صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

شواهد نشان می‌دهد در «حادثه منا» تعمد وجود داشته است/توافق با «FATF» زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کند

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس گفت: متأسفانه مقامات سعودی نه تنها هیچ اقدامی برای نجات حجاج در حادثه منا صورت ندادند، بلکه شواهد و قرائن نشان می‌دهد که در بروز و تشدید این حادثه تعمد وجود داشته است.

کد خبر : 41824

تاریخ انتشار : 18/06/1395 - 14:49


شواهد نشان می‌دهد در «حادثه منا» تعمد وجود داشته است/توافق با «FATF» زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کند

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی درباره پیام مقام معظم رهبری به مسلمانان جهان به مناسبت فرارسیدن موسم حج، اظهار کرد: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد هستیم که عربستان طی دو مرحله اقدامات و رویکرد ددمنشانه‌ای را از خود بروز می‌دهد که کشتار حجاج در اوایل انقلاب اسلامی و حادثه منا از مهم‌ترین اقدامات خصمانه سعودی‌ها در ایام حج مسحوب می‌شود.


وی با اشاره به عملکرد سعودی‌ها در حادثه منا، افزود: متأسفانه مقامات سعودی نه تنها هیچ اقدامی برای نجات حجاج در حادثه منا صورت ندادند، بلکه شواهد و قرائن نشان می‌دهد که در بروز و تشدید این حادثه تعمد وجود داشته است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حتی پس از بروز حادثه منا، کشورهای اسلامی خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بودند اما سعودی‌ها تمام توان خود را برای عدم تشکیل این کمیته صورت دادند که این نشان می‌دهد که حادثه منا دارای ابعاد بسیار و پنهانی است.

نانواکناری خاطرنشان کرد: این موضوع قابل توجه است که عربستان دارای عقاید و تفکرات خاصی است که این مسئله راه آنها را از مسیر دیگر مسلمانان جدا می‌کند و عملا سعودی‌ها انحراف عمیقی در اسلام دارند.

وی بیان کرد: به طور حتم نصب دستبند الکترونیکی اسرائیلی توهین بزرگی از سوی مقامات سعودی به حجاج مسلمان است و کشورهای اسلامی نباید این مسئله را برتابند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایط کنونی تمام مسلمانان باید نسبت به اقدامات عربستان و رژیم صهیونیستی در عرصه حج هوشیار باشند.

 

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافق دولت با FATF اضافه کرد: با توجه به موضوعات مطرح شده، این تشکیلات نسبت به همه حساب‌هایی که در بانک‌ها جاری است اشرافیت پیدا می‌کند که باید نگاه و بررسی ویژه‌ای روی این موضوع شود.

وی با بیان اینکه نباید بیگانگان به اسرار اقتصادی ما ورود پیدا کنند، اضافه کرد: مسئولان در این زمینه با هوشیاری تمام ورود پیدا کنند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه علاوه بر بحث توافق FATF همه موضوعات در رابطه با مسائل بین‌المللی چه در حوزه‌های اقتصادی و موارد دیگر باید با هوشیاری کامل ورود پیدا کنیم، تصریح کرد: نباید زمینه سوءاستفاده دشمنان فراهم شود تا از این موقعیت‌ها بهره‌برداری کنند.

نانواکناری در پایان با تأکید بر اینکه در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم و دشمنان قصد زیر سئوال بردن و ایجاد محدودیت‌هایی برای بانک ملت، سپه و یا قرارگاه خاتم هستند، خاطرنشان کرد: این مهم نشان از سوءاستفاده دشمنان است که مسئولان باید به این بحث توجه ویژه‌ای کنند تا دشمنان استفاده سوء نکنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : شواهد نشان می‌دهد در «حادثه منا» تعمد وجود داشته است/توافق با «FATF» زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کند

شواهد نشان می‌دهد در «حادثه منا» تعمد وجود داشته است/توافق با «FATF» زمینه سوءاستفاده دشمنان را فراهم می‌کند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر