صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وزیر صهیونیستی: توافق آتش‌بس در سوریه به سود اسرائیل نیست

وزیر امور انرژی و زیر ساخت رژیم صهیونیستی در واکنش به توافق آتش‌بس که از امروز (دوشنبه) در سوریه اجرایی شده است، اعلام کرد که این توافق برای این رژیم بد است و پس از آن دمشق به اردوگاه مقدم دشمنان این رژیم بدل خواهد شد.

کد خبر : 41964

تاریخ انتشار : 22/06/1395 - 13:00


وزیر صهیونیستی: توافق آتش‌بس در سوریه به سود اسرائیل نیست

به گزارش خط امید به نقل از فارس، آتش‌بس در سوریه که آمریکا و روسیه بر سر آن به توافق رسیدند امروز دوشنبه 22 شهریور اجرایی می‌شود.

«یوال اشتاینیتس» وزیر امور انرژی و زیر ساخت اسرائیل در واکنش به این توافق اعلام کرد که توافق آتش‌بس در سوریه به سود این رژیم نیست.

وی در گفت و‌گو با رادیو اسرائیل گفت: هر چند که این توافق درگیری را که بیش از 5 سال است متوقف می‌کند ولی ظاهرا برای اسرائیل بد است.

این وزیر صهیونیستی در ادامه مدعی شد: این توافق که فرضا جنگ داخلی را در سوریه بدین صورت به پایان خواهد رساند می‌تواند سوریه را به سوی تشیع سوق دهد و آن را به اردوگاه مقدم دشمنان اسرائیل یعنی ایران و حزب الله لبنان تبدیل کند.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، اشتاینیتس در ادامه ادعاهای خود اظهار داشت: این مسئله میتواند از طریق اجازه دادن به آنها برای بقای نیروهای مسلح آنان در فرودگاه‌ها و پایگاه‌های نظامی سوریه و شلیک موشک‌های آنان به سوی اسرائیل انجام شود.

در کنار رژیم صهیونیستی، گروه تروریستی احرار الشام نیز اعلام کرد که به این توافق پایبند نخواهد بود و توافق مذکور به سود دولت سوریه است.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی ایران، حزب الله لبنان، اتحادیه اروپا، کشورهای عربی و حتی ترکیه از این توافق استقبال کردند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگو با جان کری همتای آمریکایی خود گفت که آنکارا تلاش خود را بر عدم شکست این توافق به کارخواهد بست.

این توافق در آغاز 48 ساعته خواهد بود و بعدا به همین منوال تمدید خواهد شد و به صورت دائمی ادامه خواهد داشت. بر اساس این توافق یک مرکز روسی-آمریکایی مشترک تشکیل خواهد شد که در آن افراد نظامی و نمایندگانی از سرویس‌های اطلاعاتی مسکو و واشنگتن حضور خواهند داشت تا عملیات نظامی خود را هماهنگ کنند.

انتهای پیام/د 

  

دیدگاه شما در مورد : وزیر صهیونیستی: توافق آتش‌بس در سوریه به سود اسرائیل نیست

وزیر صهیونیستی: توافق آتش‌بس در سوریه به سود اسرائیل نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر