صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اوکراین کشور هدف ایران برای کشاورزی فرامرزی است/ «واردات» سهم ایران از 90 درصد رابطه اقتصادی با اوکراین

دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین گفت: 90 درصد روابط اقتصادی میان دو کشور مربوط صادرات محصولات اوکراین به ایران است.

کد خبر : 41456

تاریخ انتشار : 04/06/1395 - 07:41


اوکراین کشور هدف ایران برای کشاورزی فرامرزی است/ «واردات» سهم ایران از 90 درصد رابطه اقتصادی با اوکراین

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  اسرافیل امیری شیب‌آبندانی دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین در بازدید از پایگاه خبری بلاغ طی گفت‌وگویی اظهار کرد: بعد از آرام شدن درگیری‌های میان اوکراین و روسیه به سفارت ایران در اوکراین منتقل شدم.

وی با بیان اینکه اوکراین یکی از بزرگترین کشورهایی است که از شوروی سابق جدا شده است، افزود: اوکراین از قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با اشاره به اینکه این کشور 25 سال است که از شوروی جدا شده، تصریح کرد: اوکراین دارای 48 میلیون نفر جمعیت است که اکثر آنها مسیحی ارتدوکس هستند.

این دیپلمات با اشاره به وجود بیش از 2 میلیون مسلمان تاتار در اوکراین، گفت: پس از بیداری اسلامی در کشورهای عربی، تعداد زیادی از مسلمانان عرب از شمال آفریقا به اوکراین کوچ کرده‌اند.

 

http://www.bloghnews.com/images/docs/000217/n00217167-r-b-002.jpg


امیری شیب‌آبندانی با بیان اینکه بهترین خاک دنیا برای کشاورزی در اوکراین وجود دارد، خاطرنشان کرد: در جنگ جهانی دوم، آلمان خاک اوکراین را با قطار به کشور خود می‌برد.

وی ادامه داد: به دلیل گندمی که به لحاظ کمی و کیفی در اوکراین تولید می‌شود، این کشور به انبار غله اروپا معروف است.

دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با بیان اینکه بازار ایران یکی از بزرگترین بازارهای صادراتی به اوکراین است، بیان کرد: اوکراین دارای 28 استان است که در 26 استان، کشاورزی به صورت کشت دیم صورت می‌گیرد.

این دیپلمات، اوکراین را یکی از کشورهای هدف ایران برای مهاجرت برای کشت عنوان کرد و یادآور شد: ایران کشوری کم‌آب است و در آینده برای تامین محصولات استراتژیک خود دچار مشکل خواهد شد، به همین دلیل کشت فرامرزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

امیری شیب‌آبندانی با بیان اینکه به لحاظ سیاسی و اقتصادی هیچ مشکلی میان ایران و اوکراین وجود ندارد، اضافه کرد: اولویت کاری ایران با اوکراین در بخش اقتصادی است.
 

http://www.bloghnews.com/images/docs/000217/n00217167-r-b-003.jpg


وی با اشاره به شباهت‌های زبانی و ژنتیکی که میان ایران و اوکراین وجود دارد، اظهار کرد: علوم دانشگاهی و گردشگری موضوعاتی است که دو کشور می‌توانند باهم تبادل فرهنگی داشته باشند.

دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین با اشاره به نامه‌ای که توسط استاندار مازندران برای ایجاد پیمان خواهرخواندگی با یکی از استان‌های اوکراین امضا شد، افزود: در آینده هیاتی از اتاق بازرگانی یکی از استان‌های اوکراین برای همکاری اقتصادی به مازندران می‌آیند.

این دیپلمات با بیان اینکه قبل از وضع تحریم‌ها علیه ایران، حجم روابط تجاری با اوکراین به یک میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده بود، تصریح کرد: پس از تحریم ایران، این میزان به 700 میلیون دلار کاهش یافت.

امیری شیب‌آبندانی با اشاره به اینکه 90 درصد روابط اقتصادی میان دو کشور مربوط صادرات محصولات اوکراین به ایران است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اجرایی شدن برجام، حجم روابط تجاری میان دو کشور به یک میلیون و 500 هزار دلار افزایش پیدا کند.

وی در پایان با بیان اینکه کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های اوکراین وجود دارد و سه ماه از سال دانشجویان اوکراینی می‌توانند به ایران سفر کنند، گفت: برنامه‌های فرهنگی مختلفی در اوکراین در دست اجرا داریم تا بتوانیم جایگاه ایران را در افکار عمومی جهان ارتقا دهیم. 

  

دیدگاه شما در مورد : اوکراین کشور هدف ایران برای کشاورزی فرامرزی است/ «واردات» سهم ایران از 90 درصد رابطه اقتصادی با اوکراین

اوکراین کشور هدف ایران برای کشاورزی فرامرزی است/ «واردات» سهم ایران از 90 درصد رابطه اقتصادی با اوکراین

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر