صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل حفاظت محيط زیست مازندران گفت:

معرفی تالاب ميانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره

مدیرکل حفاظت محيط زیست مازندران از معرفی تالاب ميانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره خبر داد.

کد خبر : 41252

تاریخ انتشار : 31/05/1395 - 01:54


معرفی تالاب ميانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره

به گزارش خبرنگار خط امید، ناصر مهردادی در همایش تالاب‌ها میراث ماندگار مازندران که شامگاه شنبه در دانشگاه علم و فناوری بهشهر برگزار شد اظهار کرد: وقتی صحبت از تالاب‌ها می‌شود نگرانی در مورد تالاب بین المللی و مهم ميانکاله به‌وجود می‌آید، تالابي که زیست‌گاه تعداد زیادی از پرندگان و پوشش‌های گیاهی است.


وی با بیان اینکه سه دسته تالاب وجود دارد عنوان کرد: دسته اول تالاب بین المللی مثل ميانکاله و تالاب فریدونکنار هستند، دسته دوم تالاب‌های جنگلی است که در بعضی کشورها و استان‌ها شرایط اینچنینی ما را ندارند، دسته سوم تالاب‌هایی که به عنوان آب‌بندان‌ها هستند و نگرانی‌هایی در بر دارند .


مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: بیش از نصف پرندگان مهاجر که وارد کشور می‌شوند به این تالاب‌ها و آب‌بندان ها می‌آیند و اگر مشکلات موجود برطرف نشوند و هر روز این مشکلات بیشتر و بیشتر شوند، دیگر شاهد پرندگان نخواهیم بود.


این مسئول تاکید کرد: تالاب ميانکاله با کمک علی صداقت دادستان بهشهر و تعدادی از مسئولین به ذخیره گاه زیست‌کره معرفی شده است، وقتی یک تالاب یا منطقه در دنیا بخواهد به ذخیره گاه زیست‌کره تبدیل بشود اقدامات و نگاه‌های خاصی را می طلبد.


مهردادی در خاتمه خاطرنشان کرد: هدف بیشتر از این دلسوزی‌ها برای تالاب‌ها برای حمایت بیشتر و بیشتر است تا بتوانیم این مناطق زیبا را آنطور که در شأن این مناطق هست حفظ و پاسداری کنیم.

  

  

دیدگاه شما در مورد : معرفی تالاب ميانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره

معرفی تالاب ميانکاله به عنوان ذخیره گاه زیست‌کره

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر