صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تصمیم درباره منطقه آزاد در حیطه اختیارات مجلس است/ ایجاد گشایش اقتصادی در کشور بعد از برجام

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور گفت: تصمیم‌گیری درباره ایجاد منطقه آزاد در مازندران در حیطه اختیارات مجلس است.

کد خبر : 41651

تاریخ انتشار : 12/06/1395 - 11:57


تصمیم درباره منطقه آزاد در حیطه اختیارات مجلس است/ ایجاد گشایش اقتصادی در کشور بعد از برجام

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای کارمند شهرستان چالوس اظهار کرد: در گذشته و بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر غیرصلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، 6 قطعنامه علیه کشور تصویب شد.

وی افزود: اما در گزارش ارائه شده پس از اجرای برجام، عنوان شده است که هیچ‌گونه فعالیت نظامی هسته‌ای توسط ایران انجام نمی‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور با اشاره به آثار گشایش اقتصادی پس از اجرای برجام، تصریح کرد: پس از آغاز اجرای برجام و تنها در 6 ماه گذشته، 66 طرح به ارزش 5 میلیارد و 200 میلیون دلار به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی انجام شده است اما آثار آن در کوتاه مدت در سفره مردم دیده نمی‌شود.

سخنگوی دولت ادامه داد: سال 94 سال سختی برای تمام کشورهای نفت‌خیز دنیا بود و این مشکلات اقتصادی تنها مختص ایران نیست، عربستان در سال گذشته 80 میلیارد دلار کسری بودجه داشت.

نوبخت تأکید کرد: صادرات نفت امروز به 2 میلیون و 350 هزار بشکه در روز رسیده است و قیمت آن هم از آنچه پیش‌بینی کرده بودیم، بیشتر است.

وی یادآور شد: درآمد مالیاتی و گمرکی کشور 30 درصد افزایش یافته است و این افزایش درآمد در کوتاه مدت، کمک بزرگی به دولت برای انجام تعهدات و اتمام پروژه‌های خدماتی به مردم است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور با بیان اینکه دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی از بخش خصوصی کمک گرفته است، گفت: با اعطای 160 میلیارد ریال تسهیلات به 7 هزار و 500 واحد راکد و نیمه راکد، 150 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده، مشکل بیکاری تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم حل مشکل راه‌های ارتباطی به شمال کشور، خاطرنشان کرد: تا قبل از پایان سال 95، اعتباری 10 هزار میلیارد ریالی به چهار مسیر ارتباطی منتهی به شمال کشور تزریق می‌شود، البته بخش زیادی از آن تاکنون انجام شده است.

این عضو هیئت دولت افزود: با همکاری دولت و مجلس، در یک ماه آینده 480 هزار میلیارد ریال اعتبار بابت بدهی دولت به بازنشستگان، کارمندان و پیمانکاران پرداخت می‌شود.

نوبخت در پایان در پاسخ به درخواست نماینده مردم چالوس در مجلس مبنی بر انتقال آب دلیر به شهر چالوس و نیز تصویب منطقه آزاد نوشهر، گفت: در مورد کد 215 پروژه انتقال آب با اختیاراتی که دارم، از همین جا اقدام می‌کنم و هفته بعد برای تصویب آن در کمیسیون دستور می‌دهم اما در مورد منطقه آزاد باید گفت که این کار در حیطه اختیارات مجلس است. 

  

دیدگاه شما در مورد : تصمیم درباره منطقه آزاد در حیطه اختیارات مجلس است/ ایجاد گشایش اقتصادی در کشور بعد از برجام

تصمیم درباره منطقه آزاد در حیطه اختیارات مجلس است/ ایجاد گشایش اقتصادی در کشور بعد از برجام

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر