صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ورود یک‌دهم مسافران خارجی به کشور در مازندران بوده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: در سال جاری ورود یک‌دهم مسافران خارجی به کشور در استان مازندران بوده است.

کد خبر : 41203

تاریخ انتشار : 30/05/1395 - 11:31


ورود یک‌دهم مسافران خارجی به کشور در مازندران بوده است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،دلاور بزرگ‌نیا در جلسه شورای اداری سوادکوه با محوریت همایش توسعه شهرستان اظهار کرد: در اسناد بالادستی، استان مازندران به‌عنوان قطب طبیعت‌گردی باهدف بازار جهان اسلام دیده‌ شده است.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های توسعه و رونق کسب‌وکار در سوادکوه گردشگری است. افزود: گردشگری یک صنعت فرابخشی است و برای توسعه آن باید قطعات زیادی هم‌چون پازل در کنار هم قرار گیرند تا تصویر درستی ایجاد شود.
 


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: ما به دنبال محوریت توسعه برای موضوع خاصی نیستیم و در کل استان مازندران به‌ویژه شهرستان سوادکوه باید به‌طور توأمان از ظرفیت‌های توسعه‌بخشی آن در بخش گردشگری، کشاورزی و معادن استفاده شود.

بزرگ‌نیا تصریح کرد: باید برای توسعه، برنامه داشت و برنامه نیازمند شناخت است، اکنون دوره برخورد تجربی گذشته است و جامعه باید با علم و پژوهش اداره شود.

وی با بیان اینکه تا اسفندماه سال گذشته ما طرح آمایش سرزمینی نداشته‌ایم اما امسال این اتفاق محقق شده است، اظهار کرد: باوجود طرح جامع گردشگری می‌توان متوجه شد که در هر شهرستان چه چیزی در اولویت است تا بر روی آن برنامه‌ریزی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران بیان کرد: سوادکوه جاذبه تاریخی، فرهنگی و طبیعی دارد.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: باید در امر گردشگری به هر دو توجه شود و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی آن‌ هم‌چون دژ غار اسپهبد خورشید با معماری منحصر به فردش و مناطق گردشگری مذهبی آن کم‌رنگ شده است.

وی به آبشارهای بکر، زیبا و شناسایی نشده شهرستان سوادکوه اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر ترجیه می‌دهیم که شناسایی این مناطق که در عمق جنگل‌ها قرار دارند، فراگیر نشوند، چراکه ما در برخی مناطق هم‌چون چشمه پاداب سورت تجربه تلخی داشته‌ایم و ما باوجود فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی در امر حفظ محیط‌زیست، کارنامه خوبی در حفظ طبیعت از خود به‌جا نگذاشته‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به محور سوادکوه، گفت: چهار بانده شدن محور سوادکوه باید اعتبار ملی داشته باشد، چراکه مسافری که از جاهای مختلف می‌آید از این مسیر رفت‌وآمد می‌کند، ضمن اینکه مسیر تردد حرم رضوی نیز است، همچنین تمام طبیعت‌گردی ما در دامنه البرز است و آماده‌سازی زیرساخت‌های آن‌هم یک موضوع ملی است.

وی افزود: باید به سمتی برویم که گردشگری را متمرکز کنیم، با این تمرکز، تورهای غیرمجاز و گردشگری باری‌به‌هرجهت و درنتیجه آسیب فرهنگی و زیست‌محیطی نخواهیم داشت.

بزرگ‌نیا به طرح بوم‌گردی اشاره و اظهار کرد: در قالب بوم‌گردی به افراد مجوزهایی با تسهیلات 6 درصد خواهیم داد تا برخی از روستاها به‌عنوان دهکده‌های کوچک بوم‌گردی باشند که بلد محلی نیز خواهند داشت.
 


مدیرکل میراث فرهنگی مازندران در رابطه با سرمایه‌گذاری در این بخش تصریح کرد: دولت تسهیلات آماده تحویل و ارائه دارد و هر تعداد پرونده سرمایه‌گذاری که 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد، برای دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت مابقی کار، وی را معرفی خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: استان مازندران در گردشگری داخلی حرف اول را می‌زند، در رابطه با گردشگری خارجی نیز، در سال جاری یک‌دهم مسافران خارجی سهم استان مازندران بوده است.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : ورود یک‌دهم مسافران خارجی به کشور در مازندران بوده است

ورود یک‌دهم مسافران خارجی به کشور در مازندران بوده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر