صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سیاست‌زدگی مدیران رسانه در مازندران/ جنگ رسانه‌ای به خاطر یک انتصاب

سیاست‌زدگی برخی مدیران رسانه‌ای در مازندران به حدی است که هر نقد و نظر را با معیار مخالفت با دولت می‌سنجند و سعی بر دسته‌بندی کردن مردم و گاهی رسانه‌ها به نام موافق و مخالف دولت دارند.

کد خبر : 41557

تاریخ انتشار : 08/06/1395 - 12:00


سیاست‌زدگی مدیران رسانه در مازندران/ جنگ رسانه‌ای به خاطر یک انتصاب

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، استاندار مازندران در حکمی سرپرست اداره کل حراست استانداری مازندران را منصوب کرد، تغییر و تحول در هر دوره و زمانی بنا به تشخیص مسئولان در دوره مدیریت امر طبیعی است و بلاغ مازندران این انتصاب را به سرپرست اداره کل حراست استانداری مازندران تبریک می‌گوید.

اما نکته از اینجا شروع می‌شود که برخی از رسانه‌ها سعی دارند به همه تغییر و تحولات برچسب سیاسی بزنند و همه اتفاقات را با خط مشی سیاسی خویش بسنجند.

یکی از رسانه‌ها که ادعا می‌کند سنگ حمایت از دولت را به سینه می‌زند، با این ادبیات در کانال منتسب به روزنامه خویش «برخلاف اظهار نسنجیده مخالفین دولت، حراست استانداری به یک اعتدالی رسید» سعی در تعریف و تمجید از سرپرست اداره کل حراست استانداری مازندران داشت.

احتمالا استاندار مازندران برای این انتصاب دلائل خاصی داشت که دست به این تغییر و تحول زد و این رسانه در این ارتباط حرفی به میان نمی‌آورد.

ولی انتظار این است که دوستان رسانه‌ای به جای سیاسی کردن همه امور کمی به فکر توسعه استان و رفع مشکلات اقتصادی مردم و از ظرفیت رسانه برای توسعه استان استفاده کنند.

در جمهوری اسلامی ایران کسی مخالف دولت نیست، دولت تا زمانی که در چهارچوب قانون فعالیت می‌کند، دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه موظف به اطاعت از دولت در چهار چوب قانون هستند.

ممکن است برخی از رسانه‌ها نسبت به عملکرد دولت در برخی مسیرها انتقاد داشته باشند که انتقاد از عملکردها حق و کارکرد رسانه است.

دسته‌بندی کردن مردم به موافقین و مخالفین در کشور به نوعی همان اقداماتی است که دشمن برای آن برنامه‌ریزی کرد، دولت طبق قانون اساسی در یک انتخابات قانونی روی کار آمده است و همه مردم و رسانه‌ها موظف هستند در چهار چوب قانون از دولت برای پیشبرد امور کشور اطاعت کنند.

هر فرد و یا رسانه‌ای نسبت به عملکرد دولت نقد و یا نظر دارد نباید با معیار مخالف سنجیده شود، مخالف دولت جمهوری اسلامی ایران به رهبری ولی فقیه دشمنان انقلاب اسلامی در خارج از کشور هستند که دست آنها از منافع مادی و معنوی کوتاه شد و به هر عنوان تلاش دارند که به نظام اسلامی ایران ضربه وارد کنند.

دولت تا زمانی که در مسیر قانون اساسی حرکت می‌کند مورد وثوق مردم است و مخالفتی با آن در کشور وجود ندارد، فعالان رسانه‌ای برای اعلام حمایت از دولت راه‌های و الفاظ مناسب‌تر را انتخاب کنند و به اسم حمایت از فرد و گروه خاصی بساط موافق و مخالف را در کشور پهن نکنند.

دولت برخواسته از مردم است، یک روزی مردم دولت را انتخاب و یک روز از عملکرد دولت انتقاد دارند، ممکن است مردم روزی به این دولت رای دهند و ممکن است این دولت خواسته‌ها و منویات مردم را به جا نیاورده و مورد انتقاد مردم قرار گیرد.

زمانی بحث موافقت یا مخالفت با دولت مطرح می‌شود که دولت از چهارچوب تعیین شده در قانون اساسی به صراحت عدول کند، در آن موقع هم این دستگاه‌های حاکمیتی هستند که نسبت به فعالیت و یا عدم فعالیت دولت تصمیم می‌گیرند.

نکته آخر استان مازندران بیش از هر چیز به توسعه اقتصادی نیازمند است نه توسعه سیاسی، مشکل استان مازندران انتصاب مدیر یا فرد سیاسی نیست، مازندران متفکر در حوزه اقتصادی نیاز دارد، مازندران به اندازه کافی سیاست‌زده است، پس ما رسانه‌ها به این موضوع دامن نزنیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : سیاست‌زدگی مدیران رسانه در مازندران/ جنگ رسانه‌ای به خاطر یک انتصاب

سیاست‌زدگی مدیران رسانه در مازندران/ جنگ رسانه‌ای به خاطر یک انتصاب

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر