صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وقتی محرومیت‌زدایی با چاشنی نخبگی علمی همراه می‌شود/ اعزام جهادگران بنیاد ملی نخبگان به مناطق محروم نکا

دو گروه از نخبگان علمی کشور به منظور محرومیت‌زدایی در قالب گروه‌های جهادی عازم مناطق محروم شهرستان نکا شدند تا شرایط جدیدی از کار و زندگی را درک کنند.

کد خبر : 41026

تاریخ انتشار : 25/05/1395 - 17:16


وقتی محرومیت‌زدایی با چاشنی نخبگی علمی همراه می‌شود/ اعزام جهادگران بنیاد ملی نخبگان به مناطق محروم نکا

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، بنیاد ملی نخبگان که زیر نظر نهاد ریاست جمهوری به فعالیت می‌پزدارد، به دستور مقام معظم رهبری تشکیل  شده و نظارت مستقیم ایشان نیز همواره وجود دارد که طی جلسات دوره‌ای برگزار شده نخبگان با رهبر انقلاب، ایشان همواره بر اهمیت پرداختن به مناطق محروم کشور تأکید داشته‌اند.

بنابر دستور مقام معظم رهبری در زمینه تافته جدا بافته نبودن نخبگان نسبت به جامعه، و ضرورت حضور آنان در عرصه‌های جهادی، به منظور دستیابی به عمران و آبادی در مناطق کم برخوردار با استفاده از علم نخبگان و آمادگی درک مناطق محروم برای افرادی که قرار است در آینده مدیر یکی از رده‌های اجرایی کشور شوند حضور در اردوهای جهادی برای آنان برنامه‌ریزی می‌شود.

برهمین اساس قرارگاه جهادی متمرکزی از نخبگان متخصص در سطح کشور تشکیل شده استَ، که با ثبت نام افراد نخبه در آن قرارگاه به تناسب فراخوانی که از مجموعه سپاه و بسیج سازندگی در آن سامانه قرار می‌گیرد، اطلاع‌رسانی جهت فراخوان و اعزام به مناطق مختلف در کل کشور انجام می‌شود.

 
 

در همین زمینه یاسر رحمتی خورشیدی مسئول اجرای اردوهای جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران در این زمینه، اظهار کرد: سازماندهی گروه جهادی بنیاد نخبگان در استان با مدیریت بسیج سازندگی و بنیاد نخبگان مازندران انجام می‌شود.


نخبگان مازندران در اردوهای جهادی
وی افزود: پس از ثبت نام و اعلام آمادگی این افراد در سامانه بنیاد ملی نخبگان جهت حضور در اردوهای جهادی، جهت حضور این افراد در حوزه‌هایی که اولویت حضور آن‌ها بیشتر حس می‌شود، اسامی استخراج و دسته‌بندی می‌شوند.

مسئول اجرای اردوهای جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلا مازندران درمورد گروه‌هایی که امروز به مناطق محروم شهرستان نکا اعزام شدند، خاطرنشان کرد: این دو گروه در قالب تیم‌های پزشکی متشکل از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اهواز، اصفهان، تهران و افراد بومی این منطقه هستند که به روستای «کَچِپ محله» اعزام می‌شوند.

 
 

این مسئول اضافه کرد: گروه دوم که مربوط به اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد خانواده می‌شود از متخصصین حوزه کشاورزی و اساتید دانشگاه‌ها تشکیل شده است که در قالب تیم اقتصاد مقاومتی به روستای «وِلامدِه» اعزام می‌شوند.


نخبگان و سه روز زندگی با محرومان و مستضعفان
وی گفت، مدت حضور این دو گروه در این دو روستا سه روز پیش‌بینی شده است که با همکاری شبکه بهداشت و درمان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، بخشداری هزارجریب و ناحیه مقاومت بسیج نکا در این مدت به انجام فعالیت می‌پردازند.

رحمتی تصریح کرد: گروه‌های اعزامی هشت نفره هستند که اولین اعزام جهادی نخبگان در شهرستان نکا به شمار می‌آید و بنا بر این است تا پس از دریافت بازخورد اولیه از اولین گروه اعزامی، این حضور پر رنگ‌تر شده و تا انتهای سال ادامه پیدا کند.

 
 

به گزارش خبرنگار ما، روستاهای «کَچِپ محله» و «وِلامدِه» از منطقه هزارجریب و کوهستانی نکا به شمار می‌آیند که به عنوان مناطق محروم شهرستان میزبان حضور گروه‌های جهادی مختلف شده‌اند.

اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم شهرستان نکا طی هفته‌های گذشته در قالب گروه‌های جهادی خواهر دانشجو و طلبه آغاز شده است، که بنابر گفته مسئولان اعزام گروه‌های دیگر نیز دست کم تا انتهای تابستان ادامه پیدا می‌کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی محرومیت‌زدایی با چاشنی نخبگی علمی همراه می‌شود/ اعزام جهادگران بنیاد ملی نخبگان به مناطق محروم نکا

وقتی محرومیت‌زدایی با چاشنی نخبگی علمی همراه می‌شود/ اعزام جهادگران بنیاد ملی نخبگان به مناطق محروم نکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر