صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دولت برای انتقال آب دریای خزر به سمنان هزینه نکند

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان با توجه به اختلاف ارتفاع دریا تا استان مقصد و با توجه به هزینه‌های فراوان یک موضوع بیهوده است.

کد خبر : 41650

تاریخ انتشار : 12/06/1395 - 11:56


دولت برای انتقال آب دریای خزر به سمنان هزینه نکند

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، پرفسور مفید گرجی در گفت‌و‌گو با بصیرنیوز، اظهار کرد: ایران یکی از کشورهای خشک محسوب می‌شود به طوری که متوسط بارش سالانه در آن 220 میلی‌متر است.
 
وی افزود: متوسط بارش در دنیا معادل 850 میلی‌متر است و این میزان نشان می‌دهد بارش در ایران از یک سوم دنیا کمتر است و با توجه به کمبود بارش در ایران باید همه برای حفظ، مصرف، کنترل و تولید آن اهمیت دهند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل تصریح کرد: ایران از میان 135 کشور حاضر در ارزیابی سازمان جهانی در رتبه 131 جهان قرار دارد و کویت کشور آخر این ارزیابی است.
 
گرجی با بیان اینکه 63 آیه از قرآن به آب اختصاص دارد، گفت: باید درباره مدیریت مصرف آب برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت بگیرد چرا که هزینه آب‌بها در ایران نسبت به مصرف آن مناسب است و این امر موجب افزایش هدرروی آب شده است.
 
وی با اشاره به اینکه مسئله بارش در مازندران نسبت به استان‌های دیگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: متوسط بارش در مازندران به 900 میلی‌متر در سال می‌رسد که بسیار مناسب است اما موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب یک مسئله همگانی محسوب می‌شود و بارش باران فراوان در مازندران نباید موجب عدم رعایت مصرف آب در این استان شود.
 
گرجی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگار بصیرنیوز مبنی بر نظر وی درباره انتقال آب دریای خزر به سمنان، گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان با توجه به اختلاف ارتفاع دریا تا استان مقصد و با توجه به هزینه‌های فراوان یک موضوع بیهوده است و لازم نیست که دولت برای آن سرمایه‌گذاری کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت برای انتقال آب دریای خزر به سمنان هزینه نکند

دولت برای انتقال آب دریای خزر به سمنان هزینه نکند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر