صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آل سعود باید از همه مردم جهان عذرخواهی کند/ پذیرفتن FATF یعنی همراه شدن با آمریکا

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: آنانی که فاجعه منا را برپا کردند از محضر پیامبر بهره بردند اما پس ا ز رحلت پیامبر وصیتش را زمین زدند و آیا سزاوار نبود کشور سعودی در برابر این خانواده‌ها ابراز همدردی می‌کرد؟

کد خبر : 41847

تاریخ انتشار : 20/06/1395 - 11:49


آل سعود باید از همه مردم جهان عذرخواهی کند/ پذیرفتن FATF یعنی همراه شدن با آمریکا

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های نماز جمعه قائم‌شهر با اشاره به اینکه دوشنبه عید قربان و یادآور حادثه تلخ سال گذشته منا است، اظهار کرد: آیا سزاوار نبود کشور سعودی در برابر این خانواده‌ها ابراز همدردی می‌کرد؟

وی افزود: آل‌سعود همان صحابه‌ای هستند که روزهای نخست با پیامبر کارشکنی داشتند و در کنار سفره اسلام زندگی مرفهانه خود را ادامه دادند و دم از حمایت از شیعیان ‌زدند اما سال گذشته در چنین روزی فاجعه بزرگ منا را به‌وجود آوردند.

معلمی تصریح کرد: با توجه به جنایت سنگینی که در سال گذشته این قوم آل سعود ایجاد کردند از هیچ خانواده و کشوری هم عذرخواهی نکردند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حدود 7 هزار نفر از سراسر جهان در این حادثه جان باختند، گفت: چرا مجامع حقوق بین‌الملل خفه شدند و صدایی از آنها در نمی‌آید؟ چون آل‌سعود نوکر حلقه به گوش قدرت‌های استکباری است و می‌خواهند این کشور خبیث را نگه دارند اما اگر در جمهوری اسلامی، جاسوسی دستگیر شود این حرکت را نقض حقوق بشر می‌دانند بنابراین در مقابل دیگران بهانه‌گیری می‌کنند اما برای این جنایت عظیم در منا با سکوت از کنارش رد شدند.

امام جمعه شهرستان قائمشهر درباره برجام، یادآور شد: رییس جمهور ایران در همه محافل اعلام می‌کند از زمان برجام تمامی تنگناها برداشته شد و ظریف نیز می گوید هدف از برجام لغو تحریم‌ها نبود، اگر بنا بود در برجام تحریم لغو نشود چرا مذاکره کردید؟ و همچنین رهبری هم فرموند اگر هدف برداشت تحریم‌ها نبود چرا مذاکره کردید؟

وی همچنین درباره قرارداد FATF، گفت: در حال حاضر این قرارداد، خودتحریمی و پیوستن به معاهده بین المللی که آمریکا می‌خواهد، یعنی هر کس که حساب بانکی دارد نباید پولش را به کشور دیگری انتقال دهد و ایران باید بپذیرد و از موجودی خود باید به آمریکا جواب بدهد.

معلمی افزود: امام و انقلاب می‌خواستند نهضت انقلاب اسلامی را مستقل کنند تا ایران از سلطه بیرون بیاید اما با بستن چنین قراردادهایی با نهضت انقلاب اسلامی فاصله می‌گیریم.

وی به صحبت‎های رئیس تشخیص مصلحت نظام مبنی بر اینکه "ژاپن و آلمان با کم کردن اعتبار نیروهای نظامی خود پیشرفت اقتصادی و علمی کردند"، تصریح کرد: این مطلب از پایه اشتباه است و کشور ژاپن سال گذشته مبلغ 41 هزار میلیارد دلار بودجه نظامی‌اش بوده است و آلمان اعتبارات زیادی برای نیروهای نظامی قرار داده‎اند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان ادامه داد: کشورهای ژاپن و آلمان در سلطه‌ آمریکای جنایتکار هستند، آیا همه‌ کشورهای زیر سلطه‌ آمریکا غنی از ثروت و علم هستند؟

این مسئول اظهار کرد: کشور آلمان با مبارزه‌ با فاسدین مالی پیشرفت کرده است اما ما هم‌اکنون حقوق‌بگیران نجومی را ذخایر انقلاب می‌نامیم.

معلمی با بیان اینکه رهبری در این هفته مطالب بسیار خوبی در زمینه ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده ایراد کردند، تصریح کرد: خانواده سنگ بنا و کانون رشد جامعه است و مسائل اخلاقی باید در خانواده پر رنگ جلوه کند.

وی با اشاره به پیام رهبری که فرمودند خانواده باید با مسائل تجمل‌گرایی و اشرافیت مبارزه کنند، تأکید کرد: خانواده‌ها باید مظاهر فرهنگی را سیره خود قرار دهند اما از فرهنگ غربی الگو نگیرند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری درباره طوفان‌های اخیری که در استان اتفاق افتاد، گفت: نماز آیات برای زلزله، ماه گرفتی و خورشید گرفتگی چه بترسند، چه نترسند، برای همه واجب است اما برای رعد و برق و طوفان اگر اکثریت مردم ترسیده باشند بر همه مردم آن شهر واجب می‌شود و من در این طوفان احساس کردم اکثریت مردم ترسیدند و نماز آیات را خواندم.

این مسئول ضمن قدردانی از زحمات دستگاه‌های اجرایی مانند شهرداری، شورای شهر، سپاه پاسداران، ادارات برق و دیگر ادرات که برای این خسارت‌ها تلاش کردند، گفت: 235 هزار مترمربع ایرانیت در شهرستان قائمشهر توزیع و حدود 14 هزار و 500 کیلو نایلون هم تقسیم شد.

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : آل سعود باید از همه مردم جهان عذرخواهی کند/ پذیرفتن FATF یعنی همراه شدن با آمریکا

آل سعود باید از همه مردم جهان عذرخواهی کند/ پذیرفتن FATF یعنی همراه شدن با آمریکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر