صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

فعالیت تشکلهای «ضد انقلاب» در دانشگاه آزاد متوقف می‌شود

حجت‌الاسلام نمازی گفت: اگر تشکلی «ضدانقلاب» باشد، ما جلوی آن را گرفته و هیچ امکاناتی در اختیار آنها نمی‌گذاریم و مورد حمایت ما نیست.

کد خبر : 40791

تاریخ انتشار : 19/05/1395 - 21:03


 فعالیت تشکلهای «ضد انقلاب» در دانشگاه آزاد متوقف می‌شود

به گزارش خط امید به نقل از تسنیم،حجت‌الاسلام حسن نمازی مدیرکل تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه، 19 مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در جهانی که هر روز تکنولوژی پیشرفت می‌کند کار خبرنگاری با حساسیت زیادی روبه رو می‌شود.

وی درباره فعالیتهای تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد عنوان کرد: اداره‌کل تشکلهای دانشگاه آزاد اسلامی مستقیم زیر نظر ریاست عالی دانشگاه فعالیت می‌کند و استقلال و امکانات خاصی دارد. این اداره همچنین برنامه‌ریزیهای هیئتهای مذهبی و تشکلهای دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده دارد.

مدیرکل تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی درباره فعالیتهای نشریات دانشجویی، خاطرنشان کرد: نشریات دانشجویی یک قسمتی به نام امور نشریات دارد اما بخشی در اداره کل وظیفه  نظارت بر این نشریات دانشجویی را برعهده دارد.

حجت‌الاسلام نمازی درباره تخصیص یارانه به این تشکلها اظهار کرد: براساس برنامه‌های مصوب، یارانه‌ای برای انجام فعالیتها به این تشکلها داده می‌شود.کار سیاسی در داخل اداره کل کار سیاسی انجام نمی‌دهیم، اما تسهیل و توانمندسازی را در کار سیاسی تشکلها، ایجاد می‌کنیم.

مدیرکل تشکلهای سیاسی و اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی درباره تعداد تشکلهای موجود خاطرنشان کرد: آمار تعدادی از این تشکلها را داریم و تا یک ماه دیگر آمار دقیق و واقعی را اعلام می‌کنیم.

حجت‌الاسلام نمازی در مورد خط قرمز فعالیتهای سیاسی تشکلهای در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ملاک اصلی ما در برخورد با تشکلها قانون است. در عرصه برخورد با تشکلها مصوباتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌علاوه یک‌سری بخشنامه‌ها که در برخی موارد اینها با یکدیگر تناقضاتی دارند وجود دارد. ما یک نوع بازنگری بر این مصوبات و بخشنامه‌ها داشتیم ولی در کل اجرای قانون هدف اصلی ماست.

وی افزود: هر تشکلی که از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران قانونی باشد، از نظر دانشگاه آزاد اسلامی نیز قانونی است و خط قرمز ما یکپارچگی ایران اسلامی است که ضامن آن مقام معظم رهبری است.

مدیرکل تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی درباره فعالیت بسیج در این دانشگاه افزود: بسیج در دانشگاه آزاد جایگاه والایی دارد ولی ما در زمین دانشگاه آزاد اسلامی بازی می‌کنیم و باید به قواعد این دانشگاه پایبند باشیم.

حجت الاسلام نمازی با ارائه توضیحاتی درباره تشکلهای واقعی تصریح کرد: ملاک ما برای تعیین تشکلهای واقعی  انتخابات‌دار بودن آنها نیست، بلکه فعالیت آنهاست. هر تشکلی که فعال باشد، واقعی است.

وی درباره هیئتهای مذهبی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: ما در حال جمع‌آوری آیین‌نامه‌ای تا قبل از ماه محرم هستیم که در آن تذکرات مقام معظم رهبری درباره هیئتهای مذهبی رعایت شده است و در بحث تشکلها هم می‌خواهیم هر کسی بر اساس استقلال فکری و آزادی عمل کرده و سفارشی کارکردن، در دستور کار نباشد.

مدیرکل تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم ایجاد انگیزه برای دانشجویان  جهت فعالیت در تشکلهای دانشجویی عنوان کرد:  مسئولان دانشگاه باید در این زمینه انگیزه لازم را ایجاد کنند و ما به تنهایی نمی‌توانیم برای دانشجویان انگیزه ایجاد کنیم. دانشجو اگر احساس موثر بودن و دیده شدن کند و امکانات لازم برای فعالیت وی مهیا باشد، انگیزه برایش ایجاد می‌شود.

حجت الاسلام نمازی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره نحوه برخورد با تشکلهایی که فعالیتهای ضد انقلابی دارند، خاطرنشان کرد: اختلاف‌نظر در موضع‌گیریها وجود دارد اما اگر اختلاف‌نظر به معنای ضدیت با نظام جمهوری اسلامی ایران باشد هیچ‌گونه امکاناتی در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد و فعالیت آنها توقیف می‌شود.

وی عنوان کرد: ما باید از تشکلهای انقلابی حمایت ویژه انجام بدهیم و برنامه‌ریزیهای خودمان را انجام دهیم. ممکن است هر تشکل سیاسی سلایق سیاسی خودش را داشته باشد و ما باید در تعریف واژه «ضد انقلاب» دقت کنیم.

 مدیرکل تشکلهای اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تشخیص ضدانقلاب بودن یک تشکل کار سختی است اما اگر تشکلی ضدانقلاب باشد، ما جلوی آن را گرفته و هیچ امکاناتی در اختیار آنها نمی‌گذاریم و قطعا مورد حمایت اداره‌کل تشکلهای آزاد اسلامی نخواهد بود.

انتهای پیام/ 

  

دیدگاه شما در مورد : فعالیت تشکلهای «ضد انقلاب» در دانشگاه آزاد متوقف می‌شود

 فعالیت تشکلهای «ضد انقلاب» در دانشگاه آزاد متوقف می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر