صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مقیم نبودن مسئولان شهرستان، ظلم در حق شهروندان جویباری است

همیشه در حق ورزش و ورزشکاران ظلم شده چه به ورزش‌های قهرمانی و المپیکی که ورزشکارانش با بی‌رغبتی و مشکلات فراوان معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، چه ورزش‌های معمول‌تری مثل ورزش‌های هوایی.

کد خبر : 42026

تاریخ انتشار : 24/06/1395 - 15:24


مقیم نبودن مسئولان شهرستان، ظلم در حق شهروندان جویباری است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  

برای اولین بار در استان مازندران همایشی برگزار شد که از 15 استان کشور در آن حضور داشتند و طی سه روز این برنامه در مراتع لپوصحرا و سواحل چپکرودجویبار به اتمام رسید.

حال سؤال اینجاست، علی‌رغم دعوت رسمی از مسئولان اداره کل ورزش مازندران، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و امام‌جمعه محترم چرا نتوانستند در بزرگ‌ترین همایش ورزش‌های هوایی استان مازندران حضور به هم رسانند؟

در چنین همایش‌های کشوری که با حضور 15 استان برگزار می‌شود، اولین تلنگری که به ذهن همشهریان جویباری زده می‌شود، حضور فرماندار و امام‌جمعه و شهردار شهر است که متأسفانه نتوانستند علی‌رغم عدم پشتیبانی مالی، با حضور فیزیکی خود از نظر معنوی نیز برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان را پشتیبانی کنند.

در شهری مثل ارومیه و بخشی از آن به نام شهر سیلوانا، مسابقات و همایش‌های در سطح کشوری و کوچک‌تر از سطح همایش پروازی جویبار برگزار می‌شود که خوشبختانه تمامی مسئولان برای شناساندن شهر خود به کشور و فراهم نمودن امکانات، بسیج شده و تماماً برگزاری همایش را به عهده می‌گیرند.

این ورزش از ابتدای اردیبهشت‌ماه تاکنون در شهرستان جویبار میزبان حداقل هزار نفر بوده که با توجه به برگزاری دوره‌های امنیت پرواز در سواحل، ماهانه حدود 12 الی 15 میلیون تومان درآمد نصیب ساحل‌نشینان می‌کند که در صورت حمایت ادارات و نهادهای مربوطه می‌توانیم از این پتانسیل خدادادی در جهت افزایش درامد جوانان و اشتغال آن‌ها استفاده کرد و شهرستان جویبار را به پایلوت و مرکز ورزش‌های هوایی استان مازندران تبدیل کرد و اینکه شهرهای دیگر نیز آرام ننشسته و شهری مثل سرخ‌رود در حال ربودن گوی سبقت از جویبار است.

مسئولان آگاه‌تر نسبت به این مهم، مسئولان شهرداری سرخ‌رود در محمودآباد هستند که علی‌رغم نداشتن فضا و سایت مناسب، با زیرسازی ساحل، برای توسعه این ورزش و جذب گردشگر اقدام به حمایت از این ورزش و توریسم ورزشی کردند که در حال حاضر بسیج کشور اولین دوره ورزش‌های هوایی بسیج را در آنجا برگزار شد.

حال که ما از نظر مالی شما را در مضیقه ننهادیم و تماماً با منابع شخصی موفق به برگزاری این همایش کشوری گشته‌ایم، چه دلیلی می‌توانست وجود داشته باشد که عصر چهارشنبه سران شهرستانی جویبار در این همایش غایب باشند؟ آیا چیزی جز غیربومی بودن مسئولان شهرستان است؟

بزرگواران عزیز! جویبار شهری است که نیاز به توجه دارد و ما مسئولانی می‌خواهیم عملیاتی و راه‌بنداز انداز، نه پشت‌میزنشین و نظاره‌گر! دریغ از یک پوشش تلویزیونی و خبری ساده که این‌چنین اتفاق بزرگی با حضور 15 استان در استان مازندران افتاده است. متأسفانه درد و دل زیاد است و ادامه بحث از حوصله افراد خارج، انتظارت زیادی از شما داشته‌ایم که نتوانسته‌اید آن را براورده کنید.

البته هنوز هم دیر نشده و فرصت است زیرا از هفتم تا دهم مهرماه مسابقات آکروباسی ورزش‌های هوایی کشوری در شهرستان جویبار برگزار می‌شود و امیدواریم در این فرصت مسئولان شهرستان مایه دلگرمی ما شوند. در انتها جا دارد که از بزرگوارانی که تشریف آوردند و مایه دلگرمی ما شدند سپاسگزاری نمایم.

سرهنگ نادعلی فرماندهی محترم سپاه شهرستان جویبار و هیئت همراه، سرهنگ ناظریان و هیئت همراه از پدافند نیروی هوایی استان، دبیر فقیه و بخشیان از اعضای محترم شورای شهر، دکتر فقیه بخشدار گیل خواران، سرگرد درویشی و سروان ابراهیمی از ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان، و تمامی عزیزانی که با حضور خود مایه دلگرمی ما در ادامه راه شدند.

*جواد مژده؛ رئیس واحد پاراموتوری ورزش‌های هوایی استان مازندران، رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی و کمیته ورزش‌های هوایی شهرستان جویبار

  

  

دیدگاه شما در مورد : مقیم نبودن مسئولان شهرستان، ظلم در حق شهروندان جویباری است

مقیم نبودن مسئولان شهرستان، ظلم در حق شهروندان جویباری است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر