صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بیش از 150 برنامه فرهنگی در قالب جشنواره «زیر سایه خورشید» در مازندران اجرا می‌شود

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در مازندران با اشاره به آغاز دهه کرامت، گفت: جشنواره زیر سایه خورشید در سطح بین‌المللی و در داخل نیز در تمام استان‌های کشور برگزار می‌شود.

کد خبر : 40758

تاریخ انتشار : 18/05/1395 - 11:08


بیش از 150 برنامه فرهنگی در قالب جشنواره «زیر سایه خورشید» در مازندران اجرا می‌شود

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،با توجه به آغاز ایام پربرکت دهه کرامت و برگزاری جشنواره بین‌المللی «زیر سایه خورشید» توسط آستان مقدس حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در سراسر ایران و ده‌ها کشور خارجی با حضور چند نفر از خادمان و حاملان پرچم متبرک حرم مطهر رضوی به نمایندگی از آن آستان مقدس، این کاروان و حاملان پرچم متبرک حرم در مازندران حضور می‌یابند و در کنار برنامه، استقبال عمومی در سطح استان بیش از 150 برنامه فرهنگی برگزار می‌شود.

به منظور تبیین برنامه‌های کاروان زیر سایه خورشید و حضور خادمان آستان قدس رضوی با دبیر این جشنواره در مازندران به گفت‌وگو نشستیم.

پیروز شمشیربند با اشاره به آغاز دهه کرامت اظهار کرد: جشنواره زیر سایه خورشید در سطح بین‌المللی و در داخل نیز در تمام استان‌های کشور برگزار می‌شود که استان مازندران نیز یکی از استان‌های میزبان این مراسم معنوی و باشکوه است.

وی با بیان اینکه نهمین دوره جشنواره زیر سایه خورشید در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید به سبب تعداد کثیر برنامه‌های پیش‌بینی شده در استان برای جشنواره، میزبان کاروانی متشکل از دو گروه پنج نفره از خادمان حرم امام رضا(ع) و تعدادی مداح و مبلغ که پرچم متبرک حرم آن حضرت را به همراه دارند است.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در مازندران، با اشاره به برنامه‌های پیش روی این کاروران، تصریح کرد: کاروان خادمان حرم مطهر امام رضا(ع) یکشنبه شب وارد فرودگاه دشت ناز ساری می‌شوند و برنامه‌های جشنواره از صبح دوشنبه 18 مرداد در استان آغاز به کار می‌کند.

شمشیربند با تاکید بر پوشش تمام سطح استانی نهمین جشنواره زیر سایه خورشید، اذعان کرد: خادمان و پرچم متبرک بارگاه مطهر امام رضا(ع) دوشنبه در صبحگاه مشترک ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی استان حضور خواهند یافت.

وی با بیان اینکه بیش از 150 برنامه شاخص برای این کاروان در استان در نظر گرفته شد، ابراز کرد: بعد از صبحگاه مشترک ناجا کاروان زیر سایه خورشید با حضور در دفتر سایت تحلیلی خبری بلاغ نشست رسانه‌ای با اهالی رسانه خواهند داشت.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در مازندران، دیدار با خانواده های شهدا، ائمه جماعت، نماینده ولی فقیه در استان و حضور در مناطق محروم را از اهم برنامه های کاروان زیر سایه خورشید در مازندران اعلام کرد.

شمشیربند در تشریح برنامه‌های خاص این جشنواره در مازندران، گفت: حضور بین زندانیان، سالمندان، ایتام و آسایشگاه‌های بهزیستی و جانبازان از برنامه‌های شاخص این کاروان است.

وی شعار جشنواره امسال را «الگوی زندگی ما جهاد همیشگی شماست یا علی‌ابن موسی‌الرضا» اعلام کرد و گفت: یکی از برنامه‌های شاخص امسال اطعام رضوی است که بیش از 15 هزار نفر در سطح مازندران اطعام‌دهی خواهند شد.

دبیر جشنواره زیر سایه خورشید در مازندران، در پایان از موسسات فرهنگی سطح مازندران به منظور همکاری با ستاد استانی این جشنواره تشکر کرد.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : بیش از 150 برنامه فرهنگی در قالب جشنواره «زیر سایه خورشید» در مازندران اجرا می‌شود

بیش از 150 برنامه فرهنگی در قالب جشنواره «زیر سایه خورشید» در مازندران اجرا می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر