صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بهشهر:

سعودی‌ها مخالف حج ابراهیمی هستند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنی دشمنان بیشتر شده است، گفت: دشمن هر روز مسئله‌ای می‌سازد تا حول آن بتواند در جامعه نفوذ و ارتباط مردم با نظام را سست کند.

کد خبر : 41828

تاریخ انتشار : 18/06/1395 - 19:40


سعودی‌ها مخالف حج ابراهیمی هستند

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، سردار حسین دهقان در دهمین یادواره سرداران و 800 شهید بهشهر و دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله جباری(ره) امام‌جمعه فقید این شهرستان با گرامیداشت یاد شهدای 17 شهریور، اظهار کرد: ترورهای متعدد پس از انقلاب نتوانست سیر انقلاب را متوقف کند بلکه با خون هر شهید، خونی جدید در رگ‌های انقلاب تزریق و نهال انقلاب پربارتر شد.

وی افزود: امروز دنیا و منطقه، دستخوش نوعی ناامنی و بی‌ثباتی است که نتیجه سیاست‌های آمریکا و صهیونیست است، دشمنی یهود و صهیونیست با اسلام و مسلمین در طول تاریخ ثابت‌شده است، امروز هم در بالاترین سطح در حال ادامه این دشمنی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: گروه‌های تکفیری تربیت‌شده صهیونیست برای از بین بردن مسلمانان و راه‌اندازی حکومت بر جهان هستند، آن‌ها به دنبال رویای تاریخی خود هستند و تمام سرمایه و دارایی‌های خود را صرف این موضوع می‌کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در موضوع منا حکام سعودی، هم بی‌کفایتی مدیریتی خود در اداره حرمین شرفین نشان دادند و هم ثابت کردند که هیچ شناختی نسبت به معارف الهی ندارند، چراکه اگر می‌دانستند که خانه خدا مکان امن الهی است این‌گونه با زائران خانه خدا رفتار نمی‌کردند.

دهقان با بیان اینکه امروز سعودی‌ها سد کنندگان راه الهی هستند، تصریح کرد: راه زائرین خانه خدا را بستند و اجازه زیارت خانه خدا ندادند، ما چند مورد را از سعودی‌ها خواستیم، از جمله تکریم مردم ایران و تضمین امنیت حجاج، باید تضمین کنند که هزاران حاجی در عید سعید قربان به خاک و خون کشیده نشوند.

وی تأکید کرد: یکی از موارد دیگری که ما بر آن اصرار داریم این است که حج را با ابعادی که ما می‌شناسیم، یعنی حج ابراهیمی، جایی که مسلمانان دور یکدیگر جمع می‌شوند و عزت خود را به رخ جهان می‌کشند اجرا کنیم، که هرگز سعودی‌ها این را نمی‌پذیرند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: کشوری که خود را ضامن منافع آمریکا می‌داند با حج ابراهیمی مخالفت می‌کند، این خواسته‌های ما بود که سعودی‌ها تمکین نکردند و مانع حضور حجاج ما شدند.

وی با بیان اینکه امروز همه ویژگی‌های رفتاری که رهبری فرمودند را در چهره سعودی‌ها می‌بینیم، افزود: قساوت، خون‌ریزی و ددمنشی را به‌وضوح در چهره سعودی‌ها می‌بینیم که چگونه بالای سر حجاج حادثه‌دیده ما ایستادند و تنها نظاره می‌کردند، آیا می‌توان به این افراد نام انسان داد؟

دهقان گفت: یک کشور و جامعه امن که قدرت دارد و به موجودیت خود می‌تواند ببالد و به‌عنوان یک الگو خود را معرفی کند، دارای مناسباتی متکی بر یک ارتباط سالم همراه با تعاون و همزیستی، عفت و پاک‌دامنی و پاک‌زیستی است، در یک جامعه سالم حرمت‌ها حفظ می‌شود و ارتباط‌ها فساد انگیز نیست و تلاش همه در این جامعه این است که خدمت‌رسانی شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت‌های هشتم و نهم تأکید کرد: فساد در هر لباس و جایگاه و رتبه‌ای باشد مذموم است چراکه باعث از بین رفتن ارزش‌ها در جامه می‌شود و اگر در بین افراد جامعه رخنه کند به‌سختی می‌شود جامعه را هدایت کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر یادواره‌ای را برگزار می‌کنیم و یاد علما و شهدا را گرامی می‌داریم به این دلیل است که شهدای ما با شهادت خود این ویژگی‌ها را به ارث گذاشتند و باید نوع نگاهی که آن‌ها به جامعه داشتند ماهم داشته باشیم، جامعه ما امروز به همه این ویژگی‌ها نیاز دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد: دشمنان ما که به فکر سست کردند پایه‌های این نظام هستند نه‌تنها دشمنی‌شان کم نشده بلکه روزبه‌روز بیشتر شده و با طراحی توطئه‌های جدید به دنبال ضربه زدن به نظام است.

این مسئول در پایان گفت: دشمن هر روز مسئله‌ای می‌سازد تا حول آن مسئله بتواند در جامعه نفوذ و ارتباط مردم با نظام را سست کند و به‌نظام ضربه بزند اما آنچه ملت ما به نمایش گذاشته ادامه راه شهدا است. 

  

دیدگاه شما در مورد : سعودی‌ها مخالف حج ابراهیمی هستند

سعودی‌ها مخالف حج ابراهیمی هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر