صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

تجلیل از خبرنگاران یا میتینگ تبلیغاتی نامزد انتخابات شورای شهر؟!

اداره آموزش و پرورش قائم‌شهر درجالی مراسمی برای تجلیل از خبرنگاران برگزار کرد که این مراسم حواشی زیادی داشت.

کد خبر : 40857

تاریخ انتشار : 22/05/1395 - 13:06


تجلیل از خبرنگاران یا میتینگ تبلیغاتی نامزد انتخابات شورای شهر؟!

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،صبح پنج‌شنبه اداره آموزش و پرورش قائم‌شهر مراسمی برای تجلیل از خبرنگاران به‌مناسبت روز خبرنگار برگزار کرد و با ارسال دعوتنامه‌ای با امضای معاون آموزش و پرورش این شهرستان از خبرنگاران قائم‌شهری دعوت کرد.

تجلیل از خبرنگاران با حمایت ادارات و نهادهای دولتی شاید قدردانی کوچکی نسبت به فعالیت‌های بزرگ و یک‌ساله اصحاب رسانه باشد که برخی از ادارات آن را انجام می‌دهند.

اما مراسم روز خبرنگار که امروز در کانون فرهنگی تربیتی برادران شهرستان قائم‌شهر برگزار شد، رنگ و بوی دیگری داشت و در آن هیچ گونه احترامی به خبرنگاران نشده بود.

قائم‌شهر به لطف خداوند منان و به گفته‎ خیلی از مسئولان از خبرنگاران توانمند و برجسته کشوری و استانی برخوردار است ولی متاسفانه جای خیلی از این عزیزان در این برنامه خالی بود و نامی از آنان برده نشد.

علامت سوال بزرگ مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار که توسط آموزش و پرورش شهرستان قائم‌شهر برگزار شد، نبود مدیر و مسئولان برتر آموزش و پرورش قائم‌شهر در این برنامه بود که به گفته معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش در ماموریت کاری و جلسه رییسان آموزش و پرورش کشور حضور داشتند.

صادق ولیاندوست، تنها معاون آموزش و پرورش بود که در جلسه‌ای که خود میزبان مراسم بودند حضور داشت، اما سوال اینجاست، آیا نمی‎شد این مراسم را در روز دیگری برگزار کرد که مدیر آموزش و پرورش حضور داشته باشد؟

از ضعف‌های اجرای برنامه‌ای که بیش از سه ساعت طول کشید و از صندلی‌های خالی سالن نیز بگذریم اما موضوع اصلی این است که تجلیل از خبرنگار، به نام آموزش و پرورش شهرستان قائم‌شهر بود اما به کام افرادی که خود را آماده حضور در انتخابات شورای شهر سال آینده می‎کنند.

آیا برگزار شدن اینجور مراسمات نیاز است؟ به نظر برخی از خبرنگاران برگزار نشدن این سبک مراسمات بهتر از برگزاری این مدل برنامه آن هم با عنوان گرامی‌داشت روز خبرنگار است.

مجری برنامه هنگام دعوت از فردی که به‌عنوان اسپانسر مراسم در سالن حضور داشت، به حاضران در برنامه اعلام کرد این دعوت جهت سخنرانی بدون هماهنگی قبلی با این شخص است، درحالی‌که بعد از قرار گرفتن پشت میکروفون، متن سخنرانی خود را از جیبش درآورد و شروع به سخنرانی کرد و سوال اینجاست که اگر سخنرانی فردی که به منظور تبلیغات و معرفی خود به خبرنگاران در این مراسم حضور داشت از قبل هماهنگ نشده بود چطور متن سخنرانی را آماده به‌همراه داشت؟

این گونه است که اکثر خبرنگاران از غریبی و گمنامی خود و شغل‌شان می‌گویند و می‌نویسند، چون حتی در هفته‌ای که به نام خبرنگار است این طور مظلومانه مراسم برگزار می‌شود.

البته برای اولین سال آن هم به برکت تاسیس بسیج رسانه شهرستان قائم‌شهر، امسال در هفته خبرنگار مراسمی توسط خود خبرنگاران و با کیفیت مطلوبی در قائم‎شهر برگزار شد و خبرنگاران کمی از این غربت خارج شده‌اند که امیدواریم این روند بسیج رسانه شهرستان قائم‌شهر ادامه پیدا کند و خبرنگاران این گونه مظلوم و غریب نباشند.

به امید روزی که مسئولان مربوطه بتوانند جایگاه واقعی خبرنگاران را بدانند و مراسمی در حد و منزلت خبرنگار برگزار کنند نه اینکه اینگونه خبرنگاران را به میتینگ تبلیغاتی یکی از کاندیدهای انتخابات آن هم توسط یک اداره دعوت شوند. 

  

دیدگاه شما در مورد : تجلیل از خبرنگاران یا میتینگ تبلیغاتی نامزد انتخابات شورای شهر؟!

تجلیل از خبرنگاران یا میتینگ تبلیغاتی نامزد انتخابات شورای شهر؟!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر