صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور/ مازندران در تولید گل‌های زینتی پیشتاز است

مدیرکل دفتر گل و گیاه زینتی وزارت جهاد کشاورزی از توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور در افق 10 ساله خبر داد.

کد خبر : 41961

تاریخ انتشار : 22/06/1395 - 12:57


توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور/ مازندران در تولید گل‌های زینتی پیشتاز است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،

سید محمدکیایی در مراسم آغاز به کار نخستین نمایشگاه گل و گیاهان زینتی محمودآباد با اشاره به رتبه برتر مازندران در تولید گل و گیاه، اظهار کرد: مازندران با توجه به قابلیت‌های مناسب اقلیمی جزو چهار استان برتر تولید گل و گیاه زینتی است.

وی افزود: با توجه به اینکه مازندران با چند کشور از شمال همسایه است، برنامه‌ریزی مناسب برای صادرات محصول گل و گیاه این استان در دستور کار تعاونی های مربوطه قرار گیرد.

مدیرکل دفتر گل و گیاه زینتی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تشکل خوبی در زمینه گل و گیاهان زینتی در مازندران فعالیت دارد، گفت: ساماندهی تولید بر عهده تشکل و مجموعه تولیدکنندگان کشور است و وزارت کشاورزی متولی کمک و هدایت این بخش است و ضرورت ایجاد و تجهیز پایانه صادراتی گل و گیاه زینتی در مازندران به خوبی احساس می‌شود تا به امر تولید و ساماندهی آن کمک کند.

کیایی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورمان در منطقه گرم و نیمه‌خشک قرار گرفته است و همچنین کاهش نزولات آسمانی و برداشت‌های بی‌رویه از سطوح آب‌های زیرزمینی موجب شده تا طرح‌هایی همچون کشت‌های گلخانه‌ای، تراکم کشت، الگوی کشت جدید، استفاده از گیاهانی که در شرایط کم‌آبی تولید می‌شوند، در دستور کار وزرات جهاد کشاورزی قرار گیرد.

این مسئول ادامه داد: طرح کشت‌های گلخانه‌ای به‌عنوان یکی از طرح‌های محوری وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شود و در تحقق اقتصاد مقاومتی در افقی 10 ساله توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در نظر گرفته شده است.

کیایی در پایان با اشاره به اصلاح 5 هزار هکتاری گلخانه‌های کشور، خاطرنشان کرد: بسته‌های حمایتی دولت در این زمینه در دستور کار قرار دارد و امیدواریم بخش عمده‌ای از محصولات باز سبزی و صیفی را که 10 برابر تولید گلخانه‌ای این محصول مصرف آب دارند را به گلخانه‌ها منتقل کنیم و عملا بهره‌وری آب را در این مجموعه بالا ببریم.

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور/ مازندران در تولید گل‌های زینتی پیشتاز است

توسعه 48 هزار هکتاری گلخانه در کشور/ مازندران در تولید گل‌های زینتی پیشتاز است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر