صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

صنعت داخل را نباید قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد

یک عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با اعلام اینکه دولت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را اولویت نخست قرار دهد، گفت: صنعت داخل را نباید قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد.

کد خبر : 40864

تاریخ انتشار : 22/05/1395 - 13:18


 صنعت داخل را نباید قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد

به گزارش خط امید به نقل از تسنیم،بهمن قاسمی درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بانک مرکزی در سال گذشته اعلام کرد 417 هزار میلیارد تومان  تسهیلات در اختیار تولید قرار داده و امسال این رقم به 550 هزار میلیارد تومان می رسد، اظهارداشت: تاکنون گزارش در این زمینه منتشر نشده است.

وی افزود: کاهش نرخ سود تسهیلات به سیستم بانکی ابلاغ شده اما عملکردها با نرخ مصوب متفاوت است به نحوی که برخی بانک ها تا 30 درصد نرخ سود تسهیلات هم مورد از متقاضیان دریافت می‌کنند.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه دولت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را اولویت نخست قرار دهد، گفت:
 ظرفیت پیش بینی شده واحد فولادی بنده 2 میلیون تن است اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و افت فعالیت های عمرانی با ظرفیت تولید 10 تا 15 درصدی به فعالیت خود ادامه می دهیم.

به اعتقاد قاسمی خوشبختانه اوضاع اقتصادی کشور موجب همراهی سازمان امور مالیاتی با تولید کنندگان شده و احتمال می رود مشکل این واحد تولیدی با سازمان یاد شده برطرف شود.

وی با اعلام اینکه مشکلات داخلی و خارجی تولید فولاد باعث شده تا به فکرادغام یا مشارکت این واحد باشیم، افزود: با وجود استقبال از واگذاری 51 درصدی سهام این واحد تولیدی و نداشتن بدهی سررسید گذشته، تاکنون استقبال لازم نشده است.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ضمن انتقاد نسبت به عملکرد هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، گفت: اصولاً هیات مدیره در دوره های مختلف شیوه ای را به مورد اجرا می گذارد که اولویت کاری مربوط به منافع آنها می شود.

قاسمی با تأکید براینکه اجرایی سازی توافق برجام نباید بستری برای واردات گسترده انواع کالا به ویژه تولیدات فولادی باشد، تصریح کرد: اعمال تعرفه های لازم از سوی دولت به منظور حمایت از تولیدات فولادی کشورامری ضروری است.
 
این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اینکه مزیت صادرات تولیدات فولادی موجب شده رویکرد واحدهای فولاد ساز کشوربه سمت بازارهای برون مرزی باشد، تصریح کرد: این یک امتیاز برای کارخانه های تولید کننده داخلی است، اما نباید صنعت داخل را قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد.

وی افزود: براساس سند چشم انداز 1404 ظرفیت تولید فولاد کشور باید به رقم 55 میلیون تن برسد که لازمه تحقق این مهم فراهم سازی ظرفیت 72 میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن، 85 میلیون تنی گندله و 54 میلیون تنی آهن اسفنجی است.

 انتهای پیام/

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : صنعت داخل را نباید قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد

 صنعت داخل را نباید قربانی تامین نیاز شرکت های خارجی کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر