صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

12 هزار موقوفه تصرف‌شده در مازندران وجود دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 12 هزار و 925 موقوفه متصرفی در مازندران وجود دارد، گفت: 100 هزار مستأجر موقوفات در مازندران وجود دارند.

کد خبر : 41025

تاریخ انتشار : 25/05/1395 - 17:14


12 هزار موقوفه تصرف‌شده در مازندران وجود دارد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در دیدار مدیران اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: وزن مجلس شورای اسلامی وزنی خوب و مثال‌زدنی است و امیدواریم خدمات ارزشمندی از سوی آنها شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه همدلی و همزبانی خوبی در مازندران وجود دارد و انتظار داریم استان به‌سمت توسعه حرکت کند، افزود: فعالیت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه جهادی و ولایی است و طی چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی را در این سازمان شاهد هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه اوقاف یک دستگاه فرهنگی اثرگذار است که نیروهای مومن و انقلابی در آن در حال فعالیت هستند، ادامه داد: تا به امروز تلاش کرده‌ایم از تمامی ظرفیت‌های درون سازمان اوقاف و ظرفیت‌های دیگر مازندران استفاده کنیم.

این مسئول بیان کرد: اوقاف تعامل با مسئولان نظام، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و ... را اصل قانونی خود می‌داند و در این زمینه پافشاری می‌کند.

علیزاده با بیان اینکه 12 هزار و 925 موقوفه متصرفی در مازندران وجود دارد، تصریح کرد: بیش از 100 هزار رقبه، 70 هزار رقبه غیر متصرفی و 100 هزار مستأجر موقوفات در مازندران وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه استان در زمینه موقوفات رتبه سوم کشور را دارد، تصریح کرد: بیش از 3 هزار خادم افتخاری در آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه مازندران فعالیت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 360 مرکز فرهنگی قرآنی در آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه مازندران فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: بیش از 4 هزار مسجد در مازندران داریم که همه آنها وقف هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه اوقاف مازندران در چند سال اخیر موفقیت‌های خوبی به‌دست آورده و رتبه‌های برتر را دریافت کرده است، افزود: معتقدیم که اوقاف مازندران با توجه به کسب رتبه‌های برتر کشوری به جایگاه اصلی خود نزدیک شده و انتظار داریم همه مسئولان ارشد استانی و شهرستانی به‌ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اوقاف حمایت کنند تا این جایگاه حفظ شود.

علیزاده با بیان اینکه 16 پروژه عمرانی موقوفات در استان در حال اجراست، افزود: انتظار داریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی از لایحه اصلاح قانون تشکیلات اختیارات سازمان اوقاف حمایت کنند.

وی در پایان خواستار اختصاص بودجه فرهنگی، قرآنی و فن‌آوری به بقاع متبرکه شد و گفت: هیچ پروژه عمرانی موقوفات به‌صورت ملی در استان اجرا نشد و انتظار داریم بعضی از پروژه‌های شاخص عمرانی بقاع متبرکه مازندران به‌عنوان پروژه ملی معرفی شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : 12 هزار موقوفه تصرف‌شده در مازندران وجود دارد

12 هزار موقوفه تصرف‌شده در مازندران وجود دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر