صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیش بینی حضور ۷۰ هزار ایرانی در کربلا همزمان با عرفه / رایزنی برای بیمه همه زائران و ایرانیان مقیم کربلا

سرکنسول ایران در کربلای معلی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۷۰ هزار ایرانی در مراسم عبادی روز عرفه در کربلا شرکت کنند، گفت: به دنبال رایزنی برای زیرپوشش بیمه رفتن تمامی زائران در عتبات عالیات هستیم.

کد خبر : 41899

تاریخ انتشار : 21/06/1395 - 10:20


 پیش بینی حضور ۷۰ هزار ایرانی در کربلا همزمان با عرفه / رایزنی برای بیمه همه زائران و ایرانیان مقیم کربلا

به گزارش خط امید به نقل از تسنیم،  میر مسعود حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر خدمات ارزنده ای به زائران در عتبات به خصوص در ایام خاصی چون اربعین، عاشورا، نیمه شعبان و اکنون برای نخستین بار در اربعین، ارائه می‌کند، اظهار داشت: توجه به شرایط خدمت رسانی هلال احمر به زوار به خصوص در زمینه تامین مکان مناسب برای ارائه خدمات درمانی و تامین شرایط مناسب اسکان و استقرار پزشکان خدوم همکار این نهاد مردمی در کربلا ضروری است.

وی با اشاره به اینکه شایسته نیست پزشکان همکار هلال احمر در شرایط کنونی در کربلا برای ارائه خدمت به زائران، زندگی کنند، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر باید گزارشی از دشواری‌های پیش رو و نیازهای خدمت دهی بهتر به هموطنان در کربلا تهیه کند تا از این طریق گزارشی جامع برای رفع مشکلات، به دولت، ارائه کنیم.

سر کنسول ایران در کربلای معلی با اشاره به اینکه به دنبال رایزنی برای زیرپوشش بیمه رفتن تمامی زائران در عتبات عالیات هستیم، تا همانند زائرانی که زیر پوشش شمسا هستند، همه زائران بتوانند به صورت رایگان از خدمات درمانی هلال احمر بهره برند.

وی گفت: به علاوه از آنجا که اکنون 400 خانواده ایرانی در کربلا اقامت دارند، لذا در حال رایزنی برای پوشش بیمه ای این افراد هستیم.

حسینیان همچنین درباره شمار زائران ایرانی کربلا در روز عرفه، اظهار کرد: امسال تعداد زائران دو برابر سال گذشته بوده و لذا امکانات ورود و اسکان 50 تا 60 هزار زائر در روز عرفه در کربلا فراهم شده است.

وی با بیان اینکه با هماهنگی هلال احمر ایران و عراق شرایط مناسب ارائه خدمات درمانی به زائران در حرم امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام فراهم شده است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود 60 تا 70 هزار ایرانی در مراسم عبادی روز عرفه در کربلا شرکت کنند.

انتهای پیام/ 

  

دیدگاه شما در مورد : پیش بینی حضور ۷۰ هزار ایرانی در کربلا همزمان با عرفه / رایزنی برای بیمه همه زائران و ایرانیان مقیم کربلا

 پیش بینی حضور ۷۰ هزار ایرانی در کربلا همزمان با عرفه / رایزنی برای بیمه همه زائران و ایرانیان مقیم کربلا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر