صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

عنوان «نامه آرامش‌بخش» تنها صیغه‌ جدید برای امیدواری مردم و وعده‌ای توخالی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: صحبت‌ها مبنی بر دریافت نامه آرامش‌بخش صیغه جدیدی است که به ملت ایران و سرمایه‌گزارن امیدواری دهند.

کد خبر : 41653

تاریخ انتشار : 12/06/1395 - 11:50


عنوان «نامه آرامش‌بخش» تنها صیغه‌ جدید برای امیدواری مردم و وعده‌ای توخالی است

به گزارش خط امید به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه «آمادگی داریم از وزارت خزانه‌داری آمریکا نامه آرامش‌بخش دریافت کنیم»، اظهار داشت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای در روزهای اولی که بحث پذیرش توافقنامه مطرح بود به جد درباره دستاوردهای بزرگ برجام صحبت می‌کردند و جلسات متعددی و میزگردهایی در سیمای جمهوری اسلامی برگزار می‌کردند ولی حقیقتا هر چه که ما از زمان پذیرش توافقنامه فاصله گرفتیم،‌ دیدیم برجام هیچ نتیجه‌ای برای کشور نداشت.

وی افزود: ظریف و صالحی هم زمانی که تعدادی از نمایندگان در ایام ابتدایی توافق‌ اعتراض داشتند و به دلواپس هم معروف شدند می‌گفتند ما چیزی را از دست ندادیم و وعده‌هایی مبنی بر گشا‌یش‌های بزرگ بویژه در نظام بانکی می‌دادند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: تیم‌مذاکره کننده ما اخیرا در صحبت‌های خود هم اشاره‌ای به عهدشکنی‌های طرف مقابل کردند اما با توجه به اینکه برجام نتیجه‌ای برای کشور نداشت و ادعاهایی که آن زمان داشتند محقق نشد،‌ می‌خواهند به مردم القا کنند که بانک‌های خارجی به شرطی که نامه آرامش‌بخش را از وزارت خزانه‌داری آمریکا دریافت کنند، می‌توانند با ایران ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: صحبت‌هایی مبنی بر دریافت نامه آرامش‌بخش صیغه جدیدی است که به ملت ایران و سرمایه‌گزاران امیدواری بدهند. اما این امیدواری که عین وعده‌های قبلی به ملت ایران و بانک‌های ایرانی داده شده است، نتیجه مثمر ثمری را برای صنعتگران، تولیدکنندگان و سرمایه‌گزاران داخلی ندارد و تنها یک وعده توخالی است.

موسوی لارگانی در خاتمه تاکید کرد: ماه‌های نخستی که توافقنامه پذیرفته شد، طرف مقابل عنوان می‌کرد که با بانک‌ها کاری نداریم و هر کدام که بخواهند می‌توانند با بانک‌های خارجی ارتباط برقرار کنند اما در خفا به گونه‌ای بود که بانک‌های کشورهای خارجی جرات همکاری با ایران را نداشتند.

انتهای پیام/ 

  

دیدگاه شما در مورد : عنوان «نامه آرامش‌بخش» تنها صیغه‌ جدید برای امیدواری مردم و وعده‌ای توخالی است

عنوان «نامه آرامش‌بخش» تنها صیغه‌ جدید برای امیدواری مردم و وعده‌ای توخالی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر