صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر کل ارشاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران بهشهر:

ما در کشور به صورت حرفه ای به خبرنگاری نپرداختیم

مدیر کل ارشاد در مراسم تجلیل از خبرنگاران بهشهر گفت: ما در کشور به صورت حرفه‌ای به خبرنگاری نپرداختیم‌، به جز کسانی که استخدام یک رسانه باشند، ما بقی افرادی که در حوزه خبر فعالیت می‎‌کنند خبرنگاری را شغل نمی‌دانند.

کد خبر : 40687

تاریخ انتشار : 16/05/1395 - 12:53


 ما در کشور به صورت حرفه ای به خبرنگاری نپرداختیم

به گزارش خبرنگار خط امید، احد جاودانی در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان بهشهر اظهار داشت: کسی خبرنگار را محدود نمی‌کند که حرف نزند، اما چگونه حرف زدن مهم است، باید دقت و ظرافت در گرفتن و انتشار اخبار انجام و موقعیت دستگاه‌ها و ارگان‌ها در نظر گرفته شود.

 

 

وی افزود: ما در بدترین دوره مالی دولت هستیم‌، سال ۹۴ بدترین سال دولت بعد از انقلاب از لحاظ مالی بوده و باید این نکته را در نظر داشته باشیم و از کمبود‌های شهر بنویسیم‌، ممکن است یک پروژه شهری نیمه‌تمام مانده باشد که دلیل آن کمبود نقدینگی باشد.

 

 

 

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد مازندران تصریح کرد: ما در کشور به صورت حرفه‌ای به خبرنگاری نپرداختیم‌، به جز کسانی که استخدام یک رسانه باشند، ما بقی افرادی که در حوزه خبر فعالیت می‎‌کنند خبرنگاری را شغل نمی‌دانند.

 

این مسول با بیان اینکه، خبرنگار و عنصر رسانه‌ای کسی است که تخصص در حوزه اینکار داشته باشد تاکید کرد: گزارش‌ها را ببینید، متاسفانه اصلا حرفه‌ای نیست‌، خبرنگار باید برود به سمت حرفه‌ای شدن، باید حرفه‌ای قلم بزند که به طور مثال چرا مازندران پایلوت اعتیاد کشور شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل جشنواره مطبوعات و خبر را راه‌اندازی کردیم و هدیه خوبی را هم در نظر گرفتیم‌، حتی نفرات برتر را به یکی از کشورهای اطراف بفرستیم تا رسانه آن کشور را ببیند و بررسی کند.

 

جاودانی در خصوص انتقاد یکی از خبرنگاران نسبت به وضعیت آگهی‌ها و تجمیع آن به اداره کل گفت: این موضوع به یک معضل تبدیل و روزنامه‌سازی می‌شد، در غرب مازندران تعدادی از مدیر مسولان حتی اطلاع نداشتند که آگهی به نام روزنامه و با آرم آنها چاپ می‌شود و این در آینده مشکلات بزرگی را ایجاد می‌کند.

 

وی در خصوص بیمه و کارت خبرنگاری گفت: شما خبرنگاران مجموعه یا سندیکایی به نام خانه مطبوعات دارید، شما رای می‌دهید و افراد این سندیکا را انتخاب می‌کنید، باید به دقت انتخاب کنید تا حق و حقوق شما را از اداره ارشاد طلب کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : ما در کشور به صورت حرفه ای به خبرنگاری نپرداختیم

 ما در کشور به صورت حرفه ای به خبرنگاری نپرداختیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر