صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نمره مردودی مدیریت بحران در محمودآباد

طوفان بامداد جمعه در محمودآباد خسارت‌های زیادی را به بار آورده است که در پی آن، آب آشامیدنی شهرستان از صبح این روز تاکنون قطع شده و مردم را دچار مشکلات فراوان کرده است.

کد خبر : 41659

تاریخ انتشار : 13/06/1395 - 10:36


نمره مردودی مدیریت بحران در محمودآباد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،به نقل از آوای شمال، طوفان و رعد و برق بامداد جمعه که تمامی شهرهای مازندران را در بر گرفته بود، علاوه بر آب‌گرفتگی و جاری شدن سیل در برخی از شهرها و روستاها، خساراتی را نیز به منازل، باغات و تیرهای برق وارد کرد.

وقوع حادثه‌ای که از پیش توسط هواشناسی به مردم و مسئولان هشدار داده شده بود اما با نگاهی به قطعی برق و آب بسیاری از شهرها به خوبی درمی‌یابیم که مدیریت بحران در مازندران هیچ‌گاه نتوانست در شرایط بحرانی نمره قبولی دریافت کند.

شهرستان محمودآباد نیز از این دستپاچگی بی‌نصیب نبود و در زمانی که این یادداشت به رشته تحریر درمی‌آید، همچنان بخش قابل توجهی از آب آشامیدنی شهرستان و یا حتی تمام شهرستان قطع است و مردم در شرایط بدی به‌سر می‌برند.

با نگاهی به گروه‌های مختلف شبکه‌های مجازی، گله‌مندی مردم به خوبی قابل لمس است به طوری که بسیاری از شهروندان محمودآبادی از عدم اطلاع‌رسانی مناسب اداره آبفای شهری و روستای در قطع بودن چندین ساعته آب شرب گله‌مند هستند.

این درحالی است که با توجه به هشدارهای هواشناسی در چند روز گذشته، با مدیریت مناسب ستاد بحران شهرستان، به راحتی از وقوع این بحران جلوگیری می‌شد و یا لااقل مردم فکری برای این موضوع می‌کردند.

نکته قابل تأمل اینکه خبرنگار آوای شمال برای پاسخگویی به مردم در خصوص زمان پایان یافتن قطعی آب با رئیس اداره آب و فاضلاب شهری تماس تلفنی برقرار کرد اما متأسفانه آن سوی تلفن کسی پاسخگو نبود.

حال بسیاری از مخاطبان پایگاه خبری تحلیلی آوای شمال در تماس با دفتر این رسانه ضمن گله‌مندی از اتفاق رخ داده، یکی از دلایل عدم پاسخگویی را مدیریت غیربومی در اداره مذکور عنوان کرده‌اند که جای بسی تأمل دارد.

مسئله دیگری که به بحران جدی در شهرستان تبدیل شده است، کمبود نان و عدم پخت نانوایی‌های شهرستان به دلیل قطعی آب است که از صبح جمعه تقریبا مردم را دچار دردسر کرده است و تقریبا نان در سوپرمارکت‌ها نیز به سختی پیدا می‌شود.

به نظر می‌رسد مسئولان ارشد مازندران با توجه به تجربیات چندباره بروز بحران‌های طبیعی که از پیش هشدارهای لازم نیز داده شده بود، باید فکری اساسی برای تشکیل ستاد مدیریت بحران به شکلی مطلوب و اثربخش در استان و سایر شهرستان‌ها داشته باشند تا همچون معضل برف چندسال گذشته در غرب مازندران دچار سردرگمی و نمره مردودی از سوی مردم نشوند.

اما علیرغم مشکلات به وجود آمده در موضوع بحران طوفان و رعد و برق بامداد جمعه در شهرستان محمودآباد، نباید از حضور به‌موقع و اثربخش و امیدوار‌کننده پرسنل پرتلاش آتش‌نشانی، اورژانس 115، اداره راه و شهرسازی و امور توزیع برق شهرستان در کاهش مشکلات و تلفات حرفی نزد چرا که در بسیاری از این بحران‌ها برخی از دستگاه‌های یاد‌شده به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

امیدواریم برخی از مدیران غیربومی دستگاه‌های اجرایی شهرستان نگاهی دلسوزانه‌تر به مردم صبور و فرهیخته محمودآباد داشته باشند چرا که به اذعان بسیاری، این‌گونه اتفاقات در شهرهای دیگر با عکس‌العمل متفاوت‌تری از سوی مردم روبرو‌ می‌شود.

نکته پایانی اینکه در خصوص اجرای پروژه فاضلاب شهری در یکی از کوچه‌های محمودآباد که از زمان انعقاد قرارداد تاکنون 21 ماه گذشته است اما هنوز به سرانجام نرسیده و هربار مدیر دستگاه مربوطه بهانه‌هایی را برای فرار از پاسخگویی به رسانه‌ها بر زبان می‌آورد، در روزهای آینده گزارش تفصیلی و تصویری منتشر می‌کنیم.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : نمره مردودی مدیریت بحران در محمودآباد

نمره مردودی مدیریت بحران در محمودآباد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر