صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جمهوری اسلامی حرف اول منطقه را می‌زند/ «خون شهیدان» سرمایه حقیقی کشور

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی امروز حرف اول را در منطقه می‌زند، گفت: نظام جمهوری اسلامی با اتکا به مردم، بیان مشکلات به آن‌ها و استمداد از مردم در امور به یک نظام بی‌بدیل در دنیا تبدیل شده است.

کد خبر : 40861

تاریخ انتشار : 22/05/1395 - 13:14


جمهوری اسلامی حرف اول منطقه را می‌زند/ «خون شهیدان» سرمایه حقیقی کشور

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در یادواره شهدا و علمای بخش لایی از منطقه هزارجریب شهرستان نکا، با اشاره به معنویت و روحیه بالای مردم در گرامیداشت یاد شهدا، اظهار کرد: خدمت به چنین مردمی که با این میزان از معنویت و حضور، یاد و خاطره شهدا را گرامی می‌دارند یک توفیق الهی است.

وی افزود: بنابر فرموده خداوند متعال در قرآن، شهدا نزد پروردگار زنده بوده و از رزق الهی بهره می‌برند درحالی که شهادت یک حکایت واقعی را در باطن خود دارد اما عمق شهادت برای ما خیلی واضح نیست.

رئیس قوه قضائیه با بیان اثر سه گانه شهادت بر جامعه، خاطرنشان کرد: اولین اثر شهادت برای خود شهید متجلی می‌شود و به درجه‌ای می‌رسد و به عوالمی دست پیدا می‌کند که برای ما ناشناخته است و تنها قرآن آن را حی می‌داند.

این مسئول اضافه کرد: دومین اثر مربوط به اطرافیان شهدا است که شهید به یک الگو برای اطرافیان خود و جامعه تبدیل شده و آن‌ها را به سوی حق دعوت می‌کند و باتوجه به اینکه جایگاه الگو در جامعه بسیار مهم بوده و بسیاری از فضایل اخلاقی از طریق الگوهای اخلاقی منتقل می‌شود بنابراین تنها یک رفتار از یک الگو اثری بیشتر از بسیاری از سخنرانی‌ها در رشد و کمال انسان‌ها دارد.

خون شهیدان، سرمایه حقیقی کشور

وی سومین اثر شهادت را در استقلال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مردم برشمرد و گفت: اگر شهدا نبودند و این مرز و بوم را حفظ نمی‌کردند امروز چگونه می‌توانستیم استقلال کشور را مشاهده کنیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر ایستادگی کشور در برابر تمام زورگویان منطقه و فراتر از آن به برکت خون شهدا، خون شهیدان را سرمایه حقیقی امروز کشور دانست و تصریح کرد: رشادت‌ها و خون شهدا اقتدار و سربلندی جمهوری اسلامی را برجسته کرده است.

وی افزود: باتوجه به اذعان دشمنان، امروز حرف اول منطقه با جمهوری اسلامی است اما این نه به خاطر لشکرکشی بلکه به خاطر آرمان‌خواهی انسانی و اسلامی این نظام است که شهدا با خون خود آن را آبیاری کردند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به پراکنده شدن اقتدار ناشی از الزام به آرمان‌های جمهوری اسلامی در سراسر جهان، اظهار کرد: همین امر سبب ترس نظام خائن سعودی شده که در گوشه و کنار دنیا آن را مطرح کرده و با بروز احساس خطر خود از پراکنده شدن شیعیان اهل بیت در جهان بر آن تأکید می‌کنند.

حرف اول منطقه از زبان جمهوری اسلامی

این مسئول با بیان اینکه جمهوری اسلامی امروز حرف اول را در منطقه می‌زند، اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی با اتکا به مردم، بیان مشکلات به آن‌ها و استمداد از مردم در امور به یک نظام بی‌بدیل در دنیا تبدیل شده است، برهمین اساس شهدا که خون خود را در این راه فدا کردند از ما انتظار وفاداری و همکاری در این مسیر که برخاسته از ارزش‌های الهی، اخلاقی و اسلامی است را دارند.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین ارکان این نظام ولایت فقیه است که به خاطر آن در کشور، امنیتی است که در هیچ جای منطقه وجود ندارد و باوجود اینکه دشمنان در سراسر دنیا این نظام را هدف گرفته‌اند اما ولایت فقیه مثل کوه مقابل آن‌ها ایستاده است.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به ناامیدی آمریکایی‌ها در جریان فتنه 88، اظهار کرد: دشمنان در جریان فتنه سال 88 با تمام توان تلاش کردند انقلاب مخملی به راه بی‌اندازند ولی مردم پشت ولایت فقیه ایستادند و نگذاشتن از کشور درون متلاشی شود.

وی افزود: پس از آن، داستان تحریم ایجاد شد که با تحریم‌های سختگیرانه که به اذعان دشمنان در تاریخ دنیا بی‌مانند بوده خواستند جمهوری اسلامی را به زانو در آورند اما به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم و دنبال کردن اهداف شهدا به خواسته خود نرسیدند.

رئیس قوه قضائیه در پایان با اشاره به بسیج شدن دنیا به منظور به انحراف کشاندن جوان‌ها، مردان و زنان این کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان از طریق ماهواره‌های کذایی و به قصد قربت، کانال‌های به زبان فارسی را برای مردم ما پخش می‌کنند تا اینکه قرآن، شهدا و اهداف شهدا را از مردم بگیرند که لازم است همه بیدار شویم. 

  

دیدگاه شما در مورد : جمهوری اسلامی حرف اول منطقه را می‌زند/ «خون شهیدان» سرمایه حقیقی کشور

جمهوری اسلامی حرف اول منطقه را می‌زند/ «خون شهیدان» سرمایه حقیقی کشور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر