صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت مازندران:

جمعیت کشور 50درصد پیرتر شده است / آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت مازندران گفت: ضریب جوانی جمعیت از سال 1375 تا 1390 از 36 درصد به 19 درصد کاهش یافت که این موضوع بیانگر پیری جمعیت است.

کد خبر : 41218

تاریخ انتشار : 30/05/1395 - 13:02


جمعیت کشور 50درصد پیرتر شده است / آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری

به گزارش خبرنگار خط امید، بهرام اکبرزاده در گفتگویی از اجرایی شدن هشتمین دوره سرشماری نفوس و مسکن مازندران در مهر سال جاری خبر داد و گفت: سرشماری نفوس و مسکن و دریافت اطلاعات دقیق و کامل، برای برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای کشور لازم و ضروری است که نخستین سرشماری رسمی در ایران در سال 1335 آغاز و هر 10 سال یکبار ادامه می‌یابد و آخرین سرشماری در سال 1390 در ایران اجرا شد.
 
وی با بیان اینکه نرخ بیکاری، مهاجرت، میزان شهرنشینی، میانگین سنی، ضریب جوانی جمعیت و بسیاری از اطلاعات مهم دیگر را می‌توان از طریق سرشماری به‌دست آورد افزود: ضریب جوانی جمعیت از سال 1375 تا 1390 از 36 درصد به 19 درصد کاهش یافت که این موضوع بیانگر پیری جمعیت است و براساس آخرین آمار 30 درصد خانوارها تک نفره هستند.
 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت مازندران بيان كرد: از شهریور تا اوایل مهر امسال مرحله اطلاع‌رسانی به مردم و از سوم تا 23 مهر سرشماری اینترنتی است و اين بدین معنی است که هر فرد به اینترنت دسترسی دارد می‌تواند اطلاعات را وارد سامانه می کند و از 24 مهر تا 24 آبان سرشماری حضوری به روال سال‌های گذشته (برای خانوارهایی که در سامانه ثبت نام نکردند) اجرایی می‌شود و در نهایت 3 روز برای خانوارهای غایب در نظر گرفته شد تا خانوارها از طریق سامانه تلفنی اطلاعات را ارائه كنند.
 

این مسئول در ادامه عنوان كرد: ضریب نفوذ اینترنت در کشور 38 درصد و در مازندران 42 درصد است که با توجه به این  ضریب نفوذ، ثبت نام در سرشماری امسال به روش اینترنتی بیشتر باشد تا هزینه‌های دولت در سرشماری کاهش یابد از سوی دیگر دقت در سرشماری اینترنتی بیشتر از سرشماری سنتی است.
 

اكبرزاده در ادامه گفت: برای اجرای سرشماری نفوس و مسکن سال جاری 21 هزار و 500 مأمور در کشور در نظر گرفته شده که سهم بهشهر 46 نفر با 8 کارشناس و 2 کلاس آموزشی است که کلاس‌های آموزشی باید از تاریخ 12 تا 18 مهر در ستاد سرشماری نفوس و مسکن بهشهر برگزار شود.
 

وی در پایان سامانه Sarshomari95.ir را برای ثبت اینترنتی آمار توسط مردم اعلام کرد و گفت: امیدواریم با مشارکت مردم در ثبت اینترتی آمار حماسه‌ای بزرگ برای مازندران رقم بخورد.

  

  

مطالب مرتبط با : جمعیت کشور 50درصد پیرتر شده است / آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری
دیدگاه شما در مورد : جمعیت کشور 50درصد پیرتر شده است / آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری

جمعیت کشور 50درصد پیرتر شده است / آغاز سرشماری نفوس و مسکن در مهرماه سال جاری

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر