صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مشارکت 480 میلیون یورویی چینی‌ها در پروژه سد هراز/ شهرک صنعتی چینی در شرق مازندران مستقر می‌شود

دبیر شورای اطلاع‌رسانی مازندران از مشارکت 480 میلیون یورویی چینی‌ها در پروژه سد هراز و ساخت شهرک صنعتی چینی در شرق مازندران خبر داد.

کد خبر : 40798

تاریخ انتشار : 19/05/1395 - 21:15


مشارکت 480 میلیون یورویی چینی‌ها در پروژه سد هراز/ شهرک صنعتی چینی در شرق مازندران مستقر می‌شود

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، احمد مظفری در همایش تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان نکا با اشاره به کاهش بی‌سابقه تورم در این دولت در قیاس با نیم قرن اخیر، اظهار کرد: این دولت تورم بیش از 45 درصدی را ظرف مدتی کوتاه به زیر 10 درصد رسانده و در جدیدترین آمار بدست آمده نرخ تورم روستایی در تیرماه امسال به 3/8 درصد رسیده است.

وی افزود: طی دوسال گذشته در بندر امیرآباد بیش از یک هزار میلیارد تومان و در حوزه آی‌تی و زیرساخت‌های فناوری بیش از 600 میلیارد تومان در مازندران سرمایه‌گذاری شده، همچنین در حوزه ملی نیز واردات نفت آسیا طی دو سال گذشته 47 درصد افزایش یافته است.

دبیر شورای اطلاع‌رسانی مازندران در زمینه رونق اقتصادی در دولت فعلی، خاطرنشان کرد: باوجود رکود، تورم و مشکلات اقتصادی به ارث رسیده از دولت قبل، تراز بازرگانی کشور برای اولین بار مثبت شده و یک درصد صادرات غیر نفتی نسبت به واردات افزایش یافته است.

این مسئول اضافه کرد: در دولت گذشته 5 تا 6 میلیون تن گندم وارد می‌شد اما در این دولت در سال 94 در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم، بنابراین برخی افراد که چشم خود را بسته و به عملکرد دولت انتقاد می‌کنند این واقعیت‌های موجود را نیز مشاهده کنند.

افتتاح اولین مرکز دیالیز بخش خصوص مازندران در شرق استان

وی گفت: پس از به نتیجه رسیدن کُریدور شرق و جاده ابریشم، با اقدامات دولت و در سفر اخیر رئیس جمهور به آذربایجان، توافقنامه 7 هزار و 200 کلیومتر مسیر کُریدور شمال به جنوب امضا شده و عملیاتی می‌شود که با این اقدام جمهوری اسلامی ایران به عنوان هاب ترانزیتی منطقه معرفی می‌شود.

مظفری همچنین در زمینه جدیدترین رویدادهای اقتصادی مازندران از موافقت هیئت چینی با فاینانس(تأمین اعتبار) 480 میلیون یورویی سد هراز و به مرحله قرار داد رسیدن آن در دیدار روز گذشته استاندار مازندران با هیئت اقتصادی چینی خبر داد تا این پروژه عظیم بخش اعظمی از مشکلات آب منطقه را حل کند.

وی افزود: همچنین با توافق با این هیئت، شهرک صنعتی چینی‌ها در شرق مازندران ساخته و تجهیزات و امکانات از سوی چینی‌ها در منطقه به منظور توسعه اشتغال مستقر و فراهم می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران اضافه کرد: اولین مرکز دیالیز بخش خصوصی مازندران نیز ظرف چند روز آینده در بهشهر افتتاح می‌شود.

این مسئول در پایان اولویت و رویکرد اصلی استاندار مازندران را رونق تولید، کاهش بیکاری و افزایش اشتغال خواند و گفت: تمام برنامه‌ها و استراتژی بر این شاخص بسته شده که اقتصاد مقاومتی می‌تواند منجر به موفقیت در کارها شود.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : مشارکت 480 میلیون یورویی چینی‌ها در پروژه سد هراز/ شهرک صنعتی چینی در شرق مازندران مستقر می‌شود

مشارکت 480 میلیون یورویی چینی‌ها در پروژه سد هراز/ شهرک صنعتی چینی در شرق مازندران مستقر می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر