صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بعد معرفت پزشکی درحال کم‌رنگ شدن است/ بدهی 135 میلیاردی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی بابل

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به طلب 135 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از بیمه‌ها، گفت: این موضوع موجب بدهکاری دانشگاه و عدم پرداخت حقوق پزشکان شده است.

کد خبر : 41310

تاریخ انتشار : 01/06/1395 - 10:52


بعد معرفت پزشکی درحال کم‌رنگ شدن است/ بدهی 135 میلیاردی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،  دکتر سیدمظفر ربیعی در بازدید از پایگاه خبری بلاغ به مناسبت روز پزشک، این روز را به جامعه پزشکی مازندران تبریک گفت و اظهار کرد: امیدواریم ارائه‌دهنده خدمات صادقانه به ولی‌نعمتان خود یعنی مردم باشیم.

وی با بیان اینکه پزشکی دارای دو بعد است، افزود: بعد اول بعد فنی است، جهان پزشکی روز به روز درحال گسترش است و پزشکان باید در حوزه کاری خود کارآمد باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه همه تخصص‌های پزشکی در ایران وجود دارد و کمبودی در این حوزه احساس نمی‌شود، تصریح کرد: بعد دوم پزشکی، معرفت است که این روزها کمتر به آن توجه می‌شود.

اعتماد مردم بزرگترین دستاورد پزشکی

این مسئول بزرگترین دستاورد پزشکی را اعتماد مردم دانست و خاطرنشان کرد: پزشکان باید پاک‌دست، پاک‌سرشت و رازدار باشند.

ربیعی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور است، گفت: این دانشگاه در سال 64 به همت آیت‌الله روحانی و احمد خالق‌نژاد تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه این دانشگاه فعالیت خود را با 50 دانشجوی پزشکی آغاز کرد، یادآور شد: امروز 3 هزار و 680 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بابل مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه هفت مرکز بهداشتی و درمانی زیرنظر این دانشگاه فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: این مراکز حدود یک میلیون و 500 هزار بیمار را پوشش می‌دهند درحالی که مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی بابل ظرفیت پذیرش 500 هزار بیمار دارند.

این متخصص بیهوشی با اشاره به وجود 10 رشته تخصصی دندانپزشکی، 11 رشته تخصصی پزشکی و دو رشته فوق تخصصی ICU نوزادان و بزرگسالان در دانشگاه علوم پزشکی بابل، ادامه داد: اخیرا نیز پژوهشکده سلول‌های بنیادی در امیرکلا راه‌اندازی شده است.

کنترل تولد نوزدان تالاسمی توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل

ربیعی با بیان اینکه کنترل تالاسمی یکی از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی بابل بوده است، بیان کرد: حدود چهار سال است که هیچ تولد تالاسمی نداشته‌ایم.

وی اجرای طرح تحول سلامت را یکی از دستاوردهای دولت یازدهم عنوان و اظهار کرد: با اجرای این طرح، پرداخت از جیب مردم کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه مازندران و گیلان بیشترین میزان زایمان سزارین را داشته‌اند، افزود: در سال اخیر با رایگان کردن زایمان طبیعی توانسته‌ایم 10 درصد از میزان زایمان سزارین بکاهیم.

این مسئول با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل، به اجرای طرح «30 شب؛ 30 مسجد» در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: پزشکان این دانشگاه به دورافتاده‌ترین روستاها می‌رفتند و از افطار تا سحر به‌صورت رایگان مردم را ویزیت می‌کردند.

ربیعی با اشاره به انجام دانپزشکی زیربیهوشی برای کودکان معلول ذهنی و جسمی در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل، تصریح کرد: این کودکان زیرنظر چهار متخصص به صورت رایگان درمان می‌شوند.

50 درصد مردم مازندران از چاقی رنج می‌برند

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد مردم مازندران از چاقی رنج می‌برند، خاطرنشان کرد: این چاقی منجر به بروز بیماری‌های مختلف خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به پروژه‌های عمرانی در دست ساخت این دانشگاه، اضافه کرد: ساخت دو کلینیک ویژه، گسترش اورژانس بیمارستان‌های آیت‌الله روحانی و شهید بهشتی، گسترش مرکز غربالگری سرطان، راه‌اندازی یک سایت شتاب‎دهنده خطی جدید در بیمارستان سرطان‌شناسی شهید رجایی بابلسر و راه‌اندازی چند مرکز اورژانس 115 از جمله این پروژه‌های عمرانی است.

این متخصص بیهوشی در بخش دیگری از سخنان خود به بدعهدی‌های صورت‌گرفته در طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و متذکر شد: بیمه‌ها همکاری کامل را با این طرح ندارند.

ربیعی با اشاره به طلب 135 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از بیمه‌ها، ادامه داد: این موضوع موجب بدهکاری دانشگاه و عدم پرداخت حقوق پزشکان شده است.

سرانه عضو هیئت علمی به دانشجو در بابل آرمانی است

وی با بیان اینکه 364 هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی بابل مشغول به تدریس هستند، اظهار کرد: سرانه عضو هیئت علمی به دانشجو در بابل آرمانی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از مشکلات این دانشگاه را وجود 5 هزار کارمند دانست و افزود: وجود این تعداد کارمند چالاکی را از دانشگاه گرفته و جابه‌جایی آنها نیز بسیار دشوار است.

این مسئول با بیان اینکه مازندران جزو معدود استان‌های دارای دو دانشگاه علوم پزشکی است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای علوم پزشکی بابل یک فرصت است.

ربیعی با بیان اینکه مشاوره و نقد منصفانه را می‌پذیرم اما دخالت برایم قابل قبول نیست، خاطرنشان کرد: برخی عوامل غیرمسئول قصد دارند با دخالت بیجا، جای‌پایی برای خود در دانشگاه ایجاد کنند.

وی در بخش پایانی این گفت‌گو با اشاره به تخصص پزشکی خود، بیان کرد: تخصص بیهوشی رشته لحظه‌ها است، چون باید یک نفر را از این عالم جدا کنی و دوباره بازگردانی و کوچکترین اشتباه ایجاد مشکل خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل در پایان با بیان اینکه این میزها و سمت‌ها پایدار نیست، گفت: در نهایت باید به کار اصلی خود بازگردم، به همین دلیل هفته‌ای یک روز تمام‌وقت در اتاق عمل هستم تا از کار درمان فاصله نگیرم. 

  

دیدگاه شما در مورد : بعد معرفت پزشکی درحال کم‌رنگ شدن است/ بدهی 135 میلیاردی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی بابل

بعد معرفت پزشکی درحال کم‌رنگ شدن است/ بدهی 135 میلیاردی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی بابل

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر