صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

امروز چشم امید همه مستضعفان جهان به ملت ایران است /با پیراهن امام خامنه‌ایی به سیل زدگان تایلندی کمک می کردیم

حجت الاسلام ایکارات جای پونگسای گفت: ما حادثه سیلی که در تایلند اتفاق افتاد، با پیراهن هایی که عکس آقای خامنه‌ای بر آن نقش بسته بود به کمک مردم تایلند رفتیم.

کد خبر : 40824

تاریخ انتشار : 21/05/1395 - 13:49


امروز چشم امید همه مستضعفان جهان به ملت ایران است /با پیراهن امام خامنه‌ایی به سیل زدگان تایلندی کمک می کردیم

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،؛ حجت الاسلام ایکارات جای پونگسای مشهور به حسین خان از کشور تایلند و با مدرک کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه لام کام هنگ تایلند است که پس از تشرف به مذهب شیعه جهت تلمذ علوم حوزوی و اسلامی به ایران و شهر مقدس قم مهاجرت کرد.


وی امروز در جمع دانشجویان دانشگاه های مازندران حاضر شد و بیان نحوه مشرف شده به دین اسلام و همچنین تشریح وضعیت ادیان در کشور تایلند و جمعیت شیعیان تایلند پرداخت.


حسین خان در این خصوص گفت: من در تایلند به دنیا آمدم و در آنجا بزرگ شدم و اسم تایلندی من ایکارات و اسم اسلامی ام، حسین خان است.


وی افزود: من از ابتدا سنی حنفی بودم، ولی با تحقیق و آشنایی با امامان شیعه به این نتیجه رسیدم که آنها بر حق هستند و همین دلیل شیعه شدم.


این طلبه تایلندی با بیان اینکه دین رسمی مردم تایلند بت پرستی است و آنها سگ و قورباغه و گاو و ... را می پرستند، ادامه داد: از 70 میلیون جمعیت تایلند 82 درصد مردم بت پرست هستند و آنها قایل اند به اینکه بهترین عرفان از نظر آنها بت پرستی است.


وی ادامه داد: روش زندگی در کشور ما به گونه است که انسان اصلا فکر نکند تنها صبح از خواب بیدار شود و به سر کار برود و شب هم از کار باز گردد و به دنبال لذت و تفریح باشد و دوباره روز از نو و روزی از نو.


فکر می کردم شیعیان در روز عاشورا کارهای بد انجام می دهند


طلبه حوزه علمیه جامعه المصطفی قم در بخش دیگری از سخنانش گفت: خانواده من یک خانواده کاملا مذهبی است. پدر و عموی من سنی و وهابی بودند و من نیز به تبعیت از آنها سنی بودم.


وی افزود: بعد از مدتی عموی من شیعه شد و از این رو ما از او فاصله گرفتیم، چرا که وهابی ها می گویند، در روز عاشورا، شیعیان به مسجد و حسینیه می روند و همه در و دیوار را سیاه می کنند که کار بدانجام دهند. ما که اینها را شنیدیم از شیعیان دور شدیم.


حسن خان تاکید کرد: اما من همیشه به هیئت عمویم می رفتم تا برای عزاداران غذا آماده کنم و در آنجا می دیدم که این تهمت هایی که به شیعیان زده می شود، کاملا دروغ است. 


وی خاطرنشان کرد: پس از اینکه من دیدم این تهمت هایی که به شیعیان زده می شود، دروغ است، من و پدرم تصمیم گرفتیم تا بیشتر راجع به مذهب شیعه تحقیق کنیم و از این روز با چند نفر از اساتیدی که در ایران درس خوانده بودند صحبت کردیم.


این طلبه خارجی با بیان اینکه پس از پرس و جوهای فراوان تصمیم گرفتم به ایران بیایم و در قم تحصیل کنم تا بتوانم معارف شیعه را بیشتر بشناسم، گفت: از سال 86 به ایران آمدم و اکنون در رشته فقه و اصول مدرک کارشناسی اخذ کرده ام  و در حال ادامه تحصیل در مقطع ارشد می باشم.


با پیراهن امام خامنه ای به سیل زدگان تایلندی کمک می کردیم


وی در تشریح فعالیت های خود در کشور تایلند هم اظهار داشت: تشکلی با عنوان عاشقان ولایت فقیه در تایلند وجود دارد که بیش از 2000 نفر عضو دارد و عمده فعالیت آن کمک به مردم در زمینه های مختلف است.


حجت الاسلام ایکارات جای پونگسای در تشریح این فعالیت ها به سیل چندی قبل کشور تایلند اشاره کرد و گفت: برای مثال ما در آن حادثه با پیراهن هایی که عکس آقای خامنه ای بر آن نقش بسته بود به کمک مردم تایلند رفتیم و یا در راهپیمایی روز قدس هم سازمان دهی دانشجویان و مردم از اقشار مختلف تایلند با تشکل ما بود.


وی افزود: امروز پس از سال ها توسط جامعه المصطفی العالمیه در تایلند بیش از 300 کتاب شیعه ترجمه شده است و روز به روز تعداد شیعیان بیشتر می شود و هم اکنون حدود 80 هزار نفر مسلمان در کشور تایلند در بین گاو پرست ها و قورباغه پرست ها وجود دارد.

 

در کشورهای دیگر امام خمینی و امام خامنه ای، شاخص مردم هستند


این طلبه خارجی با بیان اینکه شما ایرانی ها قدر امام و رهبری را نمی دانید، خاطرنشان کرد: شما که در ایران زندگی می کنید شاید ندانید اما در کشورهای دیگر مردم امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را به عنوان شاخص و رهبر واقعی در کارهای سیاسی و هدایت جامعه می دانند و سرمداران گروه های مختلف را با آنها می سنجند که تا چه اندازه نظرات و عقاید آنها با امام خمینی (ره)تزدیک است.


حسین خان با اظهار این که در خانه‌های بسیاری از مسلمانان جهان، تصاویر امام راحل، رهبر معظم انقلاب و مرحوم آیت­الله بهجت وجود دارد، افزود: مسلمانان تایلندی با این که این شاید عکس این بزرگواران را ندیده باشند، اما ارادت قلبی بسیاری به آنها دارند.


دانش پژوه جامعه المصطفی در پایان با بیان اینکه امروز ایران در رای نبرد حق علیه باطل قرار دارد گفت: امروز بسیاری از مردم مظلوم جهان چشم امید به مردم ایران دوخته اند و اگر مردم میدان را خالی کند، بسیاری از مردم جهان امید خود را از دست می دهند. 

  

دیدگاه شما در مورد : امروز چشم امید همه مستضعفان جهان به ملت ایران است /با پیراهن امام خامنه‌ایی به سیل زدگان تایلندی کمک می کردیم

امروز چشم امید همه مستضعفان جهان به ملت ایران است /با پیراهن امام خامنه‌ایی به سیل زدگان تایلندی کمک می کردیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر