشور به انرژی پاک و ارزان بود، ولی غربی‌ها با جنجال و هیاهو جلوی پیشرفت کشور را در مسائل هسته‌ای گرفتند.

این شهروند ساروی یادآور شد: ما مسلمانیم قول و عمل ما یکی است، تابع دستورات دین هستیم بارها وبارها استفاده از سلاح کشتار جمعی را محکوم کردیم، خلبانان جنگی ما در شرایط سخت و بحرانی زمانی که به عراق حمله می‏‌کردند همه تلاش‌شان این بود که تنها به تاسیسات و زیرساخت‌های این کشور خسارت وارد کنند، درجریان مذاکرات هسته‌ای ما به کشورهایی تعهد دادیم که از سلاح کشتار جمعی استفاده نکنیم، و این در شرایطی است که خودشان پیشرفته‌ترین زرادخانه‌های هسته‌ای را در اختیار دارند و حتی سابقه استفاده از این سلاح‌ها در کارنامه ننگین زندگی آنها قرار دارد، ایرانی‌های دیندار و اخلاق مدار باید به کسی اعتماد کنند که نه دین دارد و نه اخلاق و سابقه کشتار و جنایات آنها بارها و بارها در جهان پیش چشم جهانیان به اثبات رسید.

همنشینی با گرگ‌ها دریده‌شدن است
وی ادامه داد: در جریان مذاکرات هسته ای ما در میز مذاکره با گرگ‌ها نشستیم، به گرگ‌هایی تعهد دادیم که هر چه شما بگویید قبول است و این در حالی است که گرگ‌ها خودشان نه تعهدپذیر هستند و به راحتی به همه آنچه که متعهد شدند، پشت‌پا می‌زنند.

رضا رستمی در ارتباط با قرار دادهای که این روزها مطرح است، گفت: خباثت و بدعهدی نهادهای بین المللی را بارها و بارها تجربه کردیم، از نظر بنده، اعتماد بیشتر به غربی‌ها و سازمان های وابسته به آنها ظلم به کشور و مردم است، دولت در مذاکرات هسته ای هم چندان موفقیتی کسب نکرد.

خط مشی ارتباط با غرب در سیره امام راحل
وی اضافه کرد: رهبر انقلاب بارها و بارها به آنها اعلام فرمود که خط و خطوط در مذاکرات حفظ شود، ولی برخی افراد خودسرانه برای اینکه بتوانند در داخل کشور برای خودشان اعتباری کسب کنند، تن به مذاکره با هر قیمتی دادند که این موضوع باعث دل‌نگرانی شد، ما نباید به غرب اعتماد می‎کردیم، این موضوع را بارها و بارها امام راحل مطرح کرد، نتیجه اعتماد به غرب باعث ایجاد چالش جدی در کشور می‎شود.

اتحاد ملی در ارتباط با پرونده FATF
امید رضایی دیگر شهروند مازندران در ارتباط با قرار دادهایی که این روزها بسیار مطرح است، افزود: زیاده خواهی‌های غرب در کشور روز به روز بیشتر می‎شود،اگر زیر بار این تعهد برویم، مطمئناً آنها در خواست‌های خباثت آلود بیشتری دارند، درخواست‌هایی که نشان از حس برتری جویی آنها نسبت به کشور ما دارد، دلیل ندارد ما به کشورها و مدیران کشورهایی اعتماد کنیم که تنها به فکر حفظ منافع خودشان هستند.

وی تاکید کرد: همه افراد تاثیرگذار در جامعه باید جلوی این قرار دادنگین را بگیرند تا کشور بیشتر از این از ارتباط با غرب دچار خسارت نشود.

 
کد مطلب: 224565
 


 

  

دیدگاه شما در مورد : تا کی باید چوب اعتماد به غرب را بخوریم؟/ برجام بس نبود که FATF هم آمد؟!

تا کی باید چوب اعتماد به غرب را بخوریم؟/ برجام بس نبود که FATF هم آمد؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر