صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دانشجویان گلستانی صنعت نفت در آتش بی‌تدبیری وزیر سوختند/ واگذاری کامل امور نفتی به بیگانگان و بیکاری فارغ‎التحصیلان تخصصی نفت

دانشجویان صنعت نفت می‎گویند قراردادهای جدید نفتی با کنار گذاشتن شرکت‎های اساسی تابعه وزارت نفت و واگذاری کامل امور به بیگانگان بیکاری را برای قشر متخصص دانشگاه و فارغ‎التحصیلان دانشگاه تخصصی نفت و گاز به همراه داشته است.

کد خبر : 41143

تاریخ انتشار : 28/05/1395 - 07:40


دانشجویان گلستانی صنعت نفت در آتش بی‌تدبیری وزیر سوختند/ واگذاری کامل امور نفتی به بیگانگان و بیکاری فارغ‎التحصیلان تخصصی نفت

به گزارش خط امید به نقل از فارس ، 

از گرگان، چندی است که دانشجویان گلستانی صنعت نفت آبادان به همراه دیگر دانشجویان این دانشگاه در مقابل درب مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات نامتعارف وزیر نفت در عدم به کارگیری نیروهای متخصص بومی تربیت شده دانشگاه صنعت نفت تحصن کرده‎اند.

به زعم این دانشجویان این اقدام تنها یک پیام روشن دارد و این است که «ما اعتقادی به نیروی متخصص ایرانی نداریم» و با شعار «نماینده ملت خجالت خجالت» به دنبال این هستند که نمایندگانشان را برای دفاع از حقوقشان بسیج کنند.

 فرهیختگان و فارغ‎التحصیلان دانشگاه صنعت نفت که به واسطه تخصص و تعهد خود همواره به دنبال رشد و شکوفایی این صنعت پرمخاطره بودند و با از خودگذشتگی در مجاهدت علمی و صنعتی به تخصص و تجارب گرانقدری دست یافتند، اینک برخلاف تعهد بدو استخدام در به کارگیری‌شان و همچنین برخلاف مطالب درج شده در سایت نیروی انسانی وزارت نفت به درهای بسته استخدام برخورد کرده‎اند.

دانشجویان صنعت نفت اعتقاد دارند که بی‎شک اولویت نخست وزیر نفت پیشبرد اهداف خود در به ثمر رساندن قراردادهای IPC است قراردادهایی که به نظر دانشجویان صنعت نفت «تجسم فروپاشی صنعت ملی نفت ایران خواهد بود».

دانشجویان صنعت نفت می‎گویند این قراردادها با کنار گذاشتن شرکت‎های اساسی تابعه وزارت نفت در کلیه امور اکتشافی، توسعه و بهره‎برداری از میادین نفتی و واگذاری کامل امور به بیگانگان بیکاری را برای قشر متخصص دانشگاه و  فارغ‎التحصیلان دانشگاه تخصصی نفت و گاز به همراه داشته است.

امروز بیش از 20 دانشجویان گلستانی در صف تحصن در مقابل مجلس شورای اسلامی هستند تا از حقوق از دست رفته خود دفاع کنند با توجه به درخواست این دانشجویان گلستان و تشریح وضعیت موجود دانشجویان گلستانی صنعت نفت با چندی از این عزیزان گفت‎گو می‎کنیم.

استاندار گلستان نسبت به حقوق از دست رفته ما اقدام کنند

محسن فرامرزی یکی از دانشجویان صنعت نفت آبادان است که از شهرستان مینودشت به این دانشگاه ورود پیدا کرده است و انتظار دارد مسؤولان استانی و شخص استاندار گلستان نسبت به حقوق از دست رفته‎اش اقدام کند.

فرامرزی در گفت‎گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان می‎گوید انتظار من و دوستانم از استاندار  گلستان و یا هر مسؤول دیگری که می‎تواند به ما کمک کند این است که برای رسیدن به حق مسلم ما از ما در توان خود حمایت کنند.

وی تصریح کرد: من خودم بچه روستا هستم  و هفت سال را در خوابگاه بودم و درس خواندم تا در دانشگاه قبول شوم ما برای رسیدن به این امتیاز سختی‎های زیادی کشیدیم و این حق ما نیست که بیکار بمانیم.

این دانشجوی گلستانی صنعت نفت ابراز داشت: وقتی هم که در دانشگاه صنعت نفت قبول شدیم در شرایط سخت جوی روبرو بودیم و تنها به امید اینکه روزی به شغلی که انتظار داریم می‎رسیم همه سختی‎ها را تحمل کردیم.

فرامرزی خاطرنشان کرد: اما همه این‎ها را به خاطر آن وعده کذایی تحمل کردیم و دلمان خوش بود که امتیازی برای استخدامی خواهیم داشت که آن هم به لطف زنگنه وزیر محترم با زور آزمون از ما صلب شده است و حق ما توسط وزارت نفت درحال پایمال شدن است.

نمی‎دانستیم زنگنه وزیر می‎شود و امید ما را به خواب و رویا مبدل می‎کند

رضا عرب، دانشجوی گلستانی صنعت نفت آبادان از شهرستان گالیکش که در مدرسه نمونه دولتی کلاله درس خوانده است و با معدل 19درس در دبیرستان را تمام کرده و آرزویش این بود که بتواند به صنعت نفت کشور خدمت کند در گفت‎گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان با بیان اینکه با هزار امید و آرزو به امیدی تضمین شده دفترچه انتخاب رشته کردم، اظهار کرد: از کجا می‎دانستیم آقای زنگنه‎ای وزیر می‎شود و همه چیز رو برای ما به خواب و رویا مبدل می‎کند.

وی بیان داشت: والا آقای وزیر به تنهایی دارد اولویت استخدام و امریه که حق قانونی ما در انتخاب رشته بوده و ما با امید و اطمینان به این نوشته این دانشگاه را انتخاب کردیم را پایمال می‎کند.

هیچ حمایتی از دانشجویان برتر دانشگاه صنعت نفت نشده است

سیداحمد حسین پور یکی از دانشجویان گلستانی صنعت نفت نیز که از دبیرستان نمونه دولتی استرآبادی دانشجوی صنعت نفت شده در گفت‎گو با خبرگزاری فارس از گرگان با بیان اینکه با رتبه کنکور یک هزار و 180 در منطقه دو دانشگاه صنعت نفت قبول شدم و به خاطر شرایط خاص موجود در دفترچه انتخاب رشته کردم، گفت: چهار سال دانشگاه را با معدل 18.27 به اتمام رساندم و بدون شرکت در کنکور ارشد دوباره از همان دانشگاه پذیرش گرفتم.

وی تصریح کرد: لازم به ذکر است که هیچ حمایتی از طرف دانشگاه و وزارت نفت از دانشجویان برتر نشده و حتی مسؤولان وزارت در مراسم فارغ‌التحصیلی نیز شرکت نکردند.

این دانشجوی گلستانی یادآور شد: بنده که به دلیل شرایط مالی امکان تحصیل در خارج را ندارم از طرف وزارت هیچگونه حمایتی نشده‎ام.

محمد حسن رجبیان یکی دیگر از دانشجویان صنعت نفت آبادان  از دبیرستان نمونه استرآباد گرگان در سال 1392 وارد دانشگاه صنعت نفت شهید تندگویان آبادان شده است او معتقد است که با درس خواندن به دنبال برنامه‎ریزی برای آینده خود بوده است.

دانشجویان صنعت نفت اولویت استخدام دارند

وی در گفت‎گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان اظهار کرد: من می‎توانستم به مشاغل دیگر و حرفه‎ای دیگر بروم ولی آینده خود را در صنعت نفت متصور بودم.

وی ادامه داد: در دفترچه انتخاب رشته ذکر شده بود که دانشجویان صنعت نفت اولویت استخدام دارند و بندهای دیگری در برای پذیرش انتخاب این دانشگاه بیان شده بود که به اعتقاد من ارزش آن را داشت سختی دوری از خانواده و شرایط آب و هوایی گرم را تحمل کرد.

این دانشجوی گرگانی صنعت نفت آبادان فقط به امید استخدام تمامی شرایط سخت تحصیل را تحمل کردم، افزود: در دانشگاه ما دانشجویان ای بی سی تقسیم‌بندی می‎شوند که تمامی گروه الف بر اساس ابلاغیه باید وارد استخدام صنعت نفت شوند.

رجبیان با بیان اینکه اما آقای وزیر چند وقت پیش مصاحبه‎ای داشته‎اند و گفتند «ما تعدادی از ممتازین را استخدام می‎کنیم» و تعدادی قید اشتباهی است و باید تمامی گروه الف استخدام وزارت نفت و شرکت‎های تابع شوند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر نفت تعداد 20 هزار تا و ارقام عجیبی را بیان کردند و گفتند استخدام این تعداد بار زیادی برای دولت دارد اما دانشجیوان صنعت نفت تنها 2 هزار نفر است و این ترکیبی از دانشجویان و  فارغ‎التحصیلان است.

رجبیان یادآور شد: با اقدامات وزیر نفت امریه سربازی از ما صلب شده است و حق ادامه تحصیل را دیگر نداریم و اگر ارشد را در دانشگاه دیگر بخوانم از لیست کاریابی خارج خواهم شد و همچنین از ورودی سال‌جاری دانشگاه هیچ تعهدی برای استخدام به دانشجویان نداده است.

وی با بیان اینکه ما دانشجویان صنعت نفت آینده ما را بر اساس انتخاب رشته برنامه‎ریزی کردیم و جوانی ما دیگر قابل برگشت نیست که تجدید نظر کنیم، گفت: آقای زنگنه مازاد نیرو داریم قسمت‎های غیر عملیاتی هستیم و قرار است در پالایشگاه و بهره‎برداری‎ها کار کنیم و در این قسمت‎ها نیاز به نیروی متخصص است و از نمایندگان مجلس درخواست داریم به تجمع‎های ما توجه کنند و دولت و مردم به حقوق ما توجه کنند.

وضعیت نامعلوم استخدام 20 فارغ‎التحصیل گلستانی صنعت نفت

حسین زرین پور فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت آبادان استان گستان که از روستای گوزن فارس شهرستان گرگان وارد این دانشگاه شده است، در گفت‎گو با خبرنگار خبرگزاری فارس از گرگان اظهار کرد: بنده از راهنمایی در مدارس نمونه شهرستان گرگان تحصیل کردم و جزو بهترین‎های  استان بوده و همواره در آزمون‎های سراسری رتبه‎های خوبی را کسب کردم.

وی تصریح کرد: از دوم دبیرستان علاقه زیادی داشتم که مهندسی نفت شوم و به همین دلیل دانشگاه صنعت نفت آبادان را با رتبه 2 هزار انتخاب کردم.

این دانشجوی گلستانی ادامه داد: از تیر ماه 1393 از دانشگاه صنعت نفت آبادان فارغ تحصلی شدم اما از زمانی که آقای زنگنه سر کار آمده استخدام وزارت نفت خبری نیست.

زرین‎پور ابراز داشت: من بورسیه دانشگاه صنعت نفت آبادان بودم و تعهد محضری برای استخدام من وجود داشت اما یکسال و نیم است که وزیر با استخدام ما مخالفت کرده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان گروه الف بر اساس تعهدات می‎توانند بدون آزمون استخدام شوند، گفت: امروز با توجه به رشته و تخصصی که داریم هر جایی که برای کار می‎رویم ما را قبول نمی‎کنند و حتی کارگری را هم در شان ما نمی‎دانند.

این دانشجوی گلستان خاطرنشان کرد: در گذشته نیز سه بار دیگر تحصن کردیم و یک بار به مدت سه روز در برابر وزارت نفت تحصن غذا داشتیم اما این تحصن‎ها تاکنون پاسخی داده نشده است.

زنگنه ابراز داشت:  امروز وضعیت 20استخدام 20 فارغ التحصیل و 30 دانشجویی گلستانی صنعت نفت آبادان به تدبیر وزیر نفت نامشخص است.

==============

گزارش از: داود خاندوزی

=============

انتهای پیام/83015/ج40/

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : دانشجویان گلستانی صنعت نفت در آتش بی‌تدبیری وزیر سوختند/ واگذاری کامل امور نفتی به بیگانگان و بیکاری فارغ‎التحصیلان تخصصی نفت

دانشجویان گلستانی صنعت نفت در آتش بی‌تدبیری وزیر سوختند/ واگذاری کامل امور نفتی به بیگانگان و بیکاری فارغ‎التحصیلان تخصصی نفت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر