صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

فیتیله گرمای تابستانی پایین کشیده می‌شود/ بازگشت هوای ابری، بارانی و خنک از آخر هفته

بنابر آخرین داده‌های هواشناسی، آسمان شرق مازندران از روز جمعه با بازگشت ابرهای باران‌زا خنک و بارانی می‌شود.

کد خبر : 41552

تاریخ انتشار : 08/06/1395 - 10:04


فیتیله گرمای تابستانی پایین کشیده می‌شود/ بازگشت هوای ابری، بارانی و خنک از آخر هفته

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، با بررسی گزارش‌ها و داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی سه‌گانه در شرق مازندران و پایگاه‌های ماهواره‌ای رصد وضعیت آب و هوا به نظر می‌رسد گرمای شدید تابستانی روزهای پایانی خود را در این منطقه سپری می‌کند.

بنابر داده‌های بدست آمده، روز پنجشنبه آخرین تلاش این مرحله از گرمای تابستانه به پایان رسیده و در ساعات اولیه روز جمعه با بازگشت ابرهای باران‌زا کاهش ناگهانی حدود 10 درجه‌ای دما در منطقه محسوس می‌شود.

این سامانه بارشی در روزهای جمعه و شنبه باران‌های قابل قبولی را پس از حدود 20 روز بی‌بارانی در منطقه پراکنده می‌کند که رطوبت نسبی هوا، تازگی طبیعت و خنک شدن هوا را به همراه دارد.

این وضعیت تا پایان هفته آینده با شدت و ضعف در بارندگی و گستردگی ابرها در آسمان منطقه ادامه پیدا می‌کند اما مهم‌ترین نکته ثابت ماندن بیشینه دمای هفته آینده در حدود 27 درجه و کمینه آن به زیر 20 درجه است.

البته در طول هفته آینده در برخی ساعات آسمان نیمه ابری نیز می‌شود که آفتاب ملایم با خنکای هوا حس مطلوبی را به ویژه در مناطق مرتفع با بارش‌های بیشتر ایجاد می‌کند.

دمای هوای امروز شرق مازندران هم اکنون در 30 درجه قرار دارد که در گرمترین ساعات به 35 درجه و در خنک‌ترین ساعت به 25 درجه می‌رسد و این وضعیت تا روز پنجشنبه ادامه پیدا می‌کند.

البته از بعدازظهر دوشنبه توده‌ای از ابرها در آسمان منطقه پدیدار می‌شود و تا ساعات پایانی عصر سه شنبه نیز در آسمان حضور دارند که احتمال بارش باران‌های پراکنده را برای روز سه‌شنبه نوید می‌دهد که این وضعیت مقطعی بوده و مجدداً به حالت روزهای قبل بر می‌گردد.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : فیتیله گرمای تابستانی پایین کشیده می‌شود/ بازگشت هوای ابری، بارانی و خنک از آخر هفته

فیتیله گرمای تابستانی پایین کشیده می‌شود/ بازگشت هوای ابری، بارانی و خنک از آخر هفته

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر