صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بهیار 15 ساله جبهه‌های جنگ که لقب شیرزن گرفت/ افزایش سرانه مطالعه کتاب، راهی برای آگاهی جوانان

با افزایش سرانه مطالعه کتاب و برنامه‌های آموزشی می‌توانیم آگاهی جوانان نسبت به مخاطرات استفاده از فضای مجازی را افزایش دهیم.

کد خبر : 42017

تاریخ انتشار : 23/06/1395 - 10:42


بهیار 15 ساله جبهه‌های جنگ که لقب شیرزن گرفت/ افزایش سرانه مطالعه کتاب، راهی برای آگاهی جوانان

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  تعطیلات تابستانی، فرصتی فراهم می‌آورد تا دوره‌های آموزشی برای افراد تاثیرگذار در سنین مختلف برگزار شود و این خود، فرصتی است برای رسانه‌ها تا بتوانند از انگیزه‌ها و اندوخته‌های این افراد پرسان شوند و موجبات نشر و ترویج نیکی‌ها را فراهم آورند.

در اردوی تربیت متربیان نوع «الف» مازندران، که با حضور فعالان حلقه‌های صالحین تشکیل شد و هدف از برگزاری آن ارتقای سطح فرهنگی و تربیتی بسیجیان است،با چند نفر از این افرادی که اظهارات‌شان خواندنی و مفید است به گفتگو پرداختیم، که مطالعه آن می‌تواند خواندنی باشد.


بهیار جبهه‌های جنگ بودم
در ابتدا با مسئول حوزه حضرت زینب «س»، که سابقه ۲۸ سال خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران را دارد و به مدت چندماه در منطقه مریوان و همین‌طور در دزفول و اندیمشک به عنوان بهیار فعالیت داشته است، گفتگو کردیم.

رقیه رضادار که از سن ۱۵ سالگی به دلیل علاقه به امام خمینی(ره) پای در رکاب تبلیغ و ارشاد انقلاب اسلامی گذاشته است، افزود: در زمان نوجوانی به مدت ۳ سال در بیمارستان شهید بهشتی رستمکلا کار کردم و بهداری یاد گرفتم.

این خواهر بسیجی از ذوق و علاقه‌اش برای رفتن به جبهه این‌طور توضیح داد: زمانی که خبر فراخوان برای اعزام امدادگر به جبهه را شنیدم، به همراه مادرم به درمانگاه بهداری سپاه که در کوی میرزمانی بود، رفتم؛ تصورم این بود که ثبت نام کنم و بعدا اعزام شوم ولی درست زمانی که به درمانگاه رسیدم، زمان اعزام نیرو بود و به خاطر علاقه‌ام با رضایت مادر به همراه آن‌ها رفتم.

رضادار با بیان اینکه هیچ وسیله و امکاناتی برای اعزام همراهم نبود، گفت: زمانی که به جبهه اعزام شدم پدرم باور نمی‌کرد که رفته باشم.

وی با اشاره به اینکه پس از اعزام، ابتدا یک شب در چالوس اقامت داشتیم و در ادامه با قطار به اندیمشک رفتیم، افزود: ۳شب در اندیمشک ماندیم و پس از آن به ستاد icu دزفول بیمارستان صحرایی رفتیم.

در سن ۱۵ سالگی، لقب شیرزن گرفت
این خواهر بسیجی بیان کرد:به مدت ۴۵ روز در بیمارستان دزفول اندیمشک به رسیدگی مجروحان پرداختیم، با اینکه تازه ۱۵ سال سن داشتم ولی تحملم آن قدر زیاد بود که لقب شیرزن را به من داده بودند، پس از اینکه به مرخصی آمدم ، پوست صورتم آن‌قدر سیاه شده بود که همسایه‌ها مرا نشناختند.

رضادار افزود:در سال ۶۲ با همسرم، که جانباز ۲۵ درصد بود و در بهداری سپاه ناحیه ساری کار می‌کرد، ازدواج کردم ؛ به یاد دارم که زمان اعزام به جبهه همسرم دژبان سپاه ناحیه ساری بود، وقتی می دید زنان به جبهه اعزام می شوند بسیار ناراحت می‌شد، پس از اینکه از جبهه به مرخصی آمدم به خواستگاریم آمد و با هم ازدواج کردیم.


۳۰ سفر اردوی راهیان نور رفته‌ام
وی با بیان اینکه در حال حاضر بر روی ۵۷ پایگاه بسیج خواهران نظارت دارم، گفت: همواره سعی کرده‌ام با اخلاق خوب، بانوان را به سمت بسیج جذب کنم، به عنوان مثال؛ زمانی که خانمی به تسهیلات بسیج سازندگی برای اشتغال نیاز دارد، نحوه دریافت را برایش آسان می‌کنم تا به بسیج علاقه‌مند شود و اگر حجاب مناسبی ندارد همین موضوع او را به سمت داشتن حجاب هدایت کند.

رضادار افزود: در طول دوران خدمت، ۳۰ سفر اردوی راهیان نور و ۷ سفر اردوی راهیان نور غرب به همراه بسیجیان رفته‌ام.

بسیج، یک نام مطرح در محله ماست
در ادامه فرمانده پایگاه نورالهدی گل‌چینی با بیان اینکه هدف ما از شرکت در اردوی تربیت متربیان نوع «الف»، آموزش نیروهای بسیجی است، گفت:حضور بسیجیان در کنار هم و تعامل بیشتر میان آن‌ها سبب اتحاد بیشتر می‌شود.

حوریه تقوی، که در برگزاری کلاس‌های تابستانی پایگاه بسیج فعالیت دارد، افزود: کلاس‌های پرورش قارچ، روان خوانی و حفظ قرآن به صورت رایگان برای بسیجیان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فرزندان خواهران بسیجی موفقیت‌های خوبی در کنکور به دست آوردند، گفت: فرزند خودم عضو انجمن نخبگان دانشگاه نجف‌آباد اصفهان شده است و ستایش قربانی هم در رشته ورزشی کاراته در کشور رتبه آورده است.

تقوی با اشاره به اینکه بسیج یک نام مطرح در محله ماست، افزود: تمرکز اجرای بیشتر برنامه‌ها در مسجد است و خانواده‌ها حضور پررنگی در برنامه‌ها دارند.

بسیجی کارآفرین نمونه استانی داریم
فرمانده پایگاه نورالهدی با بیان اینکه چند نفر کارآفرین برتر در منطقه داریم، اضافه کرد: دست‌آورد یکی از کارآفرینان برتر استان با نام ترشی‌جات اوجی هم برند شده است.

فرمانده پایگاه روستای پایین رذای شهرستان ساری هم با بیان اینکه ۳۵۰ بسیجی داریم، گفت: ۱۵۰ نفراز این تعداد، نیروی فعال هستند.

فاطمه نجفی، خواهر شهید نجفی است و هم اکنون وکیل پایه یک دادگستری است، افزود: معمولا مشاوره بسیجیان را به صورت رایگان و در حق‌الوکاله هم تخفیف می‌دهم.

وی که ۵ سال است فرماندهی پایگاه روستای پایین رذا را برعهده دارد، اضافه کرد: در طول این مدت با تشکیل حلقه‌های مختلف صالحین سعی کردیم تا برنامه‌های آموزشی و تربیتی مناسبی برای خانواده‌ها برگزار کنیم.

نجفی با بیان اینکه کلاس‌های آموزشی را با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای برگزار می‌کنیم، اضافه کرد: در پایان مدرک رسمی به شرکت کنندگان می‌دهیم.

افزایش سرانه مطالعه کتاب، راهی برای آگاهی جوانان
فاطمه حبیبی، مربی حلقه صالحین و فرمانده پایگاه ساجده خیابان پژمان هم با بیان اینکه در کلاس‌های آموزشی، بسیجیان را با کتاب نهج‌البلاغه حضرت علی(ع)، کتاب شهید مطهری و وصیت‌نامه امام خمینی (ره)آشنا می‌کنیم، گفت: سعی داریم با سنجش علایق خواهران بسیجی و توجه به فضای کلاس، مفاهیم آموزشی که نکات تربیتی در آن نهفته است را بیاموزیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر افزایش استفاده از فضای مجازی سبب دوری خانواده‌ها از یکدیگر شده است، افزود: با افزایش سرانه مطالعه کتاب و برنامه‌های آموزشی می‌توانیم آگاهی جوانان نسبت به مخاطرات استفاده از فضای مجازی را افزایش دهیم.

شایان ذکر است، در حاشیه این اردو حجت الاسلام فرخی مسئول بسیج طلاب سپاه کربلا به ذکر مواردی پیرامون اهمیت خانواده پرداخت و در ادامه مسابقات ورزشی و تفریحی با حضور خواهران بسیجی برگزار شد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : بهیار 15 ساله جبهه‌های جنگ که لقب شیرزن گرفت/ افزایش سرانه مطالعه کتاب، راهی برای آگاهی جوانان

بهیار 15 ساله جبهه‌های جنگ که لقب شیرزن گرفت/ افزایش سرانه مطالعه کتاب، راهی برای آگاهی جوانان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر