صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مازندران رتبه دوم کشوری در زیرساخت‌های ارتباطی

معاون استاندار مازندران در امور اقتصادی و منابع انسانی گفت: امروز مازندران در زیرساخت‌های ارتباطی بعد از تهران رتبه دوم را دارد.

کد خبر : 41794

تاریخ انتشار : 16/06/1395 - 07:45


مازندران رتبه دوم کشوری در زیرساخت‌های ارتباطی

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، حسن خیریانپور در مراسم تجلیل از بانوان بازنشسته و فرهیخته غرب مازندران که در سالن سینما جهان‌نما چالوس برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت عالی و مجموعه خانواده دولت در استان با شناخت دقیق از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه استان و با برنامه‌ریزی صحیح از این توانمندی‌ها‌ به درستی استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها استان زیاد و در ابعاد مختلف است، افزود: مازندران از موقعیت و استراتژی خوبی در بین سایر استان‌های کشور با وجود دارا بودن سه فرودگاه فعال، چهار بندر فعال، هم‌جواری با پایتخت و کشورهای حاشیه دریای خزر، مزارع برنج، باغات مرکبات و کیوی، آب‌های زیرزمینی و سطحی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های گردشگری متعدد برخوردار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌به توانمندی‌های غرب استان اشاره و بیان کرد: در کنار سواحل زیبا، حضور گردشگران داخلی و خارجی و مناطق گردشگری بی‌نظیر که موقعیت ممتازی را برای غرب استان به وجود آورده، چالش‌هایی از قبیل معضل ترافیک وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه افتتاح پل سرد‌آبرود چالوس و تونل شهری کمک موثری به برون‌رفت از این معضل کرد.


وی گفت: با پیگیری جدی کمربندی شهرهای غرب استان مصوب شد که شهرداران باید به‌صورت جدی پیگیر حل مشکل و ایجاد کمربندی شوند.

خیریانپور با اشاره به اینکه نگاه اعتدالی در مدیریت عالی استان وجود دارد، تصریح کرد: هیئت دولت 52 مورد از اختیارات را به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرکزی ابلاغ کرد تا مدیران غرب، مسیر طولانی تا مرکز استان را طی نکنند.

وی یادآور شد: در مرحله دوم 24 مورد دیگر تفویض اختیار صورت گرفت و نیاز است که مدیران‌کل هم برای سهولت مردم به مدیران دستگاه‌های اجرایی این اختیارات را تفویض کنند.

معاون استاندار در بخش دیگری به پروژه‌های هفته دولت در مازندران اشاره و تصریح کرد: در ایام هفته دولت امسال، تعداد 779 پروژه عمرانی با صرف اعتباری بالغ‌بر 622 میلیارد تومان در استان مازندران افتتاح و به بهره‌برداری رسید که از این تعداد 29 مورد آن با بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار مربوط به طرح‌های تولیدی و صنعتی است.

این مسئول ادامه داد: در زمینه زیرساخت‌های فناوری‌های نوین و اطلاعات نیز 400 میلیارد تومان اعتبارات با حضور وزیر اطلاعات افتتاح و به‌بهره‌برداری رسید و در مجموع بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان در هفته دولت در استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

خیریانپور خاطرنشان کرد: باید در عصر ارتباطات از فناوری‌های نوین برای آموزش فرزندان از طریق هوشمندسازی مدارس، در ادارات از طریق اجرای دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری جهت تقلیل هزینه‌ها و جلوگیری از فساد و سلامت اداری و سرعت در انجام کار و خدمت‌رسانی به مردم و همچنین در امور عادی زندگی استفاده کرد.

وی در پایان با اشاره به انتخاب وزیر اطلاعات از سوی دولت به عنوان وزیر معین استان مازندران، گفت: باید از این فرصت در جهت بهینه‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی استفاده کرد و امروز مازندران در زیرساخت‌های ارتباطی بعد از تهران رتبه دوم را دارد. 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران رتبه دوم کشوری در زیرساخت‌های ارتباطی

مازندران رتبه دوم کشوری در زیرساخت‌های ارتباطی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر