صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

کمک 70 میلیارد ریالی خیران به مدارس مازندران

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در جمع مدیران مدارس چالوس از کمک 70 میلیارد ریالی خیران مازندران در سال گذشته در راستای پروژه مهر به آموزش و پرورش خبر داد.

کد خبر : 41028

تاریخ انتشار : 25/05/1395 - 17:20


کمک 70 میلیارد ریالی خیران به مدارس مازندران

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، اسفندیار نظری در جمع مدیران مدارس عضو ستاد پروژه مهر چالوس با بیان اینکه لوازم مستعمل مدارس باید تعیین تکلیف شود، اظهار کرد: با ورود دانش‌آموزان به مدرسه در ابتدای مهرماه، باید تفاوت مدرسه از خرداد و تیرماه به خوبی احساس شود.

وی افزود: در سال گذشته خیران استان 70 میلیارد ریال در راستای پروژه مهر به آموزش و پرورش کمک کردند و در سال جدید باید این ارتباط افزایش یابد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران به موفقیت دانش‌آموزان چالوسی در مسابقات ملی آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: در ماه گذشته مازندران رتبه سوم و شهرستان چالوس رتبه چهارم کشور را از آن خود کرده است و این اتفاق برای اولین بار رخ داد.

این مسئول از کسب رتبه پنجم آموزش متوسطه چالوس در استان خبر داد و تصریح کرد: رتبه‌های خوب دانش‌آموزان این شهرستان در کنکور سراسری سال جاری نشانگر همین امر است.

نظری با تأکید بر لزوم رعایت سلسله مراتب مدیریتی در آموزش و پرورش یادآور شد: صبر، صداقت و امانت‌داری از مهم‌ترین اصول مدیریت است كه باید در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد، زیرا انسان‌ها بزرگترین امانت نزد معلمان هستند و امانت‌داری معلمان باعث پویایی كشور می‌شود.

وی با اشاره به لزوم رعایت عدالت تصریح كرد: تشکیل مدارس خاص باعث ضایع شدن حق مدارس دولتی شد و باعث فراموش شدن مدارس دولتی شده است، اما امروز وزیر آموزش و پرورش تمام تلاش خود را برای بهتر شدن وضعیت مدارس دولتی به کار گرفته است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینكه نباید از سوی مدارس به خانواده‌ها فشار مالی تحمیل شود، ادامه داد: در مورد دریافت کمک‌های مالی باید رضایت خانواده‌ها جلب شود تا اعتراضی را به همراه نداشته باشد، از سوی دیگر باید به وضعیت معیشتی و رفاه و آسایش آنان نیز توجه شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: حفظ نظم و انضباط و آراستگی مدارس یکی از ملزومات مدیریت مدارس است و باید این مسأله را به عنوان الگویی برای معلمان و دانش‎آموزان مطرح کرد.

نظری، مدیران مدارس را به رفتار ملایم و تقویت انتقاد‌پذیری در خود توصیه کرد و متذکر شد: باید از مقاطع ابتدایی کارآفرینی به دانش‌آموزان آموزانده شود و به همین دلیل در سال تحصیلی آینده در پایه دهم و نیز برای مدارس شبانه‌روزی بسته ویژه آموزشی به صورت رایگان در نظر گرفته شد.

وی از آغاز سال تحصیلی جدید در سوم مهرماه خبر داد و افزود: پروژه مهر نماد بهره‌وری و اثربخشی در آموزش و پرورش است و لازم است مدیران تا آن زمان میزان آمادگی مدرسه خود را بسنجند و برای اجرای درست این برنامه سازماندهی درست داشته باشند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: کتاب‌های پایه دهم دوره آموزشی متوسطه دوم در سال تحصیلی جاری تغییر یافته است و همه معلمان باید تا آغاز مهرماه آموزش‌های لازم در مورد آنها را پشت سر گذاشته باشند.

این مسئول در پایان هدایت تحصیلی را یکی از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها دانست و گفت: در شهرستان چالوس تاکنون هیچ اعتراضی در این مورد وجود نداشته است و این نشانه اجرای درست آن در مدارس شهرستان است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : کمک 70 میلیارد ریالی خیران به مدارس مازندران

کمک 70 میلیارد ریالی خیران به مدارس مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر