صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

استفاده از آب آشامیدنی حق مردم مازندران است

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: می‌توان به مردم گفت در ارائه برخی امکانات مشکل داریم چون همچنان تحریم هستیم اما استفاده از آب آشامیدنی حق مردم است.

کد خبر : 41577

تاریخ انتشار : 09/06/1395 - 09:37


استفاده از آب آشامیدنی حق مردم مازندران است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، سیدمقیم مقیمی نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها در آیین کلنگ‌زنی مدرسه مرحوم سیدصالح مقیمی، اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمنان ایران اسلامی در سال‌های اخیر علیه کشور این موضوع برای مردم قابل درک است که شاید نتوانند از برخی مواهب اجتماعی، علمی و رفاهی به‌صورت ایده‌آل استفاده کرد اما نمی‌توان مردم را از حق طبیعی استفاده از آب آشامیدنی محروم ساخت.

وی با اشاره به مشکلات عدیده مردم 8 روستای شمالی بخش گتاب در استفاده از آب آشامیدنی، افزود: سال‌هاست که مردم این منطقه از آب شرب ناسالم استفاده می‌کنند و از زمانی‌که مسئولیت تامین آب منطقه به اداره آب و فاضلاب روستایی محول شده است این مشکلات بیشتر و بیشتر شده است.

نماینده مازندران در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده با همکاری مسئولان در استانداری زمینی خریداری و جهت نصب تجهیزات آبرسانی به اداره آب و فاضلاب روستایی واگذار شد اما بیش از دو سال است که مردم منطقه در انتظار بر زمین زده شدن کلنگ این مجموعه هستند و هنوز هیچ اتفاق خاصی در این زمینه صورت نپذیرفته است.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی که کشور در آن وجود دارد شاید نتوانیم برای مردم فهیم خدمات خاصی از جمله روکش مجدد آسفالت و تعریض جاده‌های برون شهری را در اولویت قرار دهیم اما نمی توانیم مردم را از حق طبیعی شان یعنی استفاده از آب آشامیدنی محروم کنیم.

مقیمی در پایان به دیگر مشکل منطقه یعنی برق‌رسانی به تیرهای برق جاده اصلی بابل به گتاب در کنار آب‌رسانی به روستاها اشاره و از فرماندار ویژه بابل خواست با پیگیری بیشتر موضوع از مسئولان در این زمینه کمک بخواهد.

گفتنی است در ماه‌های گذشته نیز حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور امام جمعه بخش گتاب در خطبه‌های نماز جمعه به این دو مساله اشاره داشته است ولی همچنان این مشکلات در منطقه وجود دارد. 

  

دیدگاه شما در مورد : استفاده از آب آشامیدنی حق مردم مازندران است

استفاده از آب آشامیدنی حق مردم مازندران است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر