صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

از پرداخت نشدن خسارات بحران سفید تا وارد آمدن خسارت 170 میلیاردی در آدینه طوفانی

در حالی برآورد خسارت طوفان از سوی استاندار مازندران مطرح شد که رئیس شورای شهر تنکابن از پرداخت نشدن خسارت بحران سفید در این شهرستان در سال 92 خبر داد.

کد خبر : 41792

تاریخ انتشار : 16/06/1395 - 07:40


از پرداخت نشدن خسارات بحران سفید تا وارد آمدن خسارت 170 میلیاردی در آدینه طوفانی

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  طوفان دیگر بنا به اظهارات هواشناسی در مازندران در راه است و در حال حاضر هنوز سقف منازل شهروندان طوفان‌زده مازندران تعمیر نشده و به قول معروف خیلی‌ها از جمعه‌ها سقف‌شان آسمان شده است و منتظر تحقق وعده‌ها هستند.
 
بعد از طوفان 130 کیلومتری بامداد جمعه جلسه ستاد بحران مثل همیشه که بعد از حوادث برگزار می‌شود، برگزار شد، مانند بعضی جلسات پشت درهای بسته بدون حضور خبرنگاران.
 
استاندار مازندران میزان برآورد خسارت طوفان در مازندران را 170 میلیارد تومان برشمرد و گفت: 6 هزار و 100 واحد مسکونی نیز دچار خسارت شدند.
 
درخواست مسئولان استانی و شهرستانی این است که خسارت‌ها فقط برآورد نشود و گام عملی برای جبران خسارت برداشته شود.
 
در حالی برآورد خسارت طوفان از سوی استاندار مازندران مطرح شد که رئیس شورای شهر تنکابن از پرداخت نشدن خسارت بحران سفید در این شهرستان در سال 92 خبر داد.
 
همه ساله شاهد نزولات جوی بسیار در استان مازندران هستیم و همه این استان را با عنوان دیار بارانی می‌شناسند، در کنار این همه زیبایی و جذابیت شاهد وقوع بلایای طبیعی در استان مازندران هستیم.
 
مازندران، استان کشاورزی و دارای زمین‌های بسیاری است و مردم بسیاری از این طریق امرار معاش می‌کنند که با بارندگی‌ها ته دل مردم خالی می‌شود، چرا که شاهد بحران‌هایی بسیاری در مازندران روبه‌رو بودیم.
 
نکته مهم در زمینه بحران‌ها این است که مردم از کمک در زمینه رفع آن ناامید و دلسرد شدند و می‌دانند اینها همه در زمان وقوع بحران است و پس از گذشت مدتی از بحران هیچ کس حتی یادی از آنان نمی‌کند، کما اینکه مردم مازندران هنوز خسارت برف دو سال گذشته و سیل‌های مکرر سال‌های گذشته را دریافت نکردند.
 
مردم مازندران در فصل سرد سال با سیل و طوفان مکرر روبرو شدند اما این بار سیل و طوفان تابستانه اخیر آنان را غافل‌گیر کرد، سرعت باد در برخی از مناطق شهری به‌حدی زیاد بود که بعضی از درختان حاشیه جاده را قطع یا از ریشه درآورد و موجب مسدود شدن خیابان‌ها و قطع برق، تلفن و آب آشامیدنی بسیاری از مناطق استان مازندران شد.
 
بعضی از شهرهای طوفان‌زده مازندران از ساعات اولیه آغاز طوفان تا حدود 40 ساعت در شرایط بحرانی به‌سر بردند و خاموشی چندین ساعته برق بسیاری از شهروندان و روستانشینان استان را کلافه کرده بود.
 
در هر صورت شمال است و باران و یا گاهی هم طوفان که طی چند سال اخیر هر از چند گاهی دل‌پیچه‌ آسمان شدید می‌شود و گاهی سقف خانه را می‌برد و گاهی سیل می‌شود و زمین و خانه را پر از آب می‌کند ولی تنها انتظار در این شرایط بحرانی جایی که برخی اصناف انصاف را فراموش می‌کنند و بازار سیاه به وجود می‌آورند، آنچه رنگ می‌خواهد تحقق وعده‌ها و پاسخگویی به خواسته‌ها است.
 
شهریور بوی پاییز را به ارمغان آورد ولی صدای غرش رعد و برقی که در پساطوفان رفت در بسیاری از مناطق رفت و هنوز نیامد.
 
از شرق تا غرب مازندران این طوفان همه‌‌ را درگیر کرد ولی آنچه مهم است التیام دردها و خسارت‌های طوفان است تا بعد از آن طوفان، طوفانی از نگرانی در دل زنان و مردان کشاورز مازندرانی ایجاد نشود. 

  

دیدگاه شما در مورد : از پرداخت نشدن خسارات بحران سفید تا وارد آمدن خسارت 170 میلیاردی در آدینه طوفانی

از پرداخت نشدن خسارات بحران سفید تا وارد آمدن خسارت 170 میلیاردی در آدینه طوفانی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر