صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

گلایه عکاسان خبری از داوری بخش عکس جشنواره مطبوعات مازندران

تعدای از عکاسان خبرگزاری استان مازندران با صدور بیانیه‌ایی اعتراض خود را به نحوه داوری و کارشناسی انتخاب عکس خبری برتر جشنواره مطبوعات استان اعلام کردند.

کد خبر : 40744

تاریخ انتشار : 17/05/1395 - 13:02


گلایه عکاسان خبری از داوری بخش عکس جشنواره مطبوعات مازندران

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، تعدای از عکاسان خبرگزاری استان مازندران با صدور بیانیه‌ایی اعتراض خود را به نحوه داوری و کارشناسی انتخاب عکس خبری برتر جشنواره مطبوعات استان اعلام کردند که به شرح زیر است.

چندی پیش فراخوان رسمی شرکت در جشنواره مطبوعات مازندران از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در حالی منتشر شد که به عنوان مهمترین رویداد رقابتی رسانه‌ای استان، نیازمند نظر کارشناسی در انتخاب معیارهای ارزش‌گذاری آثار ارسالی و داوری عادلانه در تفکیک آثار عکاسان خبرگزاری از عکاسان پایگاه‌های خبری بود.

شیوه اطلاع‌رسانی خبرگزاری به گونه‌ای است که بر اساس حساسیت موجود در اهمیت انتخاب موضوع و رعایت تمامی اصول حرفه‌ای مطلبی تحت عنوان گزارش تصویری منتشر می‌شود و این در حالی است که، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی کمتر زیر ذره‌بین نگاه حرفه‌ای مخاطبان و اهالی رسانه قرار گرفته‌اند و در مواردی نیز، با استفاده از آثار منتشر شده در خبرگزاری‌ مطالب خود را به مخاطب ارائه می‌دهند.

به همین دلیل، داوری و رای نهایی به تمامی آثار ارسالی به جشنواره در یک بخش، از دو منبع رسانه‌ای که در شیوه ارائه حرفه‌ای آثار خود تفاوت‌های شایانی دارند، نه تنها فاقد ارزش‌گذاری درست است بلکه سبب دلسردی عکاسان حرفه‌ای از ادامه حضور در جشنواره‌های بومی خواهد شد.

تبیین معیارهای اصولی در ارزش‌گذاری بندهای فراخوان، تفکیک آثار بر اساس رسانه و انتخاب داوران حرفه‌ای از میان عکاسان صاحب نام می‌تواند خلاء موجود در برگزاری حرفه‌ای این جشنواره را برطرف و فضای رقابتی سالم را جایگزین فضای موجود کند.

اکنون در روز خبرنگار، روزی که امید می‌رفت تا قدردانی حقیقی از عکاسان خبری فعال در استان انجام شود، مشاهده بی عدالتی در انتخاب برگزیدگان بخش عکس جشنواره، توهین به جایگاه عکاسان خبری خبرگزاری‌های استان است.

تحقق همدلی و همراهی دستگاه‌های فرهنگی و هنری با اصحاب رسانه، جز در بازنگری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری حرفه‌ای جشنواره‌های فرهنگی و اهمیت دادن به جایگاه مستقل جامعه عکاسان خبری در کنار سایر فعالان عرصه رسانه محقق نخواهد شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : گلایه عکاسان خبری از داوری بخش عکس جشنواره مطبوعات مازندران

گلایه عکاسان خبری از داوری بخش عکس جشنواره مطبوعات مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر