صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ارائه تسهیلات ارزان‌ قیمت به هنرستان‌های روستایی/ ناتوانی تعاونی‌های مازندران در بخش صادرات

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در دستور کار قرار دارد، گفت: برای ارائه تسهیلات به هنرستان‌های روستایی حاضریم تسهیلات ارزان قیمت ارائه دهیم.

کد خبر : 42083

تاریخ انتشار : 25/06/1395 - 09:25


ارائه تسهیلات ارزان‌ قیمت به هنرستان‌های روستایی/ ناتوانی تعاونی‌های مازندران در بخش صادرات

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  ربیع فلاح در همایش تجلیل از تعاون‌گران برتر مازندران با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسعه تعاونی‌ها است، اظهار کرد: هنوز تعاون به حق واقعی خود در توسعه نرسیده است.
 
وی با اشاره به وجود سخت‌گیری‌های موجود در حوزه‌های اداری، افزود: باید بخش دولتی کوچک و کوچک‌تر شود و سیاست کلی در برنامه پنجم این است که تعاونی‌ها تا 25 درصد اقتصاد کشور را به دست گیرند.
 
استاندار مازندران با اعلام اینکه در بسیاری از کشورها تعاونی‌ها فعال هستند، اضافه کرد: جایگاه، انگیزه و نیاز تعاونی‌ها تعریف نشده و این فاصله زیاد و طولانی است.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌های تعاونی‌ها این است که تعاونی را مربوط به بخش ضعیف جامعه بدانیم، بیان کرد: در تعاونی منافع جمعی وجود دارد.
 
فلاح با بیان اینکه تعاونی‌های استان مازندران تاکنون 130 میلیارد تومان تسهیلات از بانک توسعه تعاون دریافت کردند، گفت: در کنار این مسئله این تعاونی‌ها 61 میلیون دلار صادرات نیز داشتند.
 
وی با اعلام اینکه تعاونی‌ها باید در بخش صادرات نیازهای جامعه را دنبال کنند، تصریح کرد: باید اعضای تعاونی در این بخش آموزش ببینند.
 
استاندار مازندران با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: برای ارائه تسهیلات به هنرستان‌های روستایی حاضریم تسهیلات ارزان قیمت ارائه دهیم.
 
وی ایجاد کسب و کار را از سیاست‌های دولت برشمرد و یادآور شد: 14 هزار تعاونی در استان وجود دارد که از این تعداد 900 تعاونی طی سه سال اخیر شکل گرفته است.
 
فلاح در پایان با اعلام اینکه از لحاظ کمی شکل‌گیری تعداد تعاونی‌ها مهم نیست و باید کیفی شوند، گفت: شرکت‌های تعاونی در بخش صادرات ناتوان هستند و باید تقویت تعاونی‌ها در دستور کار قرار گیرد. 

  

دیدگاه شما در مورد : ارائه تسهیلات ارزان‌ قیمت به هنرستان‌های روستایی/ ناتوانی تعاونی‌های مازندران در بخش صادرات

ارائه تسهیلات ارزان‌ قیمت به هنرستان‌های روستایی/ ناتوانی تعاونی‌های مازندران در بخش صادرات

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر