صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پایان طرح ولایت ابتدای مبارزه با جریان های انحرافی

هشتمین دوره طرح ولایت دانشجویان مازندارانی در اردوگاه یاوران مهدی (عج) به پایان رسید.

کد خبر : 41134

تاریخ انتشار : 28/05/1395 - 07:32


پایان طرح ولایت ابتدای مبارزه با جریان های انحرافی

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،دانشجویان به‌عنوان قشری تاثیرگزار و اثربخش، بهترین دوره عمر فکر و اندیشه‌ورزی خود را در دوره دانشجویی سپری می‌کنند و طرح ولایت، برای تعمیق معرفت فرهنگی و دینی همچنین عقلانی‌سازی شیوه نگرش و پردازش مسائل، دارای کارنامه موفقی است، هرچند که می‌تواند بهتر و پرثمرتر برگزار شود.

هشتمین دوره این طرح امسال به اجراء درآمد. قبل از شروع این دوره آموزشی شاهد استقبال زیاد دانشجویان جهت شرکت در این دوره بودیم، که مسئولان سازمان بسیج دانشجویی مازندران با توجه به ظرفیت محدود مجبور به گزینش، مصاحبه و انتخاب نهایی از بین متقاضیان شدند.

در هفت روز حضور 180 دانشجوی مازندرانی اعم از خواهر و برادر، کلاس‌ها و دوره‌های متعددی برگزار شد و حساسیت موضوع به حدی بود که مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور، جانشین فرماندهی سپاه کربلا، مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران و استادان تراز اول گفتمان انقلاب اسلامی در این دوره حضور یافتند و با دانشجویان مازندرانی به گفت و گو پرداختند.

جالب این جا است که مازندران از استان‌هایی است که همواره بیشترین تعداد متقاضی را برای طرح ولایت استانی اعزام می‌کند. نکته قابل توجه انتظار دانشجویان از دوره آموزشی است که برای آنان در نظر گرفته می‌شود.

طرح ولایت فرصتی برای بازآموزی

سیدمهدی حسینی مسئول علمی پژوهشی پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بهشهر، با بیان اینکه طرح ولایت فرصتی را جهت بازآموزی و یادآوری مهم‌ترین موارد گفتمان انقلاب اسلامی در اختیار دانش آموزان می‌گذارد، اظهار کرد: دانشجو علاقمند به کشف حقیقت و تشنه بصیرت است، و لذا طرح ولایت تا به الان توانسته پاسخگوی این مطالبه دانشجویی باشد.

وی افزود: دوره‌های آموزشی باید به گونه‌ای طراحی و تبیین شود تا دانشجوی بسیجی پس از اتمام آن بتواند در دانشگاه محل تحصیل خود پاسخگوی بسیاری از شبهات و سوال‌های دانشجویان باشد، که جریان‌های انحرافی در اذهان آنها بوجود آورده است.

حسینی با بیان اینکه از بدو ورود دانشجو به دانشگاه، هجمه‌های فرهنگی متوجه او می‌باشد، اظهار کرد: برای آنکه دانشجو بتواند راه درست را تشخیص دهد نیازمند آن است تا این مهم برای او تبیین گردد.

وی دوره طرح ولایت را غنی از مباحث روشنگری و بصیرتی دانست و گفت: این دوره مباحثی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد تا بتوانند در مقابله با جریان های انحرافی راهکار داشته و به مقابله بپردازند.

ضرورت تجهیز دانشجو به سلاح دانش و اطلاعات

فاطمه گودرزی مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تنکابن ارتقاء کمی و کیفی اطلاعات دانشجویان بسیجی را ضروری دانست و گفت: دانشجویان بسیجی برای آنکه بتوانند حضوری تاثیرگذار در دانشگاه داشته باشند، باید مجهز به سلاح دانش و اطلاعات به روز گردند تا در مقابله با جریان های انحرافی راهکار مناسب را اتخاذ کنند.

وی خاطر نشان کرد: دشمن تمرکز خود را روی جریان‌های انحرافی در صحن دانشگاه قرار داده و دانشجویان بسیجی چه برادر و چه خواهر نیازمند تجهیز و مقابله با آن هستند.

وی طرح ولایت را خوب توصیف کرد و گفت: این دوره آموزشی شرایط مساعدی را جهت فراگیری مباحث و اطلاعات به روز سیاسی، فرهنگی، معرفتی، بصیرتی و اعتقادی در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

طرح ولایت مقدمه ای بر افزایش آگاهی و نگاه بصیرتی

مسئول سازمان بسیج دانشجویی مازندران ، طرح ولایت را از برنامه‌های بنیادین بسیج دانشجویی دانست و خاطر نشان کرد: این طرح به منظور افزایش آگاهی و نگاه بصیرتی و معرفتی دانشجویان هر سال در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌گردد که هشتمین دوره استانی آن پایان یافت.

شهرام نوری بیان کرد: بعد از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و استمرار ارزش‌ها و باورهای دینی در جامعه، دشمنان اسلام حیات مادی خود را در خطر دیدند و درصدد تضعیف و ایجاد انحراف در باورهای نسل جوان برآمدند.

وی افزود: دشمن برنامه‌هایی همچون القای ناکارآمدی دین، ترویج شبهات و افکار انحرافی را در قالب شبیخون و تهاجم فرهنگی، طراحی کرده است.

توسعه معرفت دینی راهکار مقابله با توطئه دشمن

نوری یکی از راهکارهای اصلی مقابله با این توطئه‌ها را توسعه و گسترش معرفت و بصیرت دینی، بر پایه قرآن و مکتب اهل بیت (ع) برای تقویت قدرت تحلیل منطقی و مستدل در بین قشر جوان دانست و خاطر نشان کرد: این موضوع برای دانشجویان بسیار مهم می‌باشد که در این زمینه، دوره آموزش مبانی اندیشه اسلامی در قالب طرح ولایت در نظر گرفته شد.

وی درباره اهداف این طرح گفت: هدف از برگزاری طرح ولایت آشنایی و تسلط دانشجویان با مبانی اندیشه اسلامی، سیره عملی و نظری ائمه اطهار، آشنایی با نهادهای فرهنگی، آشنایی با رسالت، اهداف و ماموریت بسیج دانشجویی و کسب مهارت‌های لازم جهت ایفای نقش تربیتی و موثر در دانشگاه‌های استان است.

دانشجویان سفیران انقلاب اسلامی

مسئول بسیج دانشجویی مازندران هدف اصلی برگزاری طرح ولایت را تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: مسائل تربیتی و معرفتی مطرح شده در طرح ولایت موجب شده تا دانشجویان از نظر اعتقادی و تفکری تا حد زیادی در سطح یک نیروی تراز انقلاب اسلامی قرار گیرند.

وی افزود: انتظار داریم دانشجویان پس از گذراندن دوره‌های تخصصی در طرح ولایت به عنوان یک سفیر و راهنمای انقلابی به شبهات موجود در بین دانشجویان پاسخ دهند و با برخی جریان‌های انحرافی به مقابله بپردازند. 

  

دیدگاه شما در مورد : پایان طرح ولایت ابتدای مبارزه با جریان های انحرافی

پایان طرح ولایت ابتدای مبارزه با جریان های انحرافی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر