صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی با ۹۳ کرسی خالی نمایندگان در مجلس آغاز شد

نشست علنی صبح امروز مجلس با ۹۳ صندلی خالی وکلای ملت از دقایقی پیش با دستور کار بررسی صلاحیت و برنامه‌های سه وزیر پیشنهادی علوم، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان آغاز شد.

کد خبر : 4147

تاریخ انتشار : 05/08/1392 - 11:45


جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی با ۹۳ کرسی خالی نمایندگان در مجلس آغاز شد

به گزارش خط امید بهشهر _ جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد.

هم‌اکنون 196 نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور دارند که بر این اساس کرسی 93 نماینده مجلس خالی است.

بررسی صلاحیت و برنامه‌ها و رأی اعتماد به سیدرضا صالحی‌امیری وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، رضا فرجی‌دانا وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و علی‌اصغر فانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دستور کار نشست علنی صبح امروز پارلمان است.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، حسن روحانی رئیس‌جمهور یک ساعت فرصت دارد از سه وزیر پیشنهادی خود دفاع کند. سپس دو مخالف و دو موافق هر وزیر پیشنهادی به ترتیب یک نفر مخالف و یک نفر موافق، هر کدام حداکثر 15 دقیقه فرصت سخنرانی دارند. البته هر نماینده مخالف یا موافق می‌تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده دیگری بدهد.

پس از اتمام سخنرانی مخالفان و موافقان برنامه‌های هر وزیر پیشنهادی، خود وزیر پشت تریبون قرار می‌گیرد و حداکثر 30 دقیقه فرصت دارد از برنامه‌های خود دفاع کند.

این روند تا سخنرانی سومین وزیر پیشنهادی ادامه می‌یابد و در پایان هم رئیس مجلس صلاحیت هر سه وزیر پیشنهادی را به رأی وکلای ملت می‌گذارد.

کل زمان بررسی صلاحیت سه وزیر پیشنهادی 330 دقیقه معادل 5 ساعت و 30 دقیقه است، البته ممکن است برخی از مخالفان از ایراد سخنرانی انصراف دهند که در این صورت موافق هم صحبت نمی‌کند و در نتیجه از این زمان کاسته می‌شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی با ۹۳ کرسی خالی نمایندگان در مجلس آغاز شد

جلسه رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی با ۹۳ کرسی خالی نمایندگان در مجلس آغاز شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر